Категорія №8
Іменем України
15 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/847/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Борзаниці С.В.,
при секретарі: Мінаковій А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «ТВК» до державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки, визнання протиправними дій щодо проведення перевірки, -
Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки, визнання протиправними дій щодо проведення перевірки. В обґрунтування позовних вимог послався на наступне.
22.12.2011р. ДПІ в м. Сєвєродонецьку було вручено представнику Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства «ТВК» повідомлення від 21.12.2011 р. № 630/01-87 та копію наказу від 21.12.2011 р. № 1689-п про дату початку та місце проведення документальної позапланової невиїзної перевірки підприємства.
Відповідачем 21.12.2011 р. був і виданий наказ №1689-п про проведення на підставі п.п.75.1.2 п.75.1ст. 75 та ст. 79 Податкового кодексу України проведення позапланової невиїзної документальної перевірки.
За результатами перевірки ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області було складено акт перевірки від 05.01.2012 р. № 14/23-32269470, в якому є посилання на ст.ст. 75.1.2, п.75.1,ст.75. пп.20.1.6 п.20.1 ст.20, п.73.3 ст.73 п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.79 ПК України, а також вказано, що позивач надав документи до перевірки по взаємовідносинах з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р.
Перевіркою встановлені наступні порушення ТОВ НВП «ТВК»:
1. п.п.7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України від 03.04.1997г. №168/97 -ВР «Про податок на додану вартість» ( із змінами та доповненнями) та п.198.1,п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755- VI ( із змінами та доповненнями) занижено податок на додану вартість на загальну суму 39490,00 грн., у тому числі за грудень 2010 року у сумі 2987грн., за січень 2011 року у сумі 7592 грн., за лютий 2011р. у сумі 4475 грн., за березень 2011 року у сумі 5179 грн., за квітень 2011року у сумі 9579грн., за травень 2011р. у сумі 4355 грн.. за червень 2011р. у 2225грн., за липень 2011р. у сумі 3098грн.
2. Договори між ТОВ «Лугпромстройсантехмонтаж», ПП «Інтенція», ТОВ «Оріал», та ТОВ НВП «ТВК» на виконання робіт суперечать інтересам держави і суспільства, а отже, відповідно до п.п.1,2 ст.215, п.п.1,5 ст.203, ст.228 Цивільного кодексу України є нікчемними, і в силу ст.216 Цивільного кодексу України не створюють юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з їх недійсністю та підлягають виключенню з податкового обліку підприємства.
Вважаємо, що наказ № 1689-п видано з порушенням вимог ПК України.
Наказ керівника податкового органу про проведення позапланової документальної невиїзної перевірки видається ним на реалізацію своїх повноважень, передбачених пунктом 79.2 статті 79 Податкового кодексу України. Зазначений наказ був виданий відповідачем без дотриманням правових підстав, закріплених у статтях 78 та 79 Податкового кодексу України з огляду на нижчевикладене.
Особливості проведення документальної невиїзної перевірки врегульовані статтею 79 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 79.1 статті 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Документальна позапланова невиїзна перевірка відповідно до пункту 79.2 статті 79 Податкового кодексу України проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Однією із підстав для проведення документальних позапланових перевірок підпункт 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України закріпив таку обставину - за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
На адресу підприємства ДПІ у М.Сєвєродонецьку було направлено запити №20355/23-104 від 23.11.2011р., № 21044/23-104 від 30.11.2011р., № 20972/23-105 від 30.11.2011р., які отримано підприємством 05.12.2011 р.
13.12.2011р. листом №181 підприємством надано відповідь на запит ДПІ № 21044/23-104 від 30.11.2011р., листом №182 підприємством надано відповідь на запити ДПІ від 23.11.2011р. .4220355/23-104 та № 20972/23-105 від 30.11.2011р., з поясненнями та додатком копій документів, завірених належним чином у кількості 480 арк., а ДПІ прийняло документи, що підтверджується штампом ДПІ від 14.12.2011р. на копіях супроводжувальних листів підприємства та не заперечується у акті перевірки.
Тобто, при надані підприємством обґрунтованої відповіді на запит ДПІ в Сєвєродонецьку Луганської області у строк, встановлений п.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, у відповідача не було правових підстав щодо винесення наказу від 21.12.2011 р. № 1689-п про проведення на підставі статей 75.1.2 п.75.1 ст.75 та 79 Податкового кодексу України документальної невиїзної перевірки ТОВ НВП «ТВК».
Відповідачем було видано наказ про проведення позапланової документальної невиїзної перевірки без підстав, зазначених у ст.ст.77, 78 ПК України, які є обов'язковими для правомірності проведення позапланової документальної невиїзної перевірки.
У тексті наказу проведення позапланової документальної невиїзної у якості підстави зазначено п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст79 та не зазначено конкретно пункти ст.ст.77, 78 ПК України як підстави для проведення перевірки. Тобто по суті наказ не містить у собі підстави для проведення перевірки і не відповідає вимогам ст.79 Податкового кодексу України.
Не маючи підстав, ДПІ у м. Сєвєродонецьку не мало вчиняти дії стовно проведення позапланової невиїзної документальної перевірки.
Викладені у акті висновки були зроблені лише на підставі даних податкових декларацій, поданих за перевіряємий період, що свідчить про те, що висновки не ґрунтуються на документах первинного бухгалтерського та податкового обліку. Не були враховані пояснення підприємства, викладені у вищезазначених листах на адресу ДПІ.
Крім зазначеного у якості підстави для запитів, направлених на адресу підприємства № 21044/23-104 від 30.11.2011р., №20355/23-104 від 23.11.2011р. та № 20972/23-105 від 30.11.2011р., ДПІ зазначало пп.20.1.6 п.20.1 ст.20, п.73.3 ст.73 п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 ПК України. Тобто ДПІ не зазначило підставу для запиту, як це вимагає п.73.3 Податкового кодексу України, п.п. 78.1.1 п.78.1 ст.78 ПК України взагалі не є підставою для запиту, він є підставою для проведення документальної позапланової перевірки.
У відповідності до п. п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України платник податку звільняється від обов'язку надавати відповідь на запит, якщо він не відповідає вимогам, викладеним у абзацах першому та другому цього пункту.
Згідно ж до абзаців першого та другого п.73.3 ст.73 Органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби;
2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок;
3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
4) ненадання платником податків податкової накладної покупцю або при порушенні правил заповнення податкової накладної;
5) у разі проведення зустрічної звірки;
6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.
Дії ДПІ в м. Сєвєродонецьку, які полягають в наданні висновків у акті перевірки, вчинені з порушенням, не відповідають нормам чинного законодавства України, а саме Податковому Кодексу України, тому порушують законні права підприємства, так як у акті перевірки зроблені висновки зачіпають інтереси підприємства.
Наказ про проведення позапланової перевірки безпосередньо призводить до виникнення певних обов'язків у підприємства, щодо якого прийнято рішення про проведення перевірки, тому зазначений наказ є таким, що має правове значення, а отже, є актом у розумінні пункту 1 частини 1 статті 17 КАС України і позовні вимоги про визнання протиправним наказу керівника податкового органу про проведення позапланової документальної невиїзної перевірки платника податків, виданого на підставі пункту 79.2 статті 79 Податкового кодексу України, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, наказ є рішенням керівника податкового органу, яке може бути оскаржено в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, вважають, що оскаржуваний наказ є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки його видано органом державної податкової служби з порушенням встановленого Податковим кодексом України порядку, у зв'язку з цим вважають, що і дії державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області з проведення позапланової невиїзної документальної перевірки підприємства, результати якої оформлено актом від 21.12.2011 р. № 1689-п, є протиправними. Просили визнати протиправним та скасувати наказ № 1689-п від 21.12.2011р. про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки Державною податковою інспекцією у м. Сєвєродонецьку Луганської області; визнати протиправними дії Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області, які полягають у проведенні перевірки, в результаті якої було складено акт від 05.01.2012 р. № 14/23-32269470 про результати позапланової документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства «ТВК» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), ТОВ «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), ПП «Квалітет Компані» (код за ЄДРПОУ 37288393), ТОВ «Дельфа Інг» (код за ЄДРПОУ 37288372) за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р.
Під час судового засідання представник позивача позов підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача під час судового засідання проти адміністративного позову заперечував, посилаючись на наступне.
Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому ПК України.
Згідно з п. 78.4 ст. 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення документальної позапланової невиїзної перевірки здійснюється згідно зі статтею 79 ПК України.
Таким чином, наказ керівника податкового органу про призначення позапланової невиїзної перевірки видається ним на реалізацію своїх повноважень, передбачених ПК України. При цьому такий наказ відповідно до абз. 2 пункту 78.4 статті 78 ПК України є одним із документів, за умови надання яких під розписку платнику податків податковий орган має право приступити до проведення позапланової невиїзної перевірки.
Вчинення дій суб'єктом владних повноважень є способом реалізації наданої суб'єкту владних повноважень компетенції, Здійснення дій являє собою процес реалізації покладених на суб'єкта владних повноважень функцій. Самі по собі дії з проведення перевірки не тягнуть будь-яких правових наслідків для особи. Правові наслідки для позивача несе акт індивідуальної дії - податкове повідомлення-рішення та/або рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, саме вони мають вплив на його права та обов'язки.
Виходячи із завдань Кодексу адміністративного судочинства України, як то захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, судовий захист права може бути здійснений лише за умови наявності порушення для фізичної чи юридичної особи прав (чи інтересів).
Із цього випливає, що позивач на власний розсуд визначає, чи порушені його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень. Проте ці рішення, дії або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.
Акт - службовий документ, що стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Відтак, акт перевірки не є тим рішенням суб'єкта владних повноважень, який би породжував певні правові наслідки, був спрямований на регулювання тих чи інших відносин і мав обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, та, відповідно, міг бути предметом розгляду судами за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Тому представник відповідача просив у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.
Згідно статті 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу податкової служби.
Згідно п.п. 78.1.1. п. 78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно статті 79 ПК України (особливості проведення документальної невиїзної перевірки) документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.
Відповідно до п. 79.2 ст. 79. ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Згідно п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідачем були направлені на адресу позивача запити №20355/23-104 від 23.11.2011р., № 21044/23-104 від 30.11.2011р., № 20972/23-105 від 30.11.2011р., які всі отримані підприємством 05.12.2011 р., що підтверджується зазначеними датою надходження та вхідним номером (а.с.32-34).
13.12.2011р. листом №181 позивачем направлено відповідь на запит ДПІ № 21044/23-104 від 30.11.2011р., листом №182 позивачем направлено відповідь на запити ДПІ від 23.11.2011р. .4220355/23-104 та № 20972/23-105 від 30.11.2011р. з поясненнями та додатком копій документів у кількості 480 арк., а відповідачем прийняті документи, що підтверджується штампом ДПІ від 14.12.2011р. на копіях супроводжувальних листів позивача (а.с.35-38).
Також в судовому засіданні достовірно встановлено, що 21.12.2011р. відповідачем було винесено наказ №1689-п про проведення на підставі п.п.75.1.2 п.75.1ст. 75 та ст. 79 Податкового кодексу України позапланової невиїзної документальної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), ПП «Квалітет Компані», ТОВ «Дельфа ІНГ» за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р. Термін виконання: з 22.12.2011тривалістю 5 робочих днів.
22.12.2011р. відповідачем було вручено представнику позивача повідомлення від 21.12.2011 р. № 630/01-87 та копію наказу від 21.12.2011 р. № 1689-п про дату початку та місце проведення документальної позапланової невиїзної перевірки підприємства.
За результатами перевірки ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області було складено акт перевірки від 05.01.2012 р. № 14/23-32269470, в якому в якості підстав для проведення перевірки зазначені ст.ст. 75.1.2, п.75.1,ст.75. пп.20.1.6 п.20.1 ст.20, п.73.3 ст.73 п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.79 ПК України, а також вказано, що позивач надав документи до перевірки по взаємовідносинах з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що відповідачем в наказі від 21.12.2011 р. № 1689-п зазначено як підставу для проведення перевірки п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України, тобто ненадання пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. Однак позивачем надані належні докази, що ним у встановлені Податковим кодексом України строки були направлені необхідні пояснення та їх документальні підтвердження, що також підтверджується змістом акту перевірки самого відповідача.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що перед початком проведення перевірки на підставі наказу від 21.12.2011 р. № 1689-п у відповідача зовсім були відсутні підстави, передбачені п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України.
У зв'язку з чим в судовому засіданні достовірно встановлено відсутність у відповідача передбачених чинним законодавством обставин для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки позивача у період з 22.12.2011тривалістю 5 робочих днів. Зазначені обставини, встановлені в ході судового засідання, вказують на обґрунтованість позовних вимог про визнання протиправними дій державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області, які полягають у проведенні перевірки, в результаті якої було складено акт від 05.01.2012 р. № 14/23-32269470 про результати позапланової документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства «ТВК» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), ТОВ «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), ПП «Квалітет Компані» (код за ЄДРПОУ 37288393), ТОВ «Дельфа Інг» (код за ЄДРПОУ 37288372) за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р.
Позовні вимоги щодо визнання противоправним та скасування наказу №1689-п від 21.12.2011 про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), ПП «Квалітет Компані», ТОВ «Дельфа ІНГ» за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р. не підлягають задоволенню, оскільки відповідно до положень ст. 78 та 79 ПК України керівник податкового органу має такі повноваження. При цьому сам наказ не породжує для платника податків наслідків, обов'язкових для виконання, оскільки наказ стосується виключно підлеглих самого керівника щодо початку проведення перевірки. Позивач не оскаржує дії начальника податкового органу з наявності підстав для винесення наказу про проведення перевірки, у зв'язку з чим відповідно до вимог ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає дану справу в межах заявлених позовних вимог. По справі відсутні підстави, які б були необхідні для виходу суду за межі позовних вимог в даному випадку, оскільки оскаржуваний наказ вже виконаний, а по справі судом надана оцінка наслідків виконання цього наказу.
Згідно ч.3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «ТВК» до державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправним та скасування наказу про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки, визнання протиправними дій щодо проведення перевірки задовольнити частково.
Визнати протиправними дії державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області, які полягають у проведенні перевірки, в результаті якої було складено акт від 05.01.2012 р. № 14/23-32269470 про результати позапланової документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства «ТВК» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), ТОВ «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), ПП «Квалітет Компані» (код за ЄДРПОУ 37288393), ТОВ «Дельфа Інг» (код за ЄДРПОУ 37288372) за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р.
У задоволенні позовних вимог в частині визнання противоправним та скасування наказу №1689-п від 21.12.2011 про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Інтенція» (код за ЄДРПОУ 37156804), ТОВ «Оріал» (код за ЄДРПОУ 36917523), «Лугпромстройсантехмонтаж» (код за ЄДРПОУ 35554567), ПП «Квалітет Компані», ТОВ «Дельфа ІНГ» за період з 01.12.2010р. по 30.09.2011р. відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «ТВК» судові витрати у розмірі 16,10 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано у повному обсязі 20 лютого 2012 року
Суддя С.В. Борзаниця