про залишення позовної заяви без руху
01 лютого 2012 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/528/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Серга С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства "Кременчуцьке тролейбусне управління" до Управління Пенсійного фонду України м. Кременчука Полтавської області про визнання незаконними дій, скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
30 січня 2012 року позивач Комунальне підприємство "Кременчуцьке тролейбусне управління" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України м. Кременчука Полтавської області про визнання незаконними дій, скасування рішення № 26 від 10.01.2012, зобов'язання вчинити дії.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, який набрав чинності з 01.11.2011, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Зі змісту позовної заяви суд вбачає, що позивач звернувся з вимогами як немайнового, так і майнового характеру (в частині скасування рішення суб'єкта владних повноважень - Управління Пенсійного фонду України м. Кременчука Полтавської області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 10.01.2012 № 25).
Підпунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що розмір судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
До позовної заяви документ про сплату судового збору за подання позовної заяви майнового характеру не додано.
Згідно з підпунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання позовних заяв немайнового характеру становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 32 грн 19 коп..
Проте, позивачем додано документ про сплату судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви у розмірі 28, 23 грн.
З огляду на викладене, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, частиною 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Згідно з пунктом 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною 3 статті 105 цього Кодексу.
Разом з тим, формулювання пункту 1 прохальної частини позовної заяви викладено як прохання забезпечити доказ.
Частиною 1 статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази, або з якою метою потрібно їх забезпечити. До заяви про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору.
Заява про забезпечення доказів позивачем оформлена з порушенням вимог статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Пункти 2-3 прохальної частини позову викладені позивачем як прохання забезпечити позов, проте без вмотивування необхідності їх застосування.
Також абзацем 7 підпункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що розмір судового збору за подання заяви про забезпечення доказів або позову становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Позивачем не сплачений судовий збір за подання заяв про забезпечення доказів та позову.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву Комунального підприємства "Кременчуцьке тролейбусне управління" до Управління Пенсійного фонду України м. Кременчука Полтавської області про визнання незаконними дій залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 17 лютого 2012 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору за подання позову з вимогами майнового та немайного характеру, за подання заяви про забезпечення позову (отримувач коштів: УДКСУ у м. Полтаві Полтавської області, 22030001, Код за ЄДРПОУ: 38019510, Банк отримувача: ГУДКСУ у Полтавській області, Код банку: 831019 Розрахунковий рахунок: 31219206700002, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Призначення платежу: Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35521510), у разі подання заяви про забезпечення доказів відповідно до вимог статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України - документа про сплату судового збору.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Серга