79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
11.06.08 Справа№ 23/62
Господарський суд Львівської області у складі судді Бортник О.Ю. при секретарі Маїк С.Б., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Прокурора м. Львова в інтересах держави в особі: Виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів,
до відповідача 1: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів,
до відповідача 2: Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», м. Львів,
до відповідача 3: Відкритого акціонерного товариства «Львівський мехсклозавод», м. Львів,
до відповідача 4: Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів, Львівська обласна державна адміністрація, м. Львів
про визнання недійсним свідоцтва про право власності, витягів з реєстру прав власності на нерухоме майно та договорів купівлі -продажу будівлі.
За участю представників:
Від прокуратури: Дзьоба Н.С.;
Від позивача: Шевченко М.І.;
Від відповідача 1: Василюк М.Р. (довіреність в матеріалах справи);
Від відповідача 2: не з»явився;
Від відповідача 3: Шимчишин;
Від відповідача 4: ОСОБА_2,
Від третьої особи: Попович Н.Є.
Суть спору: Прокурор м. Львова, звернувся до господарського суду Львівської області в інтересах держави в особі: Виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів, з позовом до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», м. Львів, Відкритого акціонерного товариства «Львівський мехсклозавод», м. Львів, Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ, про визнання недійсним свідоцтва про право власності, витягів з реєстру прав власності на нерухоме майно та договорів купівлі -продажу будівлі. Позовні вимоги мотивовані тим, зокрема, що у відповідності до п. 5 ст. 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» Львівська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду м. Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України та іншими законами України. Держава зацікавлена в належній поведінці суб»єктів цивільних правовідносин, яку вона закріпила в законах та інших нормативно-правових актах. Діями відповідачів суттєво порушено соціальні та економічні інтереси територіальної громади м. Львова і підірвано авторитет органів місцевого самоврядування, оскільки відповідачем 3 відчужено відповідачу 4 нерухоме майно на підставі розпорядження відповідача 1 № 766 від 15.07.2005 р., яке суперечило вимогам ст. 8 Житлового кодексу України.
Ухвалою суду від 21.05.2008 р. до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів залучено Львівську обласну державну адміністрацію.
У судовому засіданні представники прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі. Позивач вимог ухвали суду від 21.05.2008 р. не виконав, витребуваних доказів не подав.
Відповідач 4 подав суду клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3, за яким рішенням Міжрегіонального третейського суду Української третейської організації підприємств та фінансових установ від 19.01.2007 р. у справі № 01/14/06 визнано право власності на нерухоме майно: цегляну будівлю загальною площею 2451,9 кв. м за адресою м. Львів, вул. Шевченка, 66 та цегляну будівлю загальною площею 2041,3 кв. м за адресою м. Львів, вул. Шевченка, 66а.
Третя особа у поясненнях по суті позовних вимог зазначає, що заявлені позивачем вимоги є підставними і обгрунтованими та підлягають задоволенню. При цьому Львівська обласна державна адміністрація посилається на те, що внаслідок укладення спірних договорів відчужено майно, яке перебувало у державній власності та підлягало подальшій передачі у власність територіальної громади як відомчий житловий фонд. Набувши права власності за оспорюваними договорами купівлі-продажу на цегляні будівлі (гуртожитки), Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 позбавила територіальну громаду майна, належного їй згідно закону, та порушила права мешканців гуртожитків.
Розгляд справи відкладався з підстав, наведених в ухвалах суду від 10.04.2008 р., 21.05.2008 р.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про залишення позову без розгляду. Роблячи такий висновок, суд виходив з наступного.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з»явився на виклик у засідання господарського суду і його нез»явлення перешкоджає вирішенню спору. Прокуратурою та позивачем на вимогу ухвал суду від 10.04.2008 р. та 21.05.2008 р. не подано доказів того, що виконавчий комітет є суб»єктом права комунальної власності територіальної громади м. Львова, письмового нормативно обґрунтованого пояснення щодо правової природи витягів про державну реєстрацію права власності. Про причини невиконання вимог ухвал суду не повідомлено. За відсутності вказаних вище доказів, суд не може дійти обгрунтованого висновку щодо того, чи є Виконавчий комітет Львівської міської ради належним позивачем у справі про визнання недійсними свідоцтв про право власності на будівлі, визнання недійсними витягів з реєстру прав власності на нерухоме майно та визнання недійсними договорів купівлі-продажу нерухомого майна № 4205 та № 4209.
З огляду на викладене та керуючись п 5 ч. 1 ст. 81, ст. 86 ГПК України, господарський суд, -
Залишити без розгляду позов № 01-вих від 14.01.2008 р. прокурора м. Львова в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Львівської міської ради.
Ухвала набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її прийняття.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному та касаційному порядку.
Суддя Бортник О.Ю.