ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
23.01.2008 р. № 5/299
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Кочана В.М.,
секретаря судового засідання Стріхи В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
Заступника прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Глорія-Т"
про стягнення штрафу в розмірі 17 000,00 грн.
Заступник прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Глорія-Т" про стягнення штрафу в розмірі 17 000 грн.
Помічник прокурора Голосіївського району міста Києва в судовому засіданні позовні вимоги підтримала і пояснила наступне.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві на підставі ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", в ході перевірки енергогосподарства відповідача встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил улаштування електроустановок, Правил користування електричною енергією, що підтверджується актом обстеження № 64/3 від 08.05.2007р.
Вимоги припису № 38/3 від 08.05.2007р. про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві відповідач не виконав, внаслідок чого постановою № 507 від 20.07.2007р. накладено штраф у розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суму штрафних санкцій до Державного бюджету відповідачем не погашено, чим порушено вимоги п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єкти господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.
Представник відповідача в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечив та стверджував, що припис про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві та постанову про накладення штрафу відповідачем у справі не отримано. Припис та постанова про накладення штрафу у визначеному законом порядку відповідачем не оскаржувалися.
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовну заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", керуючись ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., в ході перевірки енергогосподарства відповідача встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил улаштування електроустановок, Правил користування електричною енергією, що підтверджується актом обстеження № 30/3 від 26.02.2007р.
Вимоги припису від 08.05.2007р. № 38/3 про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві відповідач не виконав, що підтверджується актом перевірки № 507 від 20.07.2007р.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної теплової енергії в місті Києві за ухилення від виконання припису від 08.05.2007р. № 38/3 винесено постанову № 260 від 10.09.2007р. про накладення штрафу в розмірі 17 000 грн.
Повноваження Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної теплової енергії в місті Києві на накладення штрафу передбачено ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" пунктами 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999р.
Станом на час звернення до суду штраф в сумі 17 000 грн. до Державного бюджету України відповідач не перерахував, чим порушив вимоги п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.
Відповідно до п. 10 цього Положення суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону "Про електроенергетику" та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, здійснює Державна інспекція енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".
Представник відповідача в судовому засіданні підтвердив, що відповідачем не було оскаржено у встановленому порядку припис про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві та постанови про накладення штрафу.
Судом не беруться до уваги твердження представника відповідача про те, що припису про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві та постанови про накладення штрафу Товариство з обмеженою відповідальністю "Глорія-Т" не одержувало, оскільки в матеріалах справи є докази отримання рекомендованої кореспонденції від Державної інспекції з енергетичного нагляду.
Враховуючи те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Глорія-Т" не оскаржувало припис від № 38/3 від 08.05.2007р. про виявлені порушення та постанову № 260 від 10.09.2007р. про накладення штрафу в розмірі 17 000 грн., а також не сплатило накладений штраф, суд приходить до висновку, що Державна інспекція з енергетичного нагляду діяла на підставі, у межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, з використанням наданих повноважень, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно, а отже позовні вимоги є доведеними та такими що підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 9, 27 Закону "Про електроенергетику" та п.п. 1, 2, 7, 8, 10 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Глорія-Т" (02660, м. Київ, вул. Електротехнічна, 2а, р/р 26000301381771 у філії Ватутінського відділення ПІБ м. Києва, МФО 322283, ЗКПО 31571463) в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач - УДК в Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кочан В.М.