Ухвала від 27.02.2012 по справі 1713/208/12

Справа № 1713/208/12

УХВАЛА

27 лютого 2012 року м. Острог

Острозький районний суд Рівненської області у складі:

головуючий суддя - Венгерчук А.О.

секретар - Бондарчук О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Острозі справу за заявою управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Острозького районного суду від 18 березня 2011 року по справі №2-а/1713/574/11 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області про зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як "дитині війни",-

встановив:

06 лютого 2012 року УПФ в Острозькому районі Рівненської області звернулося до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Острозького районного суду від 18 березня 2011 року по справі №2-а/1713/574/11 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області про зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як "дитині війни".

Зазначило, що Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік”визначено, що норми і положення ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. 26 грудня 2011 року рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України пункту 4 розділу VІІ “Прикінцеві положення”Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними).

Вказує, що Рішенням Конституційного суду України від 25.01.2012 року №3-пр/2012 офіційно розтлумачено положення ст.1, ч. 1, 2, 3 ст. 95, ч. 2 ст. 96, п. 2, 3, 6 ст. 116, ч. 2 ст.124, ч.1 ст.129 Конституції України, п.5 ч.1 ст. 4 Бюджетного кодексу України, п. 2 ч.1 ст.9 КАС України. Конституційний суд визначив, що розміри соціальних виплат визначаються в тому числі нормативно-правовими актами Кабінету міністрів Украни. За таких умов при вирішенні судом справ щодо дітей війни, вважає заявник, необхідно було застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеним категоріям громадян.

В судове засідання представник заявника не з*явився, подав заяву, в якій просить справу розглядати без їх участі.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час та дату розгляду справи була повідомлена належним чином.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 245 КАС України постанова, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.

Частиною 2 ст. 245 КАС України передбачено вичерпний перелік підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами.

З матеріалів справи вбачається, що 18 березня 2011 року постановою Острозького районного суду позов ОСОБА_1 до УПФ України в Острозькому районі задоволено, зобов'язано УПФ України в Острозькому районі здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 державної соціальної допомоги, як дитині війни, в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 10 вересня 2010 року по 10 березня 2011 року.

07 грудня 2011 року Житомирський апеляційний адміністративний суд постановив ухвалу, якою апеляційну скаргу УПФ України в Острозькому районі залишив без задоволення, а постанову Острозького районного суду від 18 березня 2011 року без змін.

З 19 червня 2011 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік”, згідно якого встановлено, що норми і положення ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України.

Рішенням Конституційного суду України від 25.01.2012 року №3-пр/2012 визначено, що розміри соціальних виплат визначаються в тому числі нормативно-правовими актами Кабінету міністрів Украни.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 245 КАС України передбачено, що підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається з заявою на час розгляду справи.

Суд вважає, що оскільки на час розгляду справи заявнику були відомі як Закон України “Про соціальний захист дітей війни”, Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2011 рік”, так і постанови Кабінету Міністрів від 28.05.2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих громадян", від 06.07.2011 року № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" та інші, то ці обставини не можуть бути нововиявленими.

Враховуючи викладене, у зв'язку з ненаведенням істотних обставин, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається з заявою на час розгляду справи за безпідставністю заяви про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами, заяву слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 245, 253 КАС України, суд, -

ухвалив:

Заяву управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Острозького районного суду Рівненської області від 18 березня 2011 року по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області про зобов'язання провести нарахування та виплату недоплаченої щомісячної соціальної допомоги як "дитині війни" залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Острозький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Острозького районного судуВенгерчук А.О.