Постанова від 19.12.2011 по справі 2а/0470/11585/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2011 р. Справа № 2а/0470/11585/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіТурлакової Н. В.

при секретаріМоісєєвій А.В.

за участю:

представника позивача :

представник відповідача : Мосіної М.І.

не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Дочірнього підприємства "Сонячне" комунального підприємства "Дніпроодзержинське житлове об'єднання" про про зобов"язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області звернулось до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Сонячне» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання», з позовними вимогами про : - зобов'язання відповідача виконати вимогу контрольно-ревізійного відділу в м. Дніпродзержинську від 18.02.2011р. № 27/389, в частині усунення порушень, виявлених у ході ревізії, а саме : - відшкодування недоотриманої суми доходів 23342,82 грн. за фактично надані послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, у разі необхідності шляхом проведення претензійно-позовної роботи з контрагентами; - відшкодування зайво виплаченої заробітної плати в сумі 17405,15 грн. на розрахунковий рахунок підприємства шляхом утримання із заробітної плати працівників в порядку та розмірах встановлених ст..ст.127, 136 КЗпП України або стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, у порядку та розмірах встановлених ст..ст.130-136 КЗпП України; - провести коригування зайво сплачених сум внесків до державних цільових фондів на суму 6399,87 грн.; - відшкодування на розрахунковий рахунок підприємства зайво сплачені кошти по завищеній вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт на суму 4674,78 грн., у разі необхідності, шляхом проведення претензійно-позовної роботи з підрядником.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначає, що в результаті перевірки дотримання законодавства при використанні бюджетних коштів за період з 01.05.2009р. по 31.10.2010р. були виявлені порушення які викладені в акті ревізії від 14.02.2011р. № 04-19/04 . За результатами вказаної ревізії фахівцями позивача прийнята на направлена на адресу відповідача обов'язкова для виконання вимога контрольно-ревізійного відділу в м. Дніпродзержинську від 18.02.2011р. № 27/389, якою зобов'язано усунути виявлені в результаті ревізії порушення, проте вказана вимога станом на час звернення до суду не виконана, порушення на суму 51822,62 грн. не усунуті. Позовні вимоги просив задовольнити.

Відповідач заперечення на адміністративний позов не направив, правом на участь представника в судовому засіданні не скористався, про дату час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав посилаючись на доводи викладені в ньому.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

На виконання п.1.3.3 плану контрольно-ревізійної роботи КРВ в м. Дніпродзержинську на ІУ квартал 2010р. на підставі направлень від 07.12.2010р. №450, від 11.02.2011р. № 57 проведено ревізію фінансово-господарської діяльності дочірнього підприємства «Сонячне» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» за період з 01.05.2009р. по 31.10.2010 рік.

За результатами вказаної ревізії був складений акт № 04-19/04 від 14.02.2011 року ревізії фінансово-господарської діяльності дочірнього підприємства «Сонячне» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» за період з 01.05.2009р. по 31.10.2010 рік.

Вказаний акт направлено керівнику відповідача для підпису та ознайомлення, який отримано останнім та підписано директором ДП «Сонячне» КП «ДЖО» В.В.Базовим та головним бухгалтером ДП «Сонячне» КП «ДЖО» Ганіною Т.С. без заперечень.

За результатами акту ревізії складена вимога Про усунення порушень від 18.02.2011р. № 27/389, з проханням надати інформацію про вжиті заходи в термін до 25.03.2011р.

Згідно вищевказаної, вимоги крім іншого встановлено: п.4 проведення завищених витрат на оплату праці на загальну суму 17405,15 грн. та відповідно зайвих нарахувань до державних фондів на суму 6399,87 грн. чим порушено вимоги ст..97 КЗпП України п.4.3 Контрактів від 01.05.2009р. з додатковою угодою від 01.07.2009р. та від 01.05.2010р., п.3.3. 6.2. Статуту підприємства, у зв'язку з чим необхідно відшкодувати зайво виплачену заробітну плату на суму 17405,15 грн. шляхом утримання із заробітної плати працівників в порядку та розмірах встановлених ст..ст.127,136 КЗпП України або стягнути з особи, винної у проведенні зайвих грошових виплат у порядку та розмірах встановлених ст..ст.130-136 КЗпП України; - провести коригування сум внесків до державних цільових фондів на суму 6399,87 грн.

Відповідно до п.5 вимоги, ревізією правильності визначення вартості в актах виконаних робіт (акти за серпень, вересень, 2009 року) ТОВ «Строй-Атташе» встановлено зайву сплату коштів по завищеній вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт на суму 4674,78 грн. внаслідок незастосування понижуючих коефіцієнтів при визначенні вартості І та ІІ блоку загальновиробничих витрат чим недотримані вимоги п.31 дод.3 ДБН Д.1.1.1 - 1-200 «Правил визначення вартості будівництва» затвердженого наказом Держбуду України від 02.08.2000, п.1,2 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» і т.і., у зв'язку з чим необхідно : - в повному обсязі відшкодувати зайво сплачені кошти на суму 4674,78 грн. шляхом перерахування на розрахунковий рахунок підприємства, проведення претензійно-позовної роботи з контрагентом щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів.

Згідно п.6 вимоги, ревізією повноти, достовірності і правильності визначення доходів від усіх видів діяльності встановлено недоотримання доходів підприємством від експлуатаційних витрат орендарів та послуг по зберіганню нерухомого майна, чим завдано матеріальної шкоди підприємству на загальну суму 23342,82 грн., у зв'язку з чим необхідно провести претензійно-позовну роботу з контрагентами для отримання несплачених коштів. В іншому випадку стягнути з осіб винних у недоотриманні доходів шкоду, у порядку та розмірі встановленому ст..ст.130-136 КЗпП України.

Інформацію про вжиті заходи та виконання цих вимог надіслати на адресу КРВ в м. Дніпродзержинську разом з копіями первинних, розпорядчих та інших документів в термін до 25.03.2011р. з подальшим щомісячним інформуванням до повного усунення виявлених фінансових порушень.

Вказану вимогу отримала головний бухгалтер підприємства відповідача Ганіна Т.С. 25.02.2011р. що підтверджується її особистим підписом на копії вимоги наявній в матеріалах справи.

Статус контрольно - ревізійної служби, її функції та правові основи діяльності встановлені Законом України "Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні".

Статтею 2 Закону України "Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні" встановлено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі виконують такі функції, зокрема, проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю.

Згідно п. 7 ст. 10 цього Закону Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Порядок проведення ревізій органами державної контрольно-ревізійної служби встановлений ст. 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", відповідно до якої плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія. Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік. Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення. Проведення планових виїзних ревізій здійснюється органами державної контрольно-ревізійної служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.

Ч.2 Ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Приймаючи рішення судом враховано, що встановлені порушення фінансової дисципліни підтверджуються актом ревізії № 04-19/04 від 14.02.2011 року ревізії фінансово-господарської діяльності дочірнього підприємства «Сонячне» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» за період з 01.05.2009р. по 31.10.2010 рік., вимогою Про усунення порушень від 18.02.2011р. № 27/389, та матеріалами справи в сукупності, у встановленій в вимозі термін до 25.03.2011р. так і на час розгляду справи судом виявлені порушення не усунуті, доказів оскарження вимоги Про усунення порушень від 18.02.2011р. № 27/389 відповідачем не надано, сума не відшкодованих коштів до державного бюджету складає 51822,62 грн.

Враховуючі встановлені судом обставини справи, норми чинного законодавства, та приймаючи до уваги що Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області є органом державної виконавчої влади, який уповноважений здійснювати державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів і у правовідносинах з державними підприємствами реалізує владні функції. Тобто, здійснюючи перевірку відповідача складаючи акт та направляючи йому вимогу про усунення недоліків, встановлених під час перевірки, відповдач діяв в межах повноважень, наданих йому чинним законодавством України, вимоги КРУ щодо усунення виявлених порушень і повернення до Державного бюджету 51822,62 грн. ґрунтуються на законі і підлягають обов'язковому виконанню у встановлений строк відповідачем не виконані, суд приходить до висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.160,162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Дочірнього підприємства «Сонячне» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» про зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Зобов'язати Дочірнє підприємство «Сонячне» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» виконати вимоги контрольно-ревізійного відділу в м. Дніпродзержинську від 18.02.2011р. № 27/389, в частині усунення порушень, виявлених у ході ревізії, а саме : - відшкодувати суму недоотриманих доходів від експлуатаційних витрат орендарів та послуг по зберіганню нерухомого майна, на загальну суму 23342,82 грн.; - відшкодувати зайво виплачену заробітну плату в сумі 17405,15 грн. на розрахунковий рахунок підприємства шляхом утримання із заробітної плати працівників в порядку та розмірах встановлених ст..ст.127, 136 КЗпП України або стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, у порядку та розмірах встановлених ст..ст.130-136 КЗпП України; - провести коригування зайво сплачених сум внесків до державних цільових фондів на суму 6399,87 грн.; - відшкодувати на розрахунковий рахунок підприємства зайво сплачені кошти по завищеній вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт на суму 4674,78 грн., на загальну суму 51 822,62 (п'ятдесят одна тисяча, вісімсот двадцять дві гривні, шістдесят дві копйки).

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений 19.12.2011року.

Суддя

Н.В. Турлакова