Ухвала від 14.02.2012 по справі 2а-1289/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 лютого 2012 р.р. 2а-1289/12/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома Олена Петрівна, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держкомзему у Львівській області про визнання рішень, дій чи бездіяльності незаконною, зобов'язання виконати певні дії, визнати право на земельну частку,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом до Головного управління Держкомзему у Львівській області, в якому просить визнати його право на земельну частку (пай) або земельну ділянку для сільськогосподарського використання із земель державної або комунальної власності на території Розжалівської сільської ради Радехівського району Львівської області та зобов'язати відповідача виділити йому земельну частку (пай) або земельну ділянку для сільськогосподарського використання із земель державної або комунальної власності на території Розжалівської сільської ради Радехівського району Львівської області або на іншій території Радехівського району Львівської області.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов -звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах.

Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Отже, до юрисдикції адміністративних судів належать публічно-правові спори з правовідносин, що виникають у сфері здійснення публічної влади. Принаймні одним із учасників публічно-правового спору повинен бути суб'єкт владних повноважень і цей спір має бути саме з приводу публічно-правових відносин, у якому позивач вважає, що суб'єкт владних повноважень своїми рішеннями, дією чи бездіяльністю порушив його права, свободи чи інтереси.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 звернувся за захистом порушеного, на його думку, права на земельну частку (пай).

Даний спір не є публічно-правовим спором, оскільки порушує майнові права позивача в галузі земельних правовідносин.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

З урахуванням викладеного, даний спір підлягає розгляду місцевим загальним судом в порядку цивільного судочинства, з урахуванням правил територіальної підсудності.

Відповідно до пункту 1 частини 1, частини 2 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.

Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держкомзему у Львівській області (про визнання рішень, дій чи бездіяльності незаконною, зобов'язання виконати певні дії, визнати право на земельну частку) в частині позовних вимог, що стосуються прийняти рішення, яким визнати своє право на земельну частку (пай) або земельну ділянку для сільськогосподарського використання із земель державної або комунальної власності на території Розжалівської сільської ради Радехівського району Львівської області та зобов'язати відповідача виділити йому земельну частку (пай) або земельну ділянку для сільськогосподарського використання із земель державної або комунальної власності на території Розжалівської сільської ради Радехівського району Львівської області або на іншій території Радехівського району Львівської області.

Роз'яснити позивачеві, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції місцевого суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства, з урахуванням правил територіальної підсудності.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Суддя Хома О.П.