Постанова від 20.02.2012 по справі 2а/1270/825/2012

Категорія №3.7.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/825/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до приватного підприємства «Транс - Квін» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00грн.,-

ВСТАНОВИВ:

23 січня 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до приватного підприємства «Транс - Квін» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що проведеною Луганською транспортною прокуратурою в Територіальному управлінні Головної державної інспекції на автомобільноному транспорті в Луганській області наглядовою перевіркою щодо дотримання діючого законодавства було встановлено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 04.08.2011 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ПП «Транс-Квін». За наслідками перевірки складено акт №022925 про порушення підприємством законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачено ст..60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст..39 цього Закону. За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 керівником інспекції винесено постанову №132629 від 09.09.2011 року про застосування до ПП «Транс-Квін» фінансових санкцій в сумі 1700,00грн. яку останнім отримано 26.08.2011 року, про що свідчить корінець поштового відправлення. Проте, в порушення п.28 цього Порядку фінансову санкцію - 1700грн., застосовано інспекцією, до теперішнього часу добровільно до бюджету не сплачено. За таких обставин просив стягнути з відповідача ПП «Транс-Квін» фінансові санкції в сумі 1700,00грн.

Ухвалою від 24 січня 2012 року справу призначено до розгляду в порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог. Ухвала про відкриття скороченого провадження направлена відповідачу та отримана останнім 27 січня 2012 року (а.с.17).

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, діє на підставі Положення, затвердженого постановою КМУ від 8 березня 2004 року №1190 (із наступними змінами) - далі Положення №1190, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (надалі - територіальні органи) затверджене наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 року №888 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за № 1573/11853) - далі Положення №1573.

Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно п. 5 вказаного Положення, Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.

Підпунктом 1 пункту 6 Положення № 1573 передбачено, що територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344 від 05.04.2001 (далі - Закон № 2344) року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що 04 серпня 2011 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог суб'єктом господарювання ПП «Транс-Квін» вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом Приватним підприємством «Транс-Квін». Результати перевірки оформлені актом №022925 від 04 серпня 2011 року (а.с.10)

У ході проведення вказаної перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт з боку відповідача ПП «Транс-Квін», а саме виявлено порушення п.11 ст.145 Постанови КМУ №176 від 18.02.1997 року: перевізник не надав достовірну інформацію про розмір плати за проїзд. В порушення ст..39 Закону України «Про автомобільний транспорт» не оформлено паспорта маршрутів на транспорті засоби р/р НОМЕР_1 АДРЕСА_1, НОМЕР_2 АДРЕСА_2, НОМЕР_3 АДРЕСА_3 НОМЕР_4 АДРЕСА_3 у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». А також актом встановлено що в порушення норм Закону України «Про автомобільний транспорт» не оформлені документи перелік яких визначено ст.. 39 зазначеного закону, а саме не оформлені паспорта маршрутів. (а.с.12)

Згідно із ст. 39 Закону України №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України; для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).

Акт перевірки №022925 від 04 серпня.2011 року, отриманий представником відповідача, про що свідчить підпис представника на копії акта.

Відповідно до п.11 ст.145 до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» № 176, від 18.02.1997, перевізник зокрема зобов'язаний надавати пасажирам достовірну і своєчасну інформацію про найменування зупинок, можливі пересадки, розмір плати за проїзд тощо.

За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 Закону України №2344, до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абзац 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»).

За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення на підставі акту перевірки винесено постанову №132629 від 09.08.2011 року якою встановлено порушення відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 ст.69 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 та 48 цього Закону. (а.с.12)

Постанова №132629 від 09.08.2011 року про застосування фінансових санкцій була отримана відповідачем 26 серпня 2011 року (а.с.11)

На час розгляду справи постанова про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржена, фінансова санкція у розмірі 1700,00 грн. не сплачена.

На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до приватного підприємства «Транс - Квін» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємства «Транс - Квін» 91000, м.Луганськ, вул..Краснознаменна,54, фінансові санкції в сумі 1700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок), перерахувавши кошти до державного бюджету Артемівського району м.Луганська

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяА.М. Каюда