09 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/15983/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Захарчук Н. В.
суддів - О.В. Врона
- О.В. Єфанова
при секретарі - Ю.В. Чмух
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_2 до відповідач-1: Головне управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, відповідача- 2 Міністерство праці та соціальної політики України, відповідача-3 Кабіне Міністрів України про визнання дій протиправними та відшкодування шкоди, -
28.12.2011 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла уточнена позовна заява ОСОБА_2 до Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Міністерства праці та соціальної політики України, Кабінет Міністрів України про визнати протиправними дії та бездіяльність відповідачів 1 та 2 щодо не нарахування та невиплати в повному обсязі, а відповідача-3 щодо незабезпечення фінансування та невнесення в Закон України «Про Державний бюджет України на 2011р.» сум коштів на виплати учаснику бойових дій ОСОБА_2 в повному обсязі щорічної разової грошової допомоги до дня 5 травня в 2011 р., на підставі ч.5 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 10-рп від 22.05.2008 р та Рішення Європейського суду з прав людини в справі "Кечко проти України" від 08.11.2005 р.; зобов'язати відповідачів 1, 2 та 3 на відшкодування солідарно нанесеної відповідачами учаснику бойових дій ОСОБА_2 шкоди в сумі 4 838 грн. в місячний строк з моменту набрання постановою суду законної сили вчинити наступні дії: - відповідачу-3 забезпечити фінансування виплати ОСОБА_2 недоплаченої, щорічної разової грошової допомоги до дня 5 травня в 2011р. в повному обсязі на підставі ч.5 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 10-рп від 22.05.2008 р та Рішення Європейського суду з прав людини в справі "Кечко проти України" від 08.11.2005 р.; відповідачів 1, 2 зобов'язати здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_2 недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5-го травня за 2011 р. в повному обсязі, на підставі ч.5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 10-рп від 22.05.2008 р. та Рішення Європейського суду з прав людини в справі "Кечко проти України" від 08.11.2005 р. визнання дій та бездіяльності органів державної влади протиправними та зобов'язання вчинити їх певні дії для відшкодування солідарно заподіяної шкоди.
Ухвалою від 05.01.2012 року по справі було відкрито провадження та призначено справу до розгляду.
У судовому засіданні 09.02.2012р., встановлено, що провадження у справі було відкрито без дотримання правил предметної підсудності, оскільки позивач просить суд зобов'язати відповідачів здійснити нарахування та виплату щорічної разової грошової допомоги до дня 5 травня в 2011р. на підставі ч.5 ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Пунктом 2 частини 1 статті 19 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Згідно п.2.ч.1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
З урахуванням приписів п.4 ч.1 ст.18, п.2. ч.1 с.19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа за позовом ОСОБА_3 до Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації; Міністерства праці та соціальної політики України; Кабінету Міністрів України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії предметно та територіально підсудна Новомосковському міськрайонному суду Дніпропетровської області, як адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись п.4 ч.1 ст.18, ч.2 ст.19, п.2 ч.1 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України,суд,-
Адміністративну справу № 2а-0470/15983/11 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, міністерства праці та соціальної політики України, Кабінет Міністрів України про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити певні дії передати за підсудністю до Новомосковського міськрайонного суду м. Новомосковськ Дніпропетровської області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровский окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Захарчук
О.В.Врона
О.В. Єфанова