Ухвала від 15.02.2012 по справі 2а-1270/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

15 лютого 2012 р. № 2а-1270/12/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костів Михайло Васильович, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Львівського міського управління Головного управління МВС України у Львівській області про визнання незаконним та скасування наказу,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Львівського міського управління Головного управління МВС України у Львівській області про визнання незаконним та скасування наказу ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області від 22.11.2011 року №245 «Про порушення вимог наказу МВС України №1155-2003 р., 181-2009 р. та виконавчої дисципліни працівниками Сихівського РВ ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області та покарання винних»в частині п.5 про притягнення начальника слідчого відділу Сихівського РВ ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності .

Відповідно до п.5 ч.1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до вимог частини другої ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення прав, свобод чи інтересів. Згідно з ч. 3 ст. 99 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позовні вимоги стосуються порушення позивачем виконавчої дисципліни під час проходження ним публічної служби. Відтак, застосовується саме ч. 3 ст. 99 КАС України для звернення до суду.

Відповідно з ч. 4 ст. 99 КАС України, якщо законом передбачено можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Згідно з положеннями ст. 20 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22.02 2006 року №3460-IV, особа рядового або начальницького складу має право усно чи письмово послідовно звернутися зі скаргою щодо накладення на неї дисциплінарного стягнення до старшого прямого начальника - аж до міністра внутрішніх справ України або до суду.

Як вбачається з долучених до позовної заяви матеріалів, позивач звертався до в.о. начальника СУ ГУ МВСУ у Львівській області підполковника міліції Заставного М.П. з рапортом від 30.11.2011 року, в якому доповів про події, які стали підставою для прийняття оскаржуваного наказу, а не зі скаргою в порядку ст. 20 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України.

Відтак, суд вважає, що позивач не скористався передбаченим законом досудовим порядком вирішення спору, а тому строк звернення до суду слід відраховувати з дня, коли позивач дізнався про оскаржуваний наказ, що сталося до 29.11.2011 року, - дати подання рапорту в.о. начальника штабу ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області про ознайомлення з матеріалами службового розслідування, які послужили підставою для винесення наказу №245 від 22.11.2011 року.

Згідно з відміткою суду (вх. №6544) позивач звернулася з позовом лише 13.02.2012 року, що свідчить про пропуск ним встановленого ст. 99 КАС України місячного строку звернення до суду. В поданих матеріалах відсутні докази того, що причини пропуску строку звернення до суду є поважними.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Беручи до уваги вищевказане, суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без розгляду.

Суддя роз'яснює позивачу, що після усунення підстав, з яких позовна заява була залишена без розгляду, він має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з дотриманням вимог закону до позовної заяви при зверненні до суду.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 106, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Львівського міського управління Головного управління МВС України у Львівській області про визнання незаконним та скасування наказу - залишити без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Костів М.В.

З оригіналом згідно

Суддя Костів М.В.