22 лютого 2012 р. Справа № 0670/1037/12
Категорія 6.2
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Брусилівської районної державної адміністрації про визнання розпорядження № 107 від 14.04.2010 р. незаконним та його скасування,
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить визнати розпорядження Брусилівської РДА від 14.04.2010 року № 107 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва орієнтовною площею 300 га з земель запасу та резерву Соболівської сільської ради з послідуючою передачею в оренду ТОВ "Дошнівське" незаконним, скасувати розпорядження Брусилівської РДА № 107 від 14.04.2010 року щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва орієнтовною площею 300 га з земель запасу та резерву Соболівської сільської ради з послідуючою передачею в оренду ТОВ "Дошнівське" для ведення фермерського господарства.
Відповідно до ст.107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі, якщо адміністративний позов подано у строк, установлений законом.
Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами і доповненнями внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства" №4054-VI від 17.11.2011 року) (далі - КАС України), передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
ОСОБА_1 позовну заяву про визнання незаконним та скасування розпорядження Брусилівської РДА № 107 від 14.04.2010 року, подано до Житомирського окружного адміністративного суду 21 лютого 2012 року, про що свідчить відмітка канцелярії суду, тобто з пропущенням строку звернення до суду з даним позовом, як шестимісячного встановленого вищевказаним абз. 1 ч. 2 ст. 99 КАС України, так і річного, що був встановлений ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на час винесення розпорядження № 107 від 10.04.2010 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами і доповненнями внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства" №4054-VI від 17.11.2011 року), адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позивачем у позовній заяві обставин, які б слугували підставами для визнання причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними наведено не було, інформації про те коли він дізнався про порушення оскаржуваним розпорядженням його прав, свобод чи інтересів не зазначено і доказів на підтвердження цього до позову не додано. Також позивачем не було додано до позову доказів отримання розпорядження Брусилівської РДА № 107 від 14.04.2010 року з запізненням, що позбавило його права звернутися за захистом порушених, на його думку, прав до суду в строк, установлений законом.
З огляду на викладене і на те, що у позовній заяві та доданих до неї документів підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними не має, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
Одночасно, суд роз'яснює, що відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Усунути зазначені вище недоліки, позивач може шляхом подачі позовної заяви, у якій, крім змісту позовних вимог, заявити клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду та викласти обґрунтування причин такого пропуску. Також ОСОБА_1 має право додати до позовної заяви докази, які б свідчили про те коли він дізнався про порушення його прав за захистом яких звернувся до суду.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 155 КАС України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Брусилівської районної державної адміністрації про визнання розпорядження № 107 від 14.04.2010 р. незаконним та його скасування залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя Є.Ю. Романченко