Постанова від 20.02.2012 по справі 2-а-1/12

Справа № 2-а-1/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2012 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Українець В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського військового комісаріату про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

11 листопада 2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд з зазначеним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського військового комісаріату.

Просив суд:

- зобов'язати Київський міський військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку призначеної пенсії по інвалідності, виходячи з окладу за посадою, з якої був звільнений позивач, в розмірі 1170 гривень;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, виходячи з окладу за посадою, з якої був звільнений позивач, в розмірі 1170 гривень з 10 травня 2011 року з врахуванням проведених виплат;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 51, ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»з урахуванням премії, встановленої виданими на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 наказами Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та від 28 січня 2011 року № 50 -у розмірі 55 % посадового окладу та з урахуванням премії, встановленої наказом Міністра оборони України від 25 червня 2011 року № 355 у розмірі 90 % посадового окладу, з 01 листопада 2010 року з врахуванням проведених виплат;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням доплати за роботу з таємними виробами, носіями, документами з допуском за формою 1 в розмірі 20 % посадового окладу з 10 травня 2011 року з врахуванням проведених виплат;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з нарахуванням щомісячної допомоги в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»з 10 травня 2011 року.

Ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 грудня 2011 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду в повному обсязі в частині вимог:

- про зобов'язання Київського міського військового комісаріату підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку призначеної пенсії по інвалідності, виходячи з окладу за посадою, з якої був звільнений позивач, в розмірі 1170 гривень (п. 1 позовних вимог);

- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням доплати за роботу з таємними виробами, носіями, документами з допуском за формою 1 в розмірі 20 % посадового окладу з 10 травня 2011 року з врахуванням проведених виплат (п. 4 позовних вимог).

Крім того, позовну заяву ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського військового комісаріату про зобов'язання вчинити дії залишено без розгляду за період з 01 листопада 2010 року по 10 травня 2011 року в частині вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 51, ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»з урахуванням премії, встановленої виданими на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 наказами Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та від 28 січня 2011 року № 50 -у розмірі 55 % посадового окладу та з урахуванням премії, встановленої наказом Міністра оборони України від 25 червня 2011 року № 355 у розмірі 90 % посадового окладу (п. 3 позовних вимог).

З письмових заперечень Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві вбачається, що Управління проти задоволення позову заперечує. Зазначено, що функція визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій виходить за межі компетенції органів Пенсійного фонду України. Основним документом для обчислення розміру пенсії є грошовий атестат військовослужбовця або довідка про розмір грошового забезпечення. Така довідка була надана Київським міським військовим комісаріатом від 04 лютого 2008 року № 78211. Перерахунок пенсії ОСОБА_1 був зроблений на підставі зазначеної довідки.

Зазначено, що з 03 жовтня 2009 року Головним Управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві позивачу призначена пенсія з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою КМУ від 07 листопада 2007 року № 1295 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу».

Крім того, ОСОБА_1 з 23 серпня 2011 року призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших»з урахуванням підвищення як інваліду війни 2 групи у розмірі 40 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Таким чином, позивач права на надбавку як дитині війни не має.

З письмових заперечень представника Київського міського військового комісаріату вбачається, що проти задоволення позову він заперечує. Зазначено, що Міністерство оборони України листом від 29 серпня 2008 року № 248/6/с/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки Головними управліннями Пенсійного фонду України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу Міністра оборони України. Проте Пенсійний фонд України відмовився робити перерахунок пенсій відповідним категоріям військовослужбовців. Таким чином, Київський міський військовий комісаріат не в змозі надати довідку Головному управлінню Пенсійного фонду України про грошове забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням премії в розмірі 55 % та 90 % для перерахунку пенсії.

Крім того, зазначено, що премії, які встановлені наказами Міністра оборони України, стосуються діючих військовослужбовців, а не пенсіонерів та для перерахунку раніше призначеної пенсії враховуватись не можуть.

Оскільки розгляд справи відбувається в порядку скороченого провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.

Встановлено, що ОСОБА_1, 1933 року народження, є інвалідом ІІ групи та знаходиться на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві та з 23 серпня 2011 року отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, виходячи з окладу за посадою, з якої був звільнений позивач, в розмірі 1170 гривень з 10 травня 2011 року з врахуванням проведених виплат

Разом з тим, така вимога не підлягає задоволенню, оскільки ухвалою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27 грудня 2011 року позовну заяву залишено без розгляду в частині вимоги про зобов'язання Київського міського військового комісаріату підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку призначеної пенсії по інвалідності, виходячи з окладу за посадою, з якої був звільнений позивач, в розмірі 1170 гривень.

Зазначена ухвала набрала законної сили.

Таким чином, довідка, на підставі якої ОСОБА_1 просить перерахувати та виплатити йому пенсію, йому не надавалась, а тому розмір його пенсії не потребує перерахунку.

Крім того, позивач просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до ч. 2 ст. 51, ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»з урахуванням премії, встановленої виданими на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 наказами Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та від 28 січня 2011 року № 50 -у розмірі 55 % посадового окладу та з урахуванням премії, встановленої наказом Міністра оборони України від 25 червня 2011 року № 355 у розмірі 90 % посадового окладу, з 01 листопада 2010 року з врахуванням проведених виплат.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»№ 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»№ 45 від 13 лютого 2008 року перерахунок раніше призначених відповідно до закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, установлених законодавством.

Зазначене рішення Кабінетом Міністрів України не було прийняте.

Накази Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 та № 50, № 355 від 28 січня 2011 року є відомчими наказами, тому вони не можуть бути застосовані для перерахунку пенсії. Рішення стосовно обов'язковості зазначених наказів для органів Пенсійного фонду України Кабінетом Міністрів України не приймалось.

Наказом Міністра оборони України від 05 листопада 2010 року № 576 були внесені зміни до п. 9 наказу Міністра оборони України від 22 липня 2010 року № 380 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2010 рік». Таким чином, премія, яку позивач просить нарахувати йому, носить тимчасовий характер. Виплата її дозволена лише в межах видатків, передбачених у 2010 році.

Таким чином, у задоволенні цієї вимоги слід відмовити, оскільки зазначені накази не породжують підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Останньою позовною вимогою, яку заявляє позивач є те, що йому не здійснено перерахування та виплата державної соціальної допомоги як особі, що має статус дитині війни.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частинами 1, 2 статті 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з питань захисту прав людини.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»дитиною війни є особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (02 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.

Позивач є громадянином України, народився 19 жовтня 1933 року, тобто є дитиною війни і на нього розповсюджуються всі пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни», зокрема, право на підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком, як передбачено статтею 6 цього Закону.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, щомісячна доплата до пенсії для дітей війни є формою соціального забезпечення громадян, формою реалізації конституційного права громадян, які є дітьми війни, на соціальний захист.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок Державного бюджету України.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Пунктом 17 статті 77 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік»з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом було зупинено на 2006 рік дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Законом України від 19 січня 2006 року «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік»пункт 17 статті 77 виключено та статтею 110 (викладеною цим Законом у новій редакції) встановлено, що пільги дітям війни, передбачені абзацом сьомим статті 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», запроваджуються з 1 січня 2006 року, а статтею 6 -у 2006 році поетапно, за результатами виконання бюджету у першому півріччі, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Цей Закон був опублікований 22 березня 2006 року, а тому набрав чинності 02 квітня 2006 року.

Тобто з 02 квітня 2006 року стаття 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»знову почала діяти. Але підвищення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, як визначив законодавець, могло здійснюватись лише за певних умов -поетапно, за результатами виконання бюджету в першому півріччі, згідно з порядком, який мав бути визначений Кабінетом Міністрів України та погоджений Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Кабінетом Міністрів України в 2006 році порядку виплати 30 % надбавки до пенсії як особам, що мають статус дітей війни, визначено не було, тому вимога про перерахунок та виплату допомоги за 2006 рік не підлягає задоволенню.

Законом України від 19 грудня 2006 року «Про Державний бюджет України на 2007 рік», зокрема пунктом 12 статті 71, знову було зупинено на 2007 рік дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та статтею 111 установлено, що у 2007 році підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у розмірі 50 відсотків від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційними) пункт 12 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», яким зупинено на 2007 рік дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням статті 111 цього Закону.

Після прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення знову почали діяти положення статті 6 України «Про соціальний захист дітей війни». Тобто з часу прийняття цього рішення у позивача відновилось право на підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Разом з тим, відповідач, ігноруючи зазначені норми матеріального права, не здійснив це підвищення пенси, чим порушив таке право позивача. Саме тому його бездіяльність щодо нездійснення підвищення пенсії в період із 09 липня по 31 грудня 2007 року є протиправною.

Аналогічні положення містяться у рішенні Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008.

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про Конституційний Суд України»він приймає рішення щодо конституційності актів, зазначених у пункті 1 статті 13 цього Закону.

У разі якщо ці акти або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Враховуючи те, що позивач є дитиною війни, він наділений державою певним правовим статусом, який включає в себе й право на додаткові елементи соціального захисту, зокрема право на отримання державної соціальної надбавки.

Частиною 3 ст. 46 Конституції України встановлено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Тобто, пенсії та інші види соціальних виплат, що є єдиним джерелом існування не можуть бути нижче від прожиткового мінімуму, який встановлюється законом.

Статтею 2 Закону України «Про прожитковий мінімум»визначено, що прожитковий мінімум застосовується зокрема для: встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім'ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат виходячи з вимог Конституції України та законів України; формування Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок -20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому частиною 3 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

За таких обставин, з урахуванням положень статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд вважає за можливе застосувати для визначення розміру щомісячної доплати до мінімальної пенсії за віком розмір прожиткового мінімуму. В такому випадку мінімальний розмір пенсії за віком використовується лише як коефіцієнт для визначення розміру щомісячної доплати до пенсії, що не суперечить вимогам частини 3 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»викладена в новій редакції: дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»розділ II цього Закону, яким, зокрема, внесено зміни до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Між сторонами відсутній спір щодо права позивача на отримання підвищення до пенсії як дитині війни.

З огляду на наведене, передбачена ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»державна соціальна надбавка підлягає перерахуванню та виплаті з 11 травня 2011 року, за виключенням виплат здійснених Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві у 2011 році.

Пунктом 7 частини І Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»доповнено п. 4 Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», згідно якого у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

Такі норми не визнані неконституційними в установленому порядку, тому для розв'язання спорів зазначеної категорії застосуванню підлягає норма, яка прийнята пізніше -Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік».

23 липня набрала чинності Постанова Кабінету міністрів України «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету»від 06 липня 2011 року № 745. Розмір нарахованих відповідачем позивачу виплат цій постанові не суперечить, тому перерахунок має бути здійснений по 22 липня 2011 року.

З огляду на наведене, позов підлягає задоволенню частково.

Керуючись статтями 22, 46 Конституції України, Рішенням Конституційного Суду України від 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005, Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, статтями 1, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік», Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст. 2 Закону України «Про прожитковий мінімум», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 73 Закону України «Про Конституційний Суд України», Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», Постановою Кабінету міністрів України від 06 липня 2011 року № 74, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»№ 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»№ 45 від 13 лютого 2008 року, статтями 9, 11, 69-71, 86, 94, 97, 100, 102, 128, 158-163, 167, 183-2, 256 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нарахування і виплати ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як дитині війни.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку, передбачену ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розрахунку прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»з 11 травня 2011 року по 22 липня 2011 року, за виключенням виплат здійснених Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві у 2011 році.

Постанова підлягає негайному виконанню.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: