Постанова від 25.01.2012 по справі 0670/9874/11

справа № 0670/9874/11

категорія 8.2.3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лавренчук О.В.,

за участю секретаря - Недашківської Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фешен Груп"

до Державної податкової інспекції у м. Житомирі

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.10.2011 року №0000982304,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому вказав, що ДПІ у м. Житомирі з 09.09.2011 р. по 15.09.2011 року була проведена перевірка підприємства з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за червень 2011 року, яка виникла за рахунок від"ємного значення з ПДВ, що декларувалась в квітні, травні 2011 року. Під час перевірки були перевіряючими виявлені порушення пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195, Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами і доповненнями), внаслідок чого у декларації за квітень 2011 року завищено від'ємне значення на суму 9640,00 грн. та порушення п. 73.5 ст. 73, п. 200.1 пп. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами і доповненнями), внаслідок чого за червень 2011 року зменшено заявлену суму до бюджетного відшкодування в розмірі 53484,00грн.

За наслідками перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000982304 від 05.10.2011 року, яким ТОВ «Фешен Груп» зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 53484,00 гривень та нарахована штрафна санкція у розмірі 1,00 грн. Позивач вважає, що вказане рішення є незаконними і просить його скасувати. Свою правову позицію позивач обґрунтував тим, що висновки зроблені відповідачем з посиланням на те, що перевіркою достовірності нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за червень 2011 року відповідно до бази даних - інформаційних ресурсів ДПА України (система обробки податкових зобов"язань та податкового кредиту ТОВ"Фешен Груп" за травень 2011 року, які в ланцюгах постачання мають фірми з ознаками фіктивності. В Акті перевірки відповідачем зазначається, що ТОВ "Фешен Груп" у реєстрі податкових накладних з сумами ПДВ у розрізі постачальників не вказує оплату за відповідний звітний період відповідно до якого сума ПДВ включена до розрахунку бюджетного відшкодування за червень 2011 року як фактична сплачена постачальникам таких товарів (послуг). Висновки перевіряючих спростовуються наданими до позву документами.

Як встановлено в судовому засіданні відповідачу неодноразово направлялись повістки на судові засідання призначені на 10.11.2011 р., 28.11.2011 р., ухвалою від 28.11.2011 р. визнано явку представника відповідача обов"язковою. Представник відповідача на розгляд справи повторно не з"явився, причини неявки в судове засідання суду не повідомив, заперечень до суду не надав.

Представник позивача в судове засідання не з"явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Суд, дослідивши надані сторонами докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що працівниками ДПІ у м. Житомирі з 09.09.2011 р. по 15.09.2011 року була проведена перевірка підприємства з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за червень 2011 року., про що складений акт перевірки № 4244/23-2/31945231 від 22.09.2011 року.

Під час перевірки були перевіряючими виявлені наступні порушення:

-- пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195, Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами і доповненнями), внаслідок чого у декларації за квітень 2011 року завищено від'ємне значення на суму 9640,00 грн.;

-- пп. 200.1 пп. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами і доповненнями) внаслідок чого зменшено заявлену суму до бюджетного відшкодування за червень 2011 року в розмірі 53484,00 грн.

За наслідками перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000982304 від 05.10.2011 року, яким ТОВ «Фешен Груп» зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість на 53484,00 гривень та нарахована штрафна санкція у розмірі 1,00 грн.

Перевіряючи правомірність винесення податковим органом оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, судом встановолено.

Так, 01.08.2003 року між ТОВ «Фешен Груп» та компанія EINTEX LLP Великобританія укладено контракт про виробничу послугу № 1 від з компанією EINTEX LLP Великобританія, що було викладено у новій редакції згідно угоди №1-07 від 03.01.2007 року. Відповідно до умов контракту п.1.1. " замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання виконувати на території України під свою відповідальність і за рахунок Замовника роботи по виготовленню з давальницької сировини Замовника взуттєвої продукції (виробничі послуги). Пунктом 1.2. контракту передбачено, що позивач як виконавець надає Замовнику виробничі послуги своїми силами або силами третіх осіб.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 15.09.95 р. № 327/95-ВР «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах» (далі -Закон № 327) під операцією з давальницькою сировиною розуміється операція з попередньої поставки сировини для її подальшої переробки (обробки, збагачення або використання) в готову продукцію за відповідну плату, а також за умови, що вартість давальницької сировини на кожному етапі переробки становить не менше 20 % загальної вартості готової продукції. Операції, що не передбачають попередньої поставки сировини для отримання готової продукції або якщо вартість сировини менше 20 % загальної вартості продукції, не вважаються операціями з давальницькою сировиною.

Стаття 1 Закону № 327 визначає, що законодавець як давальницьку сировину розглядає сировину, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії.

Головними особами операцій з давальницькою сировиною є замовник і виконавець. Слід мати на увазі, що виконавець лише надає послуги із переробки, отже, право власності на давальницьку сировину на кожному етапі її переробки, а також на вироблену з неї готову продукцію належить саме замовнику.

Взаємини між замовником та виконавцем при здійсненні операцій з давальницькою сировиною оформлюються шляхом укладення договору.

При укладанні зовнішньоекономічних договорів (контрактів) потрібно звернутись до Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженого наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 06.09.2001 р. № 201 (далі - Положення № 201). При цьому під зовнішньоекономічним договором (контрактом) розуміється матеріально оформлена угода двох і більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну чи припинення їх взаємних прав та обов'язків у ЗЕД.

Згідно з п. 1 Положення № 201 зовнішньоекономічний договір (контракт) повинен обов'язково місти:

•назву, номер договору (контракту), дату і місце його складання;

•преамбулу;

•предмет договору (контракту);

•кількість і якість товару (обсяги виконання робіт, надання послуг);

•базисні умови поставки товарів (приймання-передача виконаних робіт або послуг);

•ціну та загальну вартість договору (контракту);

•умови платежів;

•умови приймання-передачі товару (робіт, послуг);

•дані про упаковку та маркування;

•відомості про форс-мажорні обставини, які можуть зашкодити сторонам виконати умови договору;

•відомості про санкції та рекламації;

•умови врегулювання спорів у судовому порядку;

•дані про місцезнаходження (місце проживання), поштові та платіжні реквізити сторін.

Реєструвати договори із переробки давальницької сировини в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України не потрібно.

Виняток становлять договори (контракти), що передбачають вивезення українським замовником давальницької сировини, на яку поширюється спеціальний режим експорту. Реєстрація зовнішньоекономічного договору (контракту) потрібна також у разі вивезення давальницької сировини, ввезеної як товари, на які поширюється режим квотування і ліцензування.

Укладений контракт ТОВ "Фешен Груп" з компанією EINTEX LLP Великобританія повністю відповідає цим вимогам.

28.04.2010 року ТОВ «Фешен Груп» уклав контракт № 1 з Державного підприємства «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№4) на роботи по переробці давальницької сировини, відповідно до умов п.1.1 якого замовник / ТОВ «Фешен Груп»/доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання провести виготовлення заготівок з давальницької сировини згідно взаємопогоджених доповнень. Відповідно до п.2.1 загальна вартість контракту і ціни за виконані послуги сторін обумовлються в доповненнях, які є невід'ємною частиною для даного контракту. Роботи повинні виконуватися з сировини, надаваємої замовником. / п.1.2. договору/. На момент передачі по даному контракту сировини виконавцю замовник надає накладну на сировину з зазначенням її кількості./ п.1.3. договору/.

01.03.2011 року ТОВ «Фешен Груп» уклав контракт № 1/12 з Державного підприємства «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№8) на роботи по переробці давальницької сировини, відповідно до умов п.1.1 якого замовник / ТОВ «Фешен Груп»/доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання провести виготовлення заготівок з давальницької сировини згідно взаємопогоджених доповнень. Відповідно до п.2.1 загальна вартість контракту і ціни за виконані послуги сторін обумовлються в доповненнях, які є невід'ємною частиною для даного контракту. Роботи повинні виконуватися з сировини, надаваємої замовником. / п.1.2. договору/. На момент передачі по даному контракту сировини виконавцю замовник надає накладну на сировину з зазначенням її кількості./ п.1.3. договору/.

За результатами виконаних робіт по зазначених контрактах позивач сплачував ДП «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№4), ДП «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№8) визначену відповідно до умов контрактів, вартість наданих супутніх послуг по переробці давальницької сировини включаючи нараховану суму ПДВ за ставкою 20 відсотків. Доказом цього є акти виконаних робіт, платіжні доручення на оплату за надані послуги, податкові накладні за відповідний період, копії яких містяться в матеріалах справи.

Відповідно до вимог Закон № 327, Наказу ДМС України № 609 від 13.09.2003 р. ст.. 230 Митного кодексу України ДП «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№4), ДП «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№8) отримали дозволи на виконання окремих операцій з переробки товарів (їх копії містяться в матеріалах справи).

Згідно п.п. г) п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є операції платників податку з вивезення товарів (супутніх послуг).

Згідно п. 14.1.242 ст. 14 Податкового кодексу України, супутні послуги - послуги, вартість яких включається відповідно до норм законодавства України з питань митної справи до митної вартості товарів, що експортуються з митної території України або імпортуються на митну територію України.

Згідно п. 187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, дата відвантаження товарів, а в разі експорту -дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг -дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно п.195.1.1. ст. 195 Податкового кодексу України, за нульовою ставкою оподатковуються операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений митною декларацією, оформленої відповідно до вимог митного законодавства.

Згідно з п.п. б) п. 195.1.3 ст. 195 Податкового кодексу України (на яку посилається податковий інспектор в Акті) , за нульової ставкою оподатковуються операції з постачання в тому числі послуг, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем - нерезидентом.

Згідно з п. 14.1.185 ст. 14 Податкового кодексу України, постачання послуг -це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав.

Тобто, законодавець чітко відокремив порядок оподаткування операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, а саме з постачання товарів (супутніх послуг) та послуг.

ТОВ «Фешен Груп»здійснює постачання за межі митної України саме супутніх послуг (в тому числі отриманих від контрагентів в Україні), доказом чого є відповідні вантажно-митні декларації на вивезення товарів, де в графі 22 визначається вартість товару, що експортується з урахуванням супутньої послуги, що надається ТОВ «Фешен Груп» іноземному замовнику, копії яких містяться в матеріалах справи. Будь-яких актів виконаних робіт на супутні послуги ТОВ «Фешен Груп» не оформлює. Нарахування зобов'язань по сплаті податків і зборів провадиться ТОВ «Фешен Груп»саме на підставі відповідних ВМД.

З урахуванням наведеного системне тлумачення зазначених статей Податкового кодексу України, дозволяє зробити висновок про те, що ставка податку "0" відсотків застосовується до супутніх послуг тоді, коли здійснюється вивезення (експорт) товарів, відносно яких відповідні послуги є супутніми.

Отже, законодавцем визначено, що застосування нульової ставки оподаткування супутніх послуг можливо лише тоді, коли відбувся експорт товарів, стосовно якого надані супутні послуги, та не ставить право на застосування нульової ставки в залежність від того, хто саме здіснював переробку давальницької сировини на території України.

Також судом при розгляді справи встановлено, що вивезення всієї виробленої продукції по зовнішньоекономічному контракту (в тому числі і супутніх послуг по переробленню давальницької сировини) за межі митної території України здійснює ТОВ «Фешен Груп», доказом чого є відповідні вантажно-митні декларації, прості векселі з відміткою ДПІ у м. Житомирі «погашено»(тобто вивіз готової продукції та супутніх послуг зроблений ТОВ «Фешен Груп»). Факт вивезення саме ТОВ «Фешен Груп»всієї виробленої продукції (в тому числі і послуги по переробленню давальницької сировини) по зовнішньоекономічному Контракту з компанією EINTEX LLP Великобританія не заперечується ДПІ у м. Житомирі.

Крім того, згідно ст. 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, а господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Таким документом у позивача є накладні на відпуск сировини виконавцям робіт та отримання від них виготовленої продукції із зазначенням вартості послуги по кожному артикулу, які були оглянуті в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 1,2 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:

назву документа (форми);

дату і місце складання;

назву підприємства, від імені якого складено документ;

зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;

особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до п.4 ст.179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству.

Акт перевірки не містить посилань на норми законодавства, яким би суперечили умови контрактів, укладених ТОВ «Фешен Груп»та ДП «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№4), ДП «Підприємство Житомирської установи виконання покарань управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Житомирський області (№8), що дає підстави вважати їх укладеними відповідно до вимог чинного законодавства.

Судом також встановлено, що 01.10.2008 року між ТОВ «Фешен Груп» та ТОВ"Цербер-Секюріті" укладено договір №009/ФО. Відповідно до умов договору п.1.1 замовник (ТОВ"Фешен Груп") передає належне йому майно, яке зберігається у відокремлених приміщеннях (будівлях), земельних ділянках, що перераховані у Дислокації Об"єкта, що охороняється під охорону постів фізичної охорони "Охорони" (ТОВ"Цербер-Секюріті"), за адресою: 10025, м.Житомир, вул.Вітрука, 5-а."Охорона" зобов"язується здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення схоронності цілісності майна "Замовника" на "Об"єкті" з метою відвернення безпосередніх посягань на нього, припинення несанкціонованого "Замовником" доступу сторонніх осіб до майна на "Об"єкті", збереження його фізичного стану, охорону громадського порядку, забезпечення здійснення "Замовником" всіх належних йому повноважень щодо майна.

01.03.2011 року між ТОВ"Фешен Груп" та ТОВ "Альянс Холдинг" укладено договір № ЖРБ - 001660. Відповідно до умов договору продавець (ТОВ "Альянс Холдинг") зобов"язується при наданні покупцем ( ТОВ"Фешен Груп") (Його Довіреною особою) Бланків передати товар покупцю (Його Довіреній особі) на АЗС, а саме: здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, перелік яких зазначенй в Додатку №1 до цього договору, а покупець зобов"язується прийняти та оплатити Товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором.

04.01.2011 року між ТОВ"Фешен Груп" та ПП "Палей" укладено договір № 612. Відповідно до умов договору постачальник (ТОВ "Альянс Холдинг") зобов"язується постачати Покупцю (ПП "Палей") товари, далі "Товар", а попередньо узгодженій сторонами кількості, асортименті та по цінам згідно відпускних накладних постачальника, які є невід"ємною частиною до договору, а покупець зобов"язується приймати цей товар та своєчасно здійснювати його оплату на умовах даного Договору.

Судом встановлено, що під час проведення перевірки, позивачем на підтвердження понесених валових витрат та, відповідно, правомірності віднесення цих витрат до валових та сум ПДВ у їх складі до податкового кредиту травня 2011 року дійсно були надані наступні документи:

-по TOB «Цербер Сеюоріті» (охорона майна - виробничих корпусів): договір, акт виконаних робіт, податкова накладна, банківська виписка в підтвердження оплати за надані послуги, загальна сума постачання включаючи ПДВ склала 7000,00 грн. в т.ч. сума ПДВ, що включена позивачем до бюджетного відшкодування 1166,67 грн.;

-по TOB «Альянс Холдінг» (бензин А-95): договір, накладна, податкова накладна, банківська виписка в підтвердження оплати за поставлений товар, загальна сума постачання включаючи ПДВ склала 6216,00 грн. в т.ч. сума ПДВ, що включена позивачем до бюджетного відшкодування 1036,00 грн.;

-по ПП «Палей» (придбання канцелярських товарів та миючих засобів): договір, накладна, податкова накладна, банківська виписка в підтвердження оплати за поставлений товар, загальна сума постачання включаючи ПДВ склала 3406,43 грн. в т.ч. сума ПДВ, що включена Позивачем до бюджетного відшкодування 1203,57 грн.;

-по TOB «Олді Житомир» (віник березовий для дворових робіт, грунтівка, клей та таке інше): накладна, податкова накладна, банківська виписка в підтвердження оплати за поставлений товар, загальна сума постачання включаючи ПДВ склала 890,81 грн. в т.ч. сума ПДВ, що включена позивачем до бюджетного відшкодування 148,47 грн.

Вищезазначені операції відображені у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних, що були подані по ДПІ у м.Житомирі за травень 2011 року. Відповідно сума ПДВ у складі операцій з контрагентами складає 3554,71 грн., що входить в розбіжності з вказаними даними в акті перевірки.

Перевіряючи правомірність формуваня податкового кредиту позивача за первіряємий період з урахуванням отриманих від вказаних контрагентів документів, судом враховуються наступні норми, що регулюють спірні правовідносини та фактичні обставини справи.

Так, Правовідносини, що виникають у зв'язку з формуванням платником податку на додану вартість податкового кредиту, регулюються ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (надалі - Кодекс).

Так, пп. "а" п. 198.1 ст. 198 Кодексу визначено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Відповідно до п. 198.3 цієї ж статті податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Приписами п. 198.6 ст. 198 Кодексу передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).

Зміст наведених норм свідчить на користь того, що наявність господарських операцій з придбання товарів з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, є визначальною умовою для виникнення у платника податку права на формування податкового кредиту.

Обставини щодо фактичності здійснення господарських операцій з отримання у TOB «Цербер Сеюоріті» послуг, у ПП «Палей», ТОВ "Альянс Холдінг" та TOB «Олді Житомир» придбання товарів, на які платник податку посилається як на підставу виникнення у нього права на включення сплаченого ПДВ до податкового кредиту, відповідачем спростовані не були.

Так, зазначені обставини знайшли своє підтвердження у ході судового розгляду справи, під час якого було встановлено, що позивач належними доказами довів факт отримання у ТОВ "Цербер Секюріті" послуг по охороні майна - виробничих корпусів, у ТОВ "Альянс Холдінг" придбання бензину А-95, у ПП "Палей" - придбання канцелярських товарів та миючих засобів, у ТОВ "Олді Житомир" - придбання віника, грунтівки, клею і т.п.

Відповідно до ч. 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на припис наведеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності рішення органу державної податкової служби, яким платнику податків донараховані податкові зобов'язання, презюмується добросовісність платника податків, якщо зазначеним органом не доведено інше.

Обставини, які слугували фактичною підставою для визначення позивачу грошового зобов'язання з податку на додану вартість згідно оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, знаходяться поза межами вимог ст. 198 Податкового кодексу України.

Таким чином податкове повідомлення-рішення № 0000982304 від 05.10.2011 р., яким ТОВ «Фешен Груп» зменшено розмір від'ємного значення податку на додану вартість на суму 53484,00 гривень та нарахована штрафна санкція у розмірі 1,00 грн. є неправомірним і підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 86, 94,158 - 163, 186, 254 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Житомирі від 05.10.2011 року №0000982304.

Відшкодувати з Державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фешен Груп" 3,40 грн. судового збору.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: О.В. Лавренчук