Постанова від 15.02.2012 по справі 2а/1270/1178/2012

Категорія №8.1.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/1178/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.,

при секретарі Разіній Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м.Красний Луч в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Красний Луч до Державного відкритого акціонерного товариства «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс» про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 33 956,50 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

02 лютого 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора м.Красний Луч в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Красний Луч до Державного відкритого акціонерного товариства «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс» про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 33 956,50 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що в листопаді 2011 року ДПІ у м.Красний Луч було проведено позапланову виїзну перевірку Державного відкритого акціонерного товариства «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2011 року. За результатами перевірки складено акт № 530/23-00177632 від 29.11.2011 року, яким було зафіксовано порушення відповідачем п. 2.3 п. 2.11 розділу Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого Постановою правління НБУ від 15.12.2004 року № 637 зі змінами та доповненнями. За результатами розгляду матеріалів перевірки було винесено рішення № 0000412343 від 08.12.2011 року про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 33 956,50 грн. Вказане рішення було вручено відповідачу 28.12.2011 року. Станом на 30.01.2011 року заборгованість перед бюджетом по штрафним санкціям в сумі 33 956,50 грн. відповідачем не сплачена.

Прокурор в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, просив суд стягнути з відповідача несплачену суму фінансових санкцій в розмірі 33 956,50 грн.

Представник ДПІ в м. Красний Луч в судове засідання не з'явився, до початку судового розгляду надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника податкового органу, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Державне відкрите акціонерне товариство «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс» (далі - ДВАТ «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс») є юридичною особою, як платник податків знаходиться на обліку в ДПІ у м. Красний Луч.

Як вбачається з матеріалів справи, у листопаді 2011 року фахівцями ДПІ у м. Красний Луч проведено позапланову виїзну перевірку Державного відкритого акціонерного товариства «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс», код за ЄДРПОУ -177632, з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2011 року.

За результатами перевірки 29.11.2011 року складено акт № 530/23-00177632, яким було зафіксовано, зокрема, порушення відповідачем п. 2.3 п. 2.11 розділу Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого Постановою правління НБУ від 15.12.2004 року № 637 зі змінами та доповненнями (далі - Положення).

Згідно п. 2.3 розділу Положення гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України.

Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними спеціальними платіжними засобами.

Зазначені обмеження не поширюються на:

а) розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами, бюджетами та державними цільовими фондами;

б) добровільні пожертвування та благодійну допомогу;

в) використання коштів, виданих на відрядження.

У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси.

Відповідно до п. 2.11 Положення видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України.

Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.

Пунктом 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 року № 436/95 встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:

за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день;

за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;

за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із кас установ банків) на виплати, що пов'язані з оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин - соціальних виплат громадянам на поховання, допомоги при народженні дитини, одиноким та багатодітним матерям, на лікування в разі хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості - в розмірі здійснених виплат;

за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;

за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів;

за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.

За невстановлення установами банків лімітів залишку готівки в касах з них стягується штраф у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний випадок такого невстановлення.

Правила організації контролю за додержанням норм з регулювання обігу готівки встановлюються Національним банком України за погодженням з Державною податковою адміністрацією України.

Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.

За результатами розгляду матеріалів перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення форми «С» № 0000412343 від 08.12.2011 року про застосування до ДВАТ «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс» фінансової санкції в сумі 33 956,50 грн., згідно п. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 року № 436/95.

Згідно розрахунку застосування фінансової санкції по акту перевірки ДВАТ «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» до відповідача застосовано фінансову санкцію за здійснення підприємством готівкових розрахунків з іншими підприємствами понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси - за перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожен день (18 000 грн. - 10 000 грн. + 0 грн. - 0 грн.) х2) х2 = 32 000 грн.

Згідно розрахунку штрафних (фінансових) санкцій по результатах перевірки ДВАТ «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» за здійснення готівкових розрахунків без надання отримувачем коштів платіжного документу, який підтверджує факт сплати покупцем готівкових коштів у розмірі сплачених коштів, на відповідача накладено штраф у розмірі 1 956,50 грн.

Зазначене рішення було вручено відповідачу 28.12.2011 року, що підтверджується корінцем податкового повідомлення-рішення, копія якого знаходиться в матеріалах справи.

За час розгляду справи відомостей про те, що відповідачем сплачено заборгованість перед бюджетом по штрафним санкціям в сумі 33 956,50 грн. суду не надано.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується у зв'язку з тим, що відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м.Красний Луч в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Красний Луч до Державного відкритого акціонерного товариства «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс» про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 33 956,50 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Вахрушевський ремонтно-механічний завод» ХК «Антрацитвуглесервіс» несплачену суму фінансових санкцій в розмірі 33 956,50 грн. (тридцять три тисячі дев'ятсот п'ятдесят шість гривень 50 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 20 лютого 2012 року.

СуддяТ.С. Ушаков