Постанова від 21.11.2011 по справі 2а-0870/7651/11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2011 року о 15 год. 45 хв. Справа № 2а-0870/7651/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Тєтєрєв В.В., за участю представника позивача Боганової О.І., представника відповідача Калініченка В.В. розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АзовАгроГрупп»

до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області

про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АзовАгроГрупп» (надалі - позивач або ТОВ «АзовАгроГрупп») звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області (надалі - відповідач або Бердянська ОДПІ Запорізької області) про: визнання протиправними дій відповідача, які полягають в проведенні перевірки позивача щодо взаємовідносин з ТОВ «Вектра-Дон», про що складено акт №022/23-208/37217956 від 18.02.2011 про результати позапланової невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства по нарахуванню та сплаті до бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.08.2010 по 31.10.2010; визнання протиправними дій відповідача, які полягають у визнанні відповідачем нікчемними правочинів позивача з ТОВ «Барселона ОПТ» та ТОВ «Вектра-Дон».

Позивачем у позові зазначено, що в акті перевірки №022/23-208/37217956, складеному 18.02.2011 відповідачем, містяться відомості з якими він не погоджується. Так, метою перевірки відповідно до постанови слідчого СВ ПМ Мелітопольської ОДПІ та повідомлення про початок позапланової перевірки №1897 від 14.02.2011 є господарські відносини між позивачем та ТОВ «Барселона ОПТ». Однак, відповідач, перевіряючи взаємовідносини ТОВ «АзовАгроГрупп» з ТОВ «Вектра-Дон» вийшов, на думку позивача, за межі кола питань, які мали бути охоплені перевіркою. Крім того, позивач, посилаючись на «Порядок оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затверджений 22.12.2010 наказом ДПА України №984, «Примірний порядок взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів», затверджений 18.04.2008 наказом ДПА України №266, вважає, що при здійсненні позапланової невиїзної перевірки ТОВ «АзовАгроГрупп» без дослідження первинних документів бухгалтерського та податкового обліку відповідач не міг достовірно дослідити взаємовідносини ТОВ «АзовАгроГрупп» з ТОВ «Барселона ОПТ» та ТОВ «Вектра-Дон» та визнати недійсними угоди між цими суб'єктами господарювання, як це вказано в акті перевірки №022/23-208/37217956 від 18.02.2011. Викладені відповідачем в акті перевірки висновки про відсутність у позивача об'єктів оподаткування, які підпадають під визначення ст.3 Закону України «Про податок на додану вартість» не відповідають, на думку позивача, вимогам ст.ст.215, 216 ЦК України, оскільки можуть використовуватись лише при визначенні правочинів недійсними в судовому порядку. Також, позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що зміст акту перевірки №022/23-208/37217956 від 18.02.2011 не містить жодного обґрунтованого посилання відповідача на встановлення порушень позивачем вимог ст.ст.2, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, а зроблені відповідачем висновки ґрунтуються виключно на суб'єктивних припущеннях.

У судових засіданнях представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив позов задовольнити.

Представником відповідача надано до суду письмові заперечення в яких він зазначив, що Бердянською ОДПІ Запорізької області правомірно, на підставі п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України здійснено перевірку діяльності ТОВ «АзовАгроГрупп» та встановлено нікчемність укладених позивачем з ТОВ «Барселона ОПТ» та ТОВ «Вектра-Дон» угод. Оскаржені позивачем дії представник позивача обґрунтовує виконанням постанови слідчого СВ ПМ Мелітопольської ОДПІ від 06.01.2011 про призначення позапланової перевірки ТОВ «АзовАгроГрупп» з питань правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ «Барселона ОПТ» за період з 01.08.2010 по 30.11.2010. Співробітниками відділу податкового контролю юридичних осіб на підставі наказу на проведення позапланової виїзної перевірки №13 від 12.01.2011 виписане 13.01.2011 направлення на перевірку №220016. За відсутністю ТОВ «АзовАгроГрупп» за юридичною адресою податковим органом 14.01.2011 за №2, 17.01.2011 за №4 складено акти про неможливість вручення направлення на позапланову перевірку та 17.01.2011 - акт №1 про неможливість розпочати перевірку. Відділом податкової міліції надано довідку №560 від 27.01.2011 щодо не встановлення місцезнаходження ТОВ «АзовАгроГрупп» та його посадових осіб. Тому 18.02.2011 на підставі п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України та наказу Бердянської ОДПІ Запорізької області №215 від 10.02.2011 проведена позапланова невиїзна перевірка з питань дотримання ТОВ «АзовАгроГрупп» вимог податкового законодавства по нарахуванню та сплаті до бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.08.2010 по 31.10.2010. Перевірка проведена на підставі даних нормативної справи, матеріалів, отриманих від підрозділів податкової міліції, АІС «Аудит», Бест Звіт, АІС «Перелік платників податків за результатами автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України». Допитом директора ТОВ «АзовАгроГрупп» ОСОБА_4 встановлено, що документів щодо товару, придбаного у ТОВ «Барселона ОПТ», у нього немає, оскільки вони направлені до м.Києва для доопрацювання, через недостатню видимість відбитку печатки. Кому саме реалізовано товар, придбаний у ТОВ «Барселона ОПТ» ОСОБА_4 повідомити не зміг. Розрахунки між у ТОВ «Барселона ОПТ» та ТОВ «АзовАгроГрупп» здійснювались готівкою. Відпрацюванням взаємовідносин між ТОВ «АзовАгроГрупп» та ТОВ «Барселона ОПТ» та ТОВ «Вектра-Дон» встановлено формування податкового кредиту позивачем по взаємовідносинам з ТОВ «Барселона ОПТ» на суму 4228456 грн. 77 коп. та по взаємовідносинам з ТОВ «Вектра-Дон» на суму 572334 грн. 77 коп. За кримінальною справою №24-263 встановлено, що підписи, які проставлялись в податкових деклараціях по податку на додану вартість та на реєстраційній заяві платника такого податку не відповідають зразкам підпису директора ТОВ «Вектра-Дон» ОСОБА_5 Також, встановлено, що з вересня 2010 року ТОВ «Барселона ОПТ» не подає податкову звітність до органів податкової служби, а до ДПІ у Печерському районі м.Києва за півріччя 2010 року з податку на прибуток подано звіти з нульовими показниками.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Сторони, під час розгляду справи, у судовому засіданні повідомили, що ними надано всі необхідні документи для вирішення спору по суті.

Вислухавши пояснення представника позивача, заперечення представника відповідача, розглянувши матеріали справи, суд з'ясував наступне.

Згідно Акту перевірки №022/23-208/37217956, складеного 18.02.2011 Бердянською ОДПІ Запорізької області за результатами проведення позапланової невиїзної перевірки ТОВ «АзовАгроГрупп» з питань дотримання вимог податкового законодавства по нарахуванню та сплаті до бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.08.2010 по 31.10.2010, податковий орган дійшов висновку: «… встановлено порушення: 1. ч.5 ст.203, ч.1,2 ст.215, ст.216 ЦК України в частині недодержання вимог зазначених статей в момент вчинення правочинів, які не спрямовані на реальне настання наслідків, що обумовлені ними по правочинах, здійснених ТОВ «АзовАгроГрупп» (Код ЄДРПОУ: 37217956) при придбанні та продажу товарів (послуг). Товар (послуги) по вказаних правочинах не був переданий в порушення ст.662, 655 та 656 ЦК України. 2. Перевіркою встановлено відсутність об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) за період з 01.08.2010 року по 31.10.2010 року, які підпадають під визначення ст.3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (на момент перевірки втратив чинність). 3.Перевіркою встановлено відсутність об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) за період з 01.08.2010 року по 31.10.2010 року, які підпадають під визначення ст.3 Закону України «Про податок на додану вартість» (зі змінами та доповненнями) …».

Як зазначено в Акті №022/23-208/37217956 від 18.02.2011, перевірка проведена на підставі даних нормативної справи, матеріалів, отриманих від підрозділів податкової міліції, АІС «Аудит», Бест Звіт, АІС «Перелік платників податків за результатами автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України». У зв'язку з не встановленням місцезнаходження платника податків ТОВ «АзовАгроГрупп» та неможливістю вручення направлення про початок позапланової перевірки, документи фінансово-господарської діяльності для проведення позапланової виїзної перевірки не отримано.

Разом з цим, відповідачем не надано до суду будь-яких доказів витребування від ТОВ «АзовАгроГрупп» первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів.

Також, в Акті перевірки №022/23-208/37217956 від 18.02.2011 зазначено, що відповідно до даних Системи автоматизованого співставлення сум податкового кредиту ТОВ «АзовАгроГрупп» та сумою податкових зобов'язань з підприємствами-постачальниками розбіжності за період з 01.08.2010 - 31.10.2010 становлять 221994 грн. 40 коп. Причиною розбіжностей є не подання ТОВ «АзовАгроГрупп» декларацій з податку на додану вартість та не формування податкового кредиту від взаємовідносин з підприємствами-покупцями, а також ненадання (відсутність) ТОВ «АзовАгроГрупп» підтверджуючих документів щодо виникнення кредиту: головна книга, журнали-ордери та картки рахунків, податкові накладні, реєстри виданих та отриманих податкових накладних, прибуткові накладні, тощо.

Відповідачем надано до суду постанову про призначення перевірки, винесену 06.01.2011 слідчим СВ ПМ Мелітопольської ОДПІ у кримінальній справі №56-2659. Відповідно до п.1 цієї постанови призначено позапланову документальну перевірку ТОВ «АзовАгроГрупп» з питань правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ «Барселона ОПТ» за період з 01.08.2010 по 30.11.2010, проведення якої доручено працівникам Бердянської ОДПІ.

Відповідачем надано до суду Наказ №13 від 12.01.2011 «Про проведення позапланової виїзної перевірки», який видано начальником Бердянської ОДПІ Запорізької області на виконання постанови слідчого з посиланням на п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України.

Також, відповідачем надано до суду Наказ №215 від 11.02.2011 «Про проведення позапланової невиїзної перевірки», який видано начальником Бердянської ОДПІ Запорізької області на виконання постанови слідчого з посиланням на п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України.

Відповідачем надано до суду направлення на перевірку №220016 від 13.01.2011 на проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «АзовАгроГрупп».

Також, відповідачем надано до суду: Акти про неможливість вручення направлення на позапланову перевірку від 14.01.2011 за №2 та від 17.01.2011 за №4; Акт №1 про неможливість розпочати перевірку, складений 17.01.2011.

Судом досліджено: Повідомлення про початок позапланової невиїзної перевірки №1897 від 14.02.2011, яка проводиться у приміщенні Бердянської ОДПІ Запорізької області; Наказ №215 від 11.02.2011 «Про проведення позапланової невиїзної перевірки».

Згідно наведених документів, підставою для проведення перевірки відповідачем визначено постанову, винесену 06.01.2011 слідчим СВ ПМ Мелітопольської ОДПІ з питань правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ «Барселона ОПТ».

Також, судом досліджено постанову про проведення виїмки у відповідача облікової справи платника податків ТОВ «АзовАгроГрупп», протокол виїмки від 14.09.2011.

Крім того, відповідачем надано до суду Довідку про встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків №11/64 від 05.01.2011, запит №2664 на встановлення місцезнаходження платника податків - ТОВ «Вектра-Дон», Акт №4973 від 23.12.2010 про неможливість проведення перевірки ТОВ «Вектра-Дон», Довідку №9354/15-213/36935013 від 21.12.2010 про неможливість проведення перевірки ТОВ «Вектра-Дон», оформлені ДПІ у Київському районі м.Донецька. У вказаних документах не міститься конкретних порушень податкового або валютного законодавства ТОВ «АзовАгроГрупп».

Позов підлягає задоволенню виходячи з нижче зазначеного.

1. За приписами пп.78.1.11 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні.

Постанови слідчого, винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває в його провадженні, є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами і громадянами (ч.5 ст.114 КПК України).

Як зазначено у постанові слідчого СВ ПМ Мелітопольської ОДПІ від 06.01.2011 у кримінальній справі №56-2659 призначено позапланову документальну перевірку ТОВ «АзовАгроГрупп» з питань правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ «Барселона ОПТ» за період з 01.08.2010 по 30.11.2010, проведення якої доручено працівникам Бердянської ОДПІ Запорізької області.

Разом з цим, Бердянською ОДПІ Запорізької області проведено позапланову невиїзну перевірку ТОВ «АзовАгроГрупп» з питань дотримання вимог податкового законодавства по нарахуванню та сплаті до бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.08.2010 року по 31.10.2010 року, як це і зазначено в Акті перевірки №022/23-208/37217956 від 18.02.2011, Повідомленні про початок позапланової невиїзної перевірки №1897 від 14.02.2011, Наказі №215 від 11.02.2011 «Про проведення позапланової невиїзної перевірки».

Отже, в порушення пп.78.1.11 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, ч.5 ст.114 КПК України документальна позапланова виїзна перевірка, яку призначив слідчий СВ ПМ Мелітопольської ОДПІ, відповідачем фактично - не проведена.

Крім того, слідчий СВ ПМ Мелітопольської ОДПІ постановою від 06.01.2011 не призначав позапланову документальну перевірку ТОВ «АзовАгроГрупп» з питань правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ «Вектра-Дон». Тому перевірка вказаних правовідносин з ТОВ «Вектра-Дон» проведена відповідачем без належних підстав.

Як вказано у п.200.11 ст.200 Податкового кодексу України, за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки. Перелік достатніх підстав, які надають право податковим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.3 «Переліку достатніх підстав, які надають податковим органам право на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування такого податку», затвердженого 27.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1238, існування розбіжностей між сумою податкового кредиту, сформованого платником за операціями з придбання товарів/послуг, та сумою податкових зобов'язань його контрагентів за операціями з постачання таких товарів/послуг, які не усунуто за результатами проведення камеральної перевірки.

Разом з цим, відповідач зазначаючи в Акті перевірки №022/23-208/37217956 від 18.02.2011 про наявність розбіжностей за період з 01.08.2010 - 31.10.2010 на суму 221994 грн. 40 коп. не надав до суду жодного документу у підтвердження такої розбіжності.

Отже, перевірка ТОВ «АзовАгроГрупп» з питань правильності визначення повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ «Вектра-Дон» є незаконною, проведеною відповідачем без достатніх на те правових підстав.

2. В Акті перевірки №022/23-208/37217956 від 18.02.2011 зазначено, що позапланова невиїзна перевірка ТОВ «АзовАгроГрупп» співробітниками Бердянської ОДПІ Запорізької області проводилась лише на підставі даних нормативної справи, матеріалів, отриманих від підрозділів податкової міліції, АІС «Аудит», Бест Звіт, АІС «Перелік платників податків за результатами автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України».

Як свідчать матеріали справи та повідомив представник відповідача у судовому засіданні, відповідно до ст.ст.20, 85 Податкового кодексу України первинні документи під час перевірки - не витребовувались.

За приписами пп.20.1.2 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право під час проведення перевірок вимагати виготовлення платником податків (уповноваженим представником платника податків) і безоплатно отримувати від них засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за її наявності) копії документів, що свідчать про порушення вимог податкового законодавства або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, та пояснень з питань, що виникають під час перевірок та стосуються реалізації повноважень органів державної податкової служби, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; перевіряти під час проведення перевірок у платників податків - фізичних осіб, а також у посадових осіб та інших працівників платників податків - юридичних осіб документи, що посвідчують особу.

Згідно з п.85.4 ст.85 Податкового кодексу України при проведенні перевірок посадові особи органу державної податкової служби мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів (обов'язкових платежів), порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Таким чином, результати перевірки відображені в Акті №022/23-208/37217956 від 18.02.2011 не є законними та обґрунтованими, оскільки зроблені без дотримання норм Податкового кодексу України та без дослідження первинних документів.

3. Згідно з пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

У п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України зазначено, що результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Відповідно до п.3 «Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого 22.12.2010 наказом Державної податкової адміністрації України №984, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №34/18772 (далі - «Порядок оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»), результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка. Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Довідка - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про невстановлення фактів порушень вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків.

За приписами пп.6.1, пп.6.2 п.6 «Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» висновок акта (довідки) документальної перевірки складається таким чином: зазначається опис виявлених перевіркою порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, з посиланням на підпункти, пункти, статті законодавчих актів або загальний висновок щодо відсутності таких порушень. Виявлені порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, відображаються у гривнях у розрізі податків та зборів з розбивкою за роками та податковими періодами у межах періоду, що перевіряється. Виявлені порушення валютного законодавства відображаються у розрізі зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

Відповідно до ч.1 ст.215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст.215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Ані ст.215 Цивільного кодексу України, ані нормами Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів не передбачена можливість органу державної податкової служби у висновках акту документальної перевірки визначати правочини недійсними (нікчемними).

Відповідач, заперечуючи проти позову, не надав до суду жодних документальних доказів у підтвердження фактів, викладених в Акті перевірки №022/23-208/37217956 від 18.02.2011. Тому, з урахуванням обставин справи, дії Бердянської ОДПІ Запорізької області щодо визнання нікчемними правочинів ТОВ «АзовАгроГрупп» з контрагентами: ТОВ «Барселона ОПТ» та ТОВ «Вектра-Дон» не ґрунтуються на законі, а отже є протиправними.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Податкового кодексу України платник податків має право оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами роз'яснення.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, які полягають в проведенні перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «АзовАгроГрупп» щодо взаємовідносин з ТОВ «Вектра-Дон», про що складено акт №022/23-208/37217956 від 18.02.2011 про результати позапланової невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства по нарахуванню та сплаті до бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.08.2010 по 31.10.2010.

Визнати протиправними дії Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області, які полягають у визнанні Бердянською об'єднаною державною податковою інспекцією Запорізької області нікчемними правочинів Товариства з обмеженою відповідальністю «АзовАгроГрупп» з ТОВ «Барселона ОПТ» та ТОВ «Вектра-Дон».

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АзовАгроГрупп» (71116, м.Бердянськ, вул. Піонерська, буд.51Б, кв.24, ідентифікаційний код 37217956) судові витрати у сумі 03 (три) грн. 40 коп.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова виготовлена у повному обсязі 24.11.2011.

Суддя /підпис/ О.О. Прасов

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.О. Прасов