справа № 0670/11822/11
категорія 9.4.4
07 лютого 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лавренчук О.В.,
за участю секретаря - Недашківської Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Відкритого акціонерного товариства "Володарськ-Волинська спеціалізована пересувна механізована колона №7"
про стягнення 2040,00 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, просить суд стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Володарськ-Волинська спеціалізована пересувна механізована колона №7" в дохід Державного бюджету штрафні санкії в сумі 2040,00 грн. В обґрунтуванні позовних вимог зазначив, що прокуратурою м.Житомира проведено перевірку з питань дотримання суб"єктами підприємницької діяльності чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 10.01.2012 року відкрито провадження, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
В судове засідання прокурор та представник позивача не з"явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки в судове засідання суду не відомі.
У судове засіданні відповідач не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, за адресою визначеною державним реєстратором в ЄДРПОУ. На адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання". Відповідно ст.35 КАС України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмоваи адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
На підставі статті 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю прокурора, ппредставника позивача та представника відповідача та на підставі наявних в справі матеріалів, оскільки у справі достатньо доказів для вирішення її по суті.
Судом встановлено, що 29.06.2011 року уповноваженою особою Комісії ОСОБА_1, головним спеціалістом відділу обліку , кадрів та захисту прав інвесторів Житомирського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проведено перевірку з питань дотримання суб"єктами підприємницької діяльності чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів. Згідно якого складено акт №51-ЖИ.
Перевіркою встановлено, що відповідач не розмістив в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2010 рік, чим порушив вимоги ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимоги абзацу 3 пункту 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 р. за № 97/13364.
Згідно постанови Комісії №44-Жи від 07.07.2011 р. за допущене порушення законодавства про цінні папери на відповідача накладено фінансову санкцію в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020,00 грн.
Також, 29.06.2011 року уповноваженою особою Комісії ОСОБА_1, головним спеціалістом відділу обліку, кадрів та захисту прав інвесторів Житомирського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проведено перевірку з питань дотримання суб"єктами підприємницької діяльності чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів. Згідно якого складено акт №50-ЖИ.
Перевіркою встановлено, що відповідач не подав річну інформацію за 2010 рік до Житомирського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушив вимоги ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимоги абзацу 5 пункту 1 Глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 р. за № 97/13364.
Згідно постанови Комісії №45-Жи від 07.07.2011 р. за допущене порушення законодавства про цінні папери на відповідача накладено фінансову санкцію в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020,00 грн.
Розпорядженням № 219-Жи від 07.07.2011 року вказано ВАТ "СПМК№7" у термін до 07.11.2011 р. усунути порушення законодавства про цінні папери та письмово проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.
Листом від 08.07.2011 року за № 02/1595 було направлено відповідачу постанови від 07.07.2011 року за № 44-ЖИ та №45-ЖИ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, та розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 07.07.2011 року за № 219-ЖИ та № 220-ЖИ.
Відповідно ч.1 ст 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" (далі Закон), регулярна інформація про емітента є річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно ч.2 ст.40 Закону визначено, що звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється: для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно; для емітентів цінних паперів (крім акцій) - з дня реєстрації випуску цінних паперів до 31 грудня звітного року включно.
Згідно ч.6 ст.40 Закону, строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) емітентом визначені Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591.
Відповідно пунктів 1, 2, 4, 5 Глави 7 Розділу V Положення № 1591 про порядок розкриття регулярної річної інформації на фондовому ринку:
1.Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
2. Емітент може на власний розсуд додатково оприлюднити інформацію у мережі Інтернет.
4. При поданні річної інформації до Комісії емітенти, які є професійними учасниками фондового ринку (крім емітентів, які мають ліцензію на ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів), банками, страховиками, інститутами спільного інвестування, та емітенти іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій, сертифікатів ФОН, емітенти облігацій місцевих позик надають (надсилають) річну інформацію до загального відділу центрального апарату Комісії.
5. При поданні річної інформації до Комісії емітенти, які не визначені в пункті 4 цієї глави, подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України "Про ціни і ціноутворення", Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, ст.ст. 71, 86, 94, 158-163, 254 КАС України, суд
постановив:
Позов задовльнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Володарськ-Волинська спеціалізована пересувна механізована колона №7" в дохід Державного бюджету України штрафні санкції у сумі 2040,00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.В. Лавренчук