Постанова від 26.01.2012 по справі 0670/11547/11

справа № 0670/11547/11

категорія 11.5

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Черняхович І.Е. ,

при секретарі - Карасюк Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області

про визнання протиправною та скасування постанови від 13.09.2011 р., зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області, в якому просить визнати дії відповідача неправомірними, скасувати постанову державного виконавця про закінчення виконавчого провадження від 13.09.2011 року, зобов'язати підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби ГУЮ в Житомирській області відновити виконавче провадження на підставі постанови Овруцького районного суду по адміністративній справі № 2а- 73/11 від 11.01.2011р. Вважає, що оскаржувана постанова про закінчення виконавчого провадження винесена передчасно, з порушенням вимог чинного законодавства.

Позивач в судове засідання не з'явилася, справу просила розглядати без її участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав письмові заперечення, справу просив слухати без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконанні у відповідача перебував виконавчий лист № 2а-73/11, виданий Овруцького районного суду Житомирської області 26.05.2011 року про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА провести донарахування та виплати позивачу одноразову грошову компенсацію члену сім'ї, яка втратила годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АС та смерть, якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою. Вказані виплати передбачені ст. 48 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 60 мінімальних заробітних плат, визначених Законом України "про державний бюджет України на 2009р.", з урахуванням виплачених коштів.

В добровільному порядку рішення суду виконано не було, в зв'язку з чим відповідачем 18.07.2011 року винесено постанову про накладення штрафу на управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА у розмірі 680,00 грн. (а.с. 31)

15.08.2011 року державним виконавцем внесена постанова про накладення штрафу на боржника в подвійному розмірі в сумі 1360,00 грн. (а.с 35) та в подальшому державним виконавцем Прокурору Овруцького району 12.09.2011 року за вих. № 14/23452 надіслано повідомлення щодо здійснення перевірки та вирішення питання притягнення до відповідальності службових осіб боржника за невиконання судового рішення на користь стягувачки (а.с.38 ).

В зв'язку з неможливістю виконання рішення суду по вищевказаному виконавчому листі державним виконавцем, на підставі п.11 ч.1 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" було закінчено виконавче провадження, про що винесено постанову від 13.09.2011 року (а.с. 40).

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон), державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.

Статтею 30 Закону, встановлений 2-х місячний термін вжиття державним виконавцем заходів щодо виконання рішення немайнового характеру.

Відповідно до вимог ст. 89 Закону, у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Відповідно до п.11 ч.1 ст. 37 Закону України " Про виконавче провадження", виконавче провадження підлягає закінченню у разі повернення виконавчого документа до суду чи іншого органу (посадової особи), який його видав, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 75 цього Закону.

Закінчення виконавчого провадження з вищезазначених підстав передбачається у випадку зазначеному ч. 3 ст. 75 Закону України "Про виконавче провадження", згідно якої у разі, якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав.

Зі встановлених судом обставин вбачається, що вжитими у встановленому законодавством порядку примусовими заходами, виконати рішення без участі боржника не було можливим, так як рішенням суду зобов'язано конкретного суб'єкта владних повноважень здійснити перерахунок та виплату коштів, тобто вчинення дій, які входять виключно до його компетенції, та їх вчинення не залежить від волі та дій державного виконавця.

Таким чином, суд оцінивши докази, наявні у справі, приходить до висновку, що державний виконавець при винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження від 13.09.2011 року, діяв правомірно, в межах наданих повноважень та відповідно до вимог чинного законодавства, а тому будь-які законні підстави для скасування вказаної постанови відсутні.

Що стосується вимоги позивача зобов'язати підрозділ примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області відновити виконавче провадження на підставі постанови Овруцького районного суду по адміністративній справі № 2-а 73/11, то вона є безпідставною, оскільки ч.1 ст. 51 Закону, зокрема, передбачено, що у разі якщо постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною чи скасована начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або керівником відповідного органу державної виконавчої служби або якщо до державного виконавця надійшло рішення суду про скасування заходів до забезпечення позову, а також у разі повернення виконавчого документа з іншого відділу державної виконавчої служби, виконавче провадження підлягає відновленню протягом трьох робочих днів з дня надходження рішення суду, виконавчого документа чи постанови керівника відповідного органу державної виконавчої служби. В даному випадку суд не вбачає підстав для задоволення даної вимоги.

Враховуючи вище викладене, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог позивача, оскільки вони являються безпідставними.

Керуючись Законом України "Про виконавче провадження" ст.ст. 158-163,254 КАС України, суд,-

постановив:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про визнання протиправною та скасування постанови від 13.09.2011 р. та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: І.Е.Черняхович