Постанова від 20.02.2012 по справі 2а/1270/790/2012

Категорія №3.7.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/790/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

23 січня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави -Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн. за постановою №132560 від 29.06.2011 року, в обґрунтування якого прокурор посилався на наступне.

16.06.2011 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом фізичною особою ОСОБА_1, за наслідками якої складено акт № 234739 від 16.06.2011 року про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” (в редакції від 23.02.2006 року) - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”. За результатами розгляду справи про виявлене порушення відповідно до пункту 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, керівником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області винесено постанову №132560 від 29.06.2011 року про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн., яку відповідачем отримано 29.06.2011 року особисто. Проте, в порушення пункту 28 вищезазначеного Порядку фінансова санкцій до теперішнього часу відповідачем до бюджету не сплачена. На підставі викладеного, прокурор просив до державного бюджету з відповідача штрафну санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн., накладену постановою №132560 від 29.06.2011 року, в судовому порядку.

Відповідач повідомлений належним чином про відкриття провадження у скороченому провадженні (аркуш справи 18).

У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 (далі - Положення № 1190), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно п. 5 Положення № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що 16.06.2011 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом фізичною особою ОСОБА_1. Результати перевірки оформлені актом №234739 від 16.06.2011 року (аркуш справи 10).

У ході проведення вказаної перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт з боку відповідача ОСОБА_1, а саме - водій надавав послуги з перевезення пасажирів на транспортному засобі без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 року № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344 ), а саме, договору з замовником, документу про оплату послуг з перевезення, індивідуальної контрольної книжки водія, що є порушенням ст.39 Закону № 2344.

Згідно статті 1 Закону № 2344 автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до ст. 39 Закону № 2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, зокрема для водія таксі, є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст. 60 Закону № 2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 29.06.2011 року за №132560 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.(аркуш справи 12). Вказана постанова отримана відповідачем 29.06.2011 особисто.

Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена.

Даних про оскарження відповідачем постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 29.06.2011 року за №132560 про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. судом не встановлено, а тому, вона на час розгляду справи є чинною та такою, що підлягає до виконання.

Враховуючи те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. відповідачем не сплачені, а також те, що у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем у встановленому законодавством порядку постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 29.06.2011 року за №132560 про застосування фінансових санкцій, позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн. за постановою №132560 від 29.06.2011 визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор та позивач звільнені від їх сплати у встановленому законодавством порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави -Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн. за постановою №132560 від 29.06.2011 року, задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок), перерахувавши кошти до державного бюджету м. Сєвєродонецьк (рр 31119106700080 в ГУДКУ в Луганській області, і.к. 24046627, МФО 804013, код 21081100).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяА.А. Лагутін