Постанова від 07.10.2008 по справі 271/8-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16.

тел. 230-31-77

І м е н е м України

ПОСТАНОВА

"07" жовтня 2008 р. Справа № 271/8-06

За позовом Прокурора Обухівського району, м. Обухів

в інтересах держави в особі Обухівської районної державної адміністрації Київської області, відділу містобудування та архітектури житлово-комунального господарства, м. Обухів

до відповідача Колективного підприємства «БМУ-35», м. Бровари

про стягнення 82 268грн.,

Суддя Чорна Л.В.

Представники:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: Самойленко В.І. -нак. №9-у від 03.05.2007р. - директор;

від прокуратури: Галезник О.І. -посв. №94 від 14.09.2007р. -прокурор.

Суть спору:

Стягується 82 268грн. 00коп. штрафних санкцій згідно постанови №2 від 01 червня 2004р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.

Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законодавством порядку.

Прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач позов не визнає, посилаючись на невиконання робіт по будівництву жил. будинку «Краєвид», проведення прорабом Дондовим М.В. тільки обстеження фундаменту, збудованого господарським методом замовника житлового будинку, на предмет початку будівництва.

Також відповідач зазначає, що протокол підписаний прорабом під тиском дільничного інспектора. Крім того, протокол складений з порушенням ст. 9 Закону України «Про планування і забудову територій» та ст. 5 Закону України «Про основи містобудування».

Ухвалою суду від 20 березня 2007р. відділ містобудування та архітектури житлово-комунального господарства замінено на інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в порядку ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою суду від 22 липня 2008р. колективне підприємство «БМУ-35» замінено його правонаступником товариством з обмеженою відповідальністю «Броварське будівельно-монтажне управління - 35» в порядку ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позов підлягає задоволенню.

судом встановлено:

Відповідно до ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до ст. 311 Закону України «Про прокуратуру», формою представництва прокуратурою держави є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

17 травня 2004р. начальником Обухівської районної інспекції ДАБК -Стародубець О.М., у присутності виконроба КП БМУ -35 Дондова М.В., дільничного інспектора міліції Бова О.В. проведено перевірку виконаних будівельно-монтажних робіт на розпочатому будівництвом ж/будинку в смт. Козин ОГ «Краєвид», будівництво об'єкту здійснює КП БМУ-35.

За результатами перевірки встановлені порушення ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» та ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» -самовільне без погодженої належним чином та затвердженої проектної документації, а також без дозволу інспекції архітектурно-будівельного контролю проведення будівництва будинку на території смт. Козин Обухівського району ОГ «Краєвид» та складено протокол №1 про правопорушення у сфері містобудування.

17 травня 2004р. інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю винесено припис, за яким відповідачу приписано припинити будівельні роботи, оформити у встановленому порядку дозвіл на проведення будівельних робіт. Надати довідку про вартість виконаних робіт по будівництву ж/бужинку в інспекцію ДАБК Обухівського району до 26 травня 2004р.

Відповідно до положення про Обухівську районну інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Обухівська районна інспекція ДАБК виконує такі основні функції здійснення вибіркової перевірки виконання будівельних робіт відповідно до законодавства, державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, а також місцевим правилам забудови населених пунктів. Розгляд справи про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» (в ред. 2003р.) при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені: розробка містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил, регіональних і місцевих правил забудови; розміщення і будівництво об'єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів; раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення ефективності забудови та іншого використання земельних ділянок; охорона культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища населених пунктів; урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій; урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва; інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку територій і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об'єктів;

участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій; захист прав громадян та громадських організацій згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про основи містобудування» (в ред. 2003р.) державний контроль у сфері містобудування здійснюється органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та іншими спеціально уповноваженими на це державними органами.

Порядок здійснення державного контролю у сфері містобудування визначається законодавством.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про основи містобудування» (в ред. 2003р.) особи, винні у: недотриманні державних стандартів, норм і правил при проектуванні і будівництві; проектуванні об'єктів з порушенням затвердженої у встановленому порядку містобудівної документації; виконанні будівельних чи реставраційних робіт без дозволу та затвердженого у встановленому порядку проекту або з відхиленням від нього; самовільній зміні архітектурного вигляду споруди в процесі експлуатації; недотриманні екологічних і санітарно-гігієнічних вимог, встановлених законодавством при проектуванні, розміщенні та будівництві об'єктів; прийнятті в експлуатацію об'єктів, зведених з порушенням законодавства, державних стандартів, норм і правил; наданні інформації, що не відповідає дійсності, про умови проектування і будівництва чи у необґрунтованій відмові надати таку інформацію несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Законодавчими актами може бути встановлено відповідальність і за інші види порушень містобудівного законодавства.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» (в ред. 2000р.) дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів.

Дозвіл на виконання будівельних робіт надається на підставі: проектної документації; документа, що засвідчує право власності чи користування (в тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою; угоди про право забудови земельної ділянки; рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування; комплексного висновку державної інвестиційної експертизи; документа про призначення відповідальних виконавців робіт.

Перелік будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл, визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань архітектури та містобудування.

Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.

Інформація про дозвіл на виконання будівельних робіт, а також відомості про замовника та підрядчиків будівельних робіт надаються на відповідному стенді, який встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій» (в ред. 2000р.) державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури і відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, їх інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, а також іншими спеціально уповноваженими на це органами виконавчої влади.

Порядок здійснення державного контролю за плануванням, забудовою та іншим використанням територій визначається законодавством.

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про планування і забудову територій» (в ред. 2000р.) особи, винні в недотриманні регіональних і місцевих правил забудови під час планування, забудови та іншого використання територій несуть відповідальність, встановлену законом.

Законами може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень під час планування, забудови та іншого використання територій.

Постановою №2 від 01 червня 2004р. про накладення штрафу за порушення у сфері містобудування на підставі Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та Положення про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №244 від 06.04.1994р. на відповідача накладено штраф у сумі 82 268грн. 00коп. Постанова надіслана поштою Обухівський РВЗ №1999 згідно фіскального чеку №2490 від 12.06.2004р.

Доказів оскарження постанови у відповідності ст. 4 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» до суду не подано.

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані, матеріалами справи доведені, підлягають задоволенню.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 158, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Броварське будівельно-монтажне управління - 35» (код 01268124, р/р 26006301340017 в АК «Промінвестбанк» м. Бровари, МФО 321433, 07400, бул. Незалежності, 14, м. Бровари, Київська область) в доход державного бюджету 82 268(вісімдесят дві тисячі двісті шістдесят вісім)грн. 00коп. штрафних санкцій.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку: заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження (ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України).

Суддя Чорна Л. В.