вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
07.10.08Справа №2-а-1725/08
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Дадінській В.В. розглянувши за участю
прокуратура відділу АР Крим, Штехбарт Д.В., посвідчення № 06009;
представника позивача, Спіріна О.О., довіреність № 1827/9/24-0 від 06.10.08;
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Чорноморського району АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Чорноморському районі АР Крим, Чорноморський район, смт Чорноморське
до Комунального підприємства "Венолар", Чорноморський район, с. Медведеве
про стягнення заборгованості у розмірі 17098,44 грн.
Прокуратура Чорноморського району АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом в інтересах держави в особі ДПІ в Чорноморському районі АР Крим до Комунального підприємства "Венолар" про стягнення заборгованості у розмірі 17098,44грн. на активи платника податків.
Прокурор наполягає на задоволенні позовних вимог.
Представник позивача підтримав позовні вимоги.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Згідно з статтею 2 Закону України “Про судоустрій”, суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і законних інтересів юридичних осіб. Частиною 3 статті 3 вказаного Закону встановлено, що судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією України та законами. Відповідно до частини 1 статті 6 цього ж Закону, усім суб'єктам правовідносин гарантується захист їх прав і законних інтересів незалежним і неупередженим судом. Згідно з частиною 3 зазначеної статті, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2002 року визначено, що частина 2 статті 124 Конституції України передбачає право юридичної особи на захист судом своїх прав, встановлює юридичні гарантії їх реалізації, надаючи можливість кожному захищати свої права будь-якими не забороненими законом засобами. Кожна особа має право вільно обирати не заборонений законом засіб захисту прав, у тому числі судовий захист. Суб'єкти правовідносин, у тому числі юридичні особи, у разі виникнення спору, можуть звертатися до суду за його вирішенням. Юридичні особи мають право на звернення до суду для захисту своїх прав безпосередньо на підставі Конституції України. Держава має забезпечувати захист прав усіх суб'єктів правовідносин, в тому числі у судовому порядку. Право юридичної особи на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
КП «Венолар» зареєстроване Чорноморською районною державною адміністрацією 24.12.1999р. про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №11361200000000266, та находиться на обліку в Державній податковій інспекції в Чорноморському районі АР Крим з 04.02.2000р.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Станом на 19.06.08р. за відповідачем склалася податкова заборгованість в сумі 17098,44грн. яка виникла внаслідок неперерахування до бюджету:
- податку з доходів найманих працівників в сумі 5064,93грн., в тому числі пеня 581,55грн.;
- податку на прибуток підприємств та організацій, що належить до комунальної власності 11745,46, в т.ч. пеня 104,51грн.;
- збору за геологорозвідувальні роботи 140,35грн.;
- комунального податку в сумі 147,70грн.;
Державною податковою інспекцією у Чорноморському районі АР Крим відповідачу 21.10.07р. була виставлена перша податкова вимога за №1/152 на суму 12008,51грн.(а.с.14), яка отримана відповідачем 13.11.07р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №154301(а.с.14).
18.12.07р. за №2/177 відповідачу була виставлена друга податкова вимога на суму 26540,67грн., яка вручена відповідачу 12.12.07р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №176364(а.с.15).
За прострочення сплати узгоджених податкових зобов'язань податковими рішеннями-повідомленням від 24.09.07р., 15.10.07р., 11.12.07р., 26.01.08р., 18.02.08р., 27.05.08р., 28.05.08р. нараховані штрафні санкції. Зазначені податкові повідомлення-рішення в установленому порядку не оскаржені.
Як свідчать матеріали справи, згідно довідки про розрахунки з бюджетом за станом на 19.06.2008р. податковий борг відповідача складає 17098,44грн.(а.с.6).
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пункту ч.3 статті 136 Господарського кодексу України положення щодо захисту права власності поширюються також на особу, яка хоч і не є власником, але володіє майном на праві повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 07 жовтня 2008року.
У повному обсязі постанову складено 13 жовтня 2008року.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з комунального підприємства «Венолар» (ідентифікаційний код 30553375) шляхом звернення стягнення на активи, заборгованість перед бюджетом у розмірі 17098,44грн., у тому числі:
- податок з доходів найманих працівників в сумі 5064,93грн., в тому числі пеня 581,55грн.(код платежу 11010100, код отримувача 34740468 -місцевий бюджет Медведівської селищної ради, банк ГУ ДКУ АРК у м. Сімферополь, р.р.33216800700309, МФО 824026);
- податку на прибуток підприємств та організацій, що належить до комунальної власності 11745,46, в т.ч. пеня 104,51грн.(код податку 11020202, код отримувача 34740468 -місцевий бюджет Медведівської селищної ради, банк ГУ ДКУ АРК у м. Сімферополь, р.р.33210806700309, МФО 824026);
- збору за геологорозвідувальні роботи 140,35грн.(код платежу 13040100, код отримувача 34740468 - Державний бюджет Чорноморського району, банк ГУ ДКУ АРК у м.Сімферополь, р.р.31316300700303, МФО 824026);
- комунального податку в сумі 147,70грн. (код платежу 16010200, код отримувача 34740468 - місцевий бюджет Медведівської селищної ради, банк ГУ ДКУ АРК у м.Сімферополь, р.р.33210828700309, МФО 824026);
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського адміністративного апеляційного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Сидоренко Д.В.