Справа № 2а/1570/9401/2011
31 січня 2012 року м. Одеса
У залі судових засідань №25
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
при секретарі судового засідання - Бобровській О.Ю.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1 (по довіреності)
представника відповідача - не 'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»про стягнення заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 4080 грн.,-
До суду звернулась Державна податкова інспекція у Суворовському районі м. Одеси з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»про стягнення заборгованості по штрафним санкціям у сумі 4080 грн. на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000072370 від 16.01.2009 року.
Представник позивача адміністративний позов підтримав, на заявлених вимогах наполягав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Виконавчим комітетом Одеської міської ради здійснена 12.09.2005 року державна реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра», що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №260837 (аркуш справи 4).
Державною податковою інспекцією у м. Ялта на підставі направлень №000208, №000207 проведено 06.01.2009 року планову перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці залу гральних автоматів, що знаходиться за адресою: м. Ялта, вул. Київська, 70-а та належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Ігра».
За результатами проведеної перевірки складено акт №00487/01/12/23/33721690 від 06.01.2009 року (аркуші справи 8-11).
Первіркою встановлено, що в гральній залі надаються послуги у сфері грального бізнесу з використання 14 гральних автоматів, з яких 12 знаходяться в робочому стані, підключені до електромережі та приводяться в дію за допомогою купюроприймача та спеціального ключа. Проте вищевказані гральні автомати не приведені у фіскальний режим роботи, не працюють в режимі РРО, а тому розрахункова операція на суму 20 грн., в момент здійснення ставки та проведення азартної гри не проведена із застосуванням реєстратора розрахункових операцій, чим порушено чим порушено п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року №265/95-ВР та Постанову Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 121 «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій».
Перевірку проведено в присутності оператора-касира та головного бугалтера ігрового залу, з актом перевірки ознайомлені та підписано ними із зазначенням зауважень (аркуш справи11).
На підставі зазначеного акту перевірки Державною податковою інспекцією у Суворовському районі м. Одеси прийнято рішення №0000072370 від 16.01.2009 року про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4080 грн., яке отримано головним бугалтером 19.01.2009 року (аркуші справи 6,7).
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР (яка діяла на момент винекнення спірних правовідносин) реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо; автомат з продажу товарів (послуг) -це реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.
Згідно із ст. 11 Закону України Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.
Кабінетом Міністрів України 07.02.2001 року прийнята постанова №121 «Про терміни переведення СПД на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій», в якій передбачено переведення на облік розрахункових операцій з використанням реєстратора розрахуноквих операцій гральних автоматів до 31.12.2006 року.
При проведенні перевірки було встановлено, що гральні автомати не обладнені фіскальними блоками та не реалізують фіскальні функції.
Під час проведення перевірки перевіряючими було здійснено опис наявних готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків, роздруковано Х-звіт та здійснено розрахункову операцію через один гральний автомат на суму 20 грн., що підтверджується записом перевіряючих в акті перевірки від 06.01.2009 року (аркуші справи 10-11, 14).
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язанні проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведенні у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з п. 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95 від 06.07.1995 року (який діяв на момент винекнення спірних правовідносин) у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальній режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяті неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Разом з цим, з акту перевірки вбачається, що гра була здійснена на одному гральному автоматі та при здійсненні розрахункової операції, вона не була проведена через гральний автомат, який не обладнений фіскальним блоком та не реалізує фіскальні функції.
Таким чином, штрафні (фінансові) санкції повинні бути нараховані за застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій на одному гральному автоматі (17 грн. х 20 = 340 грн.).
З рішенням №0000072370 від 16.01.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4080 грн. відповідач не погодився та оскаржив його у судовому порядку.
Постановою суду від 26.07.2010 року по справі №2а-6948/09/1570 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»було задоволено та Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 28.04.2011 року апеляційну скаргу ДПІ у Суворовському районі м. Одеси було задоволено частково, постанову від 26.07.2010 року по справі №2а-6948/09/1570 змінено та викладено резулятивну частину зазначеної постанови в іншій редакції, рішення ДПІ у Суворовському районі м. Одеси №0000072370 від 16.01.2009 року скасовано на суму 3740 грн.
Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно зі статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи докази в сукупності, суд вважає, що викладені в матеріалах справи обставини є частково обґрунтованими та адміністративний позов Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси підлягає задоволенню частково.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів статті 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»про стягнення заборгованості по штрафним санкціям у сумі 4080 грн. на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000072370 від 16.01.2009 року -задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігра»заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення законодавства про застосування РРО у сумі 340 грн. на р/р 31112104700009, код 23213460, ГУ ДКУ в Одеській області, банк ГУ ДКУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 21080900.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови складено та підписано 06 лютого 2012 року.
Суддя Л.І. Свида
.