Ухвала від 10.02.2012 по справі 2а-1213/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про забезпечення адміністративного позову

10 лютого 2012 р. № 2а-1213/12/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костів М.В., розглянувши клопотання Приватного підприємства «Галичторг»про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «Галичторг»до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання протиправними дій,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Галичторг»звернулось з позовом до суду про визнання протиправними дій ДПІ у Сихівському районі м. Львова по викладенню в акті перевірки №76/23-209/36545438 від 02.02.2012 року незаконних висновків про безтоварність та нікчемність фінансово -господарських операцій між позивачем та його контрагентами.

Позивачем з позовною заявою подано клопотання про забезпечення позову шляхом заборони розповсюджувати будь-яким чином та використовувати в будь-який спосіб у своїй роботі висновків, викладених в Акті №76/23-209/36545438 від 02.02.2012 р. про результати позапланової виїзної перевірки ПП «Галичторг», ЄДРПОУ 36545438 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 21.07.2009 по 14.11.2011 р., валютного та іншого законодавства за період з 21.07.2009 по 14.11.2011 р. та здійснювати коригування сум податкового кредиту та податкових зобов'язань, валових доходів та валових витрат позивача чи його контрагентів на підставі висновків даного Акту. Посилається на те, що оскільки позивачем оскаржуються дії ДПІ у Сихівському районі м. Львова по проведенню звірки та оформленню її результатів, подальші дії податкової інспекції щодо реалізації своїх повноважень, пов'язаних з результатами проведеної перевірки позивача можуть мати негативні наслідки як для позивача, так і для його контрагентів, та завдати їм шкоди, тобто існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача та його контрагентів, тобто по суті третіх осіб, до ухвалення рішення в адміністративній справі.

Подане клопотання визнано таким, що підлягає вирішенню негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Суд, дослідивши письмові докази у справі, дійшов наступного висновку.

Завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові, позапланові, виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Відповідно до п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України результати перевірок оформляються у формі акта або довідки.

ДПІ у Сихівському районі м. Львова проведено перевірку та складено акт №76/23-209/36545438 від 02.02.2012 р. з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 21.07.2009 по 14.11.2011 р., валютного та іншого законодавства за аналогічний період.

Наказом ДПА України № 266 від 18.04.2008 року «Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України»(із змінами та доповненнями) (далі - Наказ № 266) затверджено Порядок взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів.

Згідно з п. 2.21 Наказу № 266 підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з ПДВ на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в АС «Аудит». По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з ПДВ за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.

Відповідно до ст.117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. Суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, також заборонити вчиняти певні дії.

Визначаючи заходи забезпечення позову, суд виходить з того, що вчинення відповідачем за результатами проведеної перевірки, правомірність і результати якої оскаржуються, подальших дій до вирішення справи по суті у свою чергу призведе до необхідності докладання значних зусиль і витрат для відновлення прав позивача і викличе необхідність подальших звернень позивача до суду за захистом, а тому суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання позивача та доцільність і необхідність забезпечення позову шляхом заборони Державній податковій інспекції у Сихівському районі м. Львова вчиняти дії, пов'язані з розповсюдженням будь-яким чином й використанням в будь-який спосіб висновків, викладених в Акті №76/23-209/36545438 від 02.02.2012 р. про результати позапланової виїзної перевірки ПП «Галичторг», ЄДРПОУ 36545438 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 21.07.2009 по 14.11.2011 р., валютного та іншого законодавства за період з 21.07.2009 по 14.11.2011 р., а також здійснювати коригування сум податкового кредиту та податкових зобов'язань, валових доходів та валових витрат позивача чи його контрагентів на підставі висновків даного Акту.

При цьому, суд враховує, що за наявними матеріалами забезпечення позову істотно не впливатиме на права відповідача, враховуючи, що він не позбавлений права в порядку, встановленому ст. 118 КАС України, за наявності відповідних підстав звернутись до Львівського окружного адміністративного суду за скасуванням заходів забезпечення позову, заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим.

Беручи до уваги вказане вище, керуючись ст. ст. 117, 118, 159, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Приватного підприємства «Галичторг»про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства «Галичторг» до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова про визнання протиправними дій -задовольнити.

2. Заборонити Державній податковій інспекції у Сихівському районі м. Львова вчиняти дії, пов'язані з розповсюдженням будь-яким чином та використовуванням в будь-який спосіб висновків, викладених в Акті №76/23-209/36545438 від 02.02.2012 р. про результати позапланової виїзної перевірки ПП «Галичторг», ЄДРПОУ 36545438 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 21.07.2009 по 14.11.2011 р., валютного та іншого законодавства за період з 21.07.2009 по 14.11.2011 р. та здійснювати коригування сум податкового кредиту та податкових зобов'язань, валових доходів та валових витрат позивача чи його контрагентів на підставі висновків даного Акту до ухвалення рішення в адміністративній справі.

Відповідно до ч.5 ст. ст.118 Кодексу адміністративного судочинства України виконання даної ухвали здійснюється негайно. Виконання ухвал про заборону вчиняти певні дії виконуються в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Ухвала може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Костів М.В.

З оригіналом згідно

Суддя Костів М.В.