Постанова від 24.11.2011 по справі 2а-0870/9467/11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2011 року 10:10 Справа № 2а-0870/9467/11

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стрельнікової Н.В.,

розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя,

до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Драматік Софт Варе «Юкрейн»,

м. Запоріжжя,

про: стягнення податкового боргу,

за участю представників:

від позивача: не з'явився,

від відповідача: не з'явився,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (далі - податковий орган, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Драматік Софт Варе «Юкрейн» (далі - Товариство, відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 1995 грн. та по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 507 грн. 39 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що заборгованість по податку на додану вартість та єдиного податку з юридичних осіб виникла у зв'язку з несплатою Товариством суми податкових зобов'язань, що були визначені контролюючим органом відповідно до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 22.12.2000.

Представники сторін у судове засідання не з'явились.

Представником податкового органу подане до канцелярії суду клопотання (вх. №46698) у якому він просить розглянути справу за його відсутності.

Причини не явки у судові засідання представника відповідача не відомі. Відповідач був повідомлений про розгляд справи 10.11.2011 та 24.11.2011 про що свідчать наявні у матеріалах справи поштові конверти, якими відповідач повідомлявся про дату і час розгляду справи. Зазначені конверти були повернуті на адресу суду із відміткою «за зазначеною адресою не проживає».

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Частиною 4 ст. 33 КАС України передбачено, що у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

З огляду на викладене, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Станом на 24.11.2011 відповідачем не надано суду ані заперечень на позов, ані заяви про визнання вимог податкового органу.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до п. 1 ст. 41 КАС України, оскільки у судове засідання не прибули всі особи, які беруть участь в справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності сторін у порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що 15.06.2010 податковим органом була проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «Драматік Софт Варе «Юкрейн» з питань своєчасності подання податкових декларацій з податку на додану вартість за період з квітня 2009 року по березень 2010 року за наслідками якою був складений акт №656/16-01/34564527. Зазначеною перевіркою позивачем було встановлено, що відповідачем у порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 22.12.2000 (далі - Закон №2181-ІІІ) не надані до контролюючого органу податкові декларації з ПДВ за квітень - грудень 2009 року та січень - березень 2010 року.

18 червня 2010 року позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0004701601/0 яким податковий орган визначив відповідачу суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 2040 грн. Зазначене податкове повідомлення отримане директором Товариства про що свідчить копія податкового повідомлення-рішення у матеріалах справи.

Сума податкового зобов'язання, визначена податковим повідомленням-рішенням №0004701601/0 відповідачем не сплачена, станом на час розгляду справи складає 1995 грн. (зменшена за рахунок переплати у розмірі 45 грн.)

Окрім того, 28.08.2009 фахівцями податкового органу була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача щодо неподання податкової звітності за наслідками якої складено акт №609/15-1/34564527. Вказаною перевіркою було встановлено порушення Товариством вимог п. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 №727/98, п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, відповідачем не поданий до контролюючого органу розрахунок сплати єдиного податку за 2 квартал 2009 року.

На підставі акту перевірки №609/15-1/34564527 позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення №0006991501/0 від 15.08.2009, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення розміщене на дошці податкових оголошень у зв'язку із неможливістю його вручення відповідачу (акт №82 від 17.09.2009).

26 листопада 2009 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка Товариства щодо неподання податкової звітності за наслідками якої складено акт №773/15-1/34564527. Перевіркою встановлено, що відповідач у порушення п. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 №727/98, п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, до контролюючого органу не поданий розрахунок сплати єдиного податку за 3 квартал 2009 року.

31 грудня 2009 року, на підставі акту перевірки №773/15-1/34564527, податковим органом прийняте податкове повідомлення-рішення №0010581501/0 яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) у розмірі 170 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення розміщене на дошці податкових оголошень у зв'язку із неможливістю його вручення відповідачу (акт №3 від 12.01.2010).

Крім того, 18.02.2010 податковим органом проведена документальна невиїзна перевірка відповідача з питання не подання податкової звітності за наслідками якої складено акт №127/15-1/34564527. Перевіркою встановлено, що відповідачем у порушення п. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 №727/98, п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, до контролюючого органу не поданий розрахунок сплати єдиного податку за 4 квартал 2009 року.

На підставі акту перевірки №127/15-1/34564527 позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення №0001431501/0 від 01.03.2010, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення розміщене на дошці податкових оголошень у зв'язку із неможливістю його вручення відповідачу (акт №205 від 09.03.2010).

Сума податкового зобов'язання, визначена податковими повідомленнями-рішеннями №0006991501/0, №0010581501/0, №0001431501/0, відповідачем не сплачена, станом на час розгляду справи складає 507 грн. 39 коп. (зменшена за рахунок переплати у розмірі 2 грн. 61 коп.).

Відповідно до вимог Закону №2181-ІІІ податковим органом направлялись на адресу відповідача перша та друга податкові вимоги №1/1278 від 05.10.2009 та №2/419 від 26.03.2010, які проте були повернуті поштою на адресу позивача (акти про неможливість вручення податкової вимоги №50 від 23.02.2010 та №181 від 20.05.2010).

Частиною третьою п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181, чинного на момент виникнення податкового боргу, передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, визначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Згідно п.п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення (п.п. 5.2.5 п. 5 ст. 5 Закону №2181-ІІІ).

Доказів оскарження зазначених вище податкових повідомлень-рішень або їх скасування суду не надано.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону №2181, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Згідно п. 5.4.1 ст. 5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону №2181, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України № 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Згідно п. 1.7 ст. 1 Закону 2181, активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Підпунктом 20.1.18. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи те, що на час розгляду справи, відповідачем не надано суду доказів сплати податкового боргу, суд вважає, що вимоги ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про стягнення з ТОВ «Драматік Софт Варе «Юкрейн» суми податкового боргу є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158, 161-163, 257 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Драматік Софт Варе «Юкрейн» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Драматік Софт Варе «Юкрейн» (ЄДРПОУ 34564527) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 1995 (одна тисяча дев'ятсот дев'яносто п'ять) гривень.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Драматік Софт Варе «Юкрейн» (ЄДРПОУ 34564527) на користь Державного бюджету Орджонікідзевському району м. Запоріжжя податковий борг по єдиному податку з юридичних осіб у розмірі 507 (п'ятсот сім) гривень 39 копійок.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова складена в повному обсязі у строк, визначений ч. 3 ст. 160 КАС України.

Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова