26.10.06 р. Справа № 34/239
09 год. 00 хвилин, м. Донецьк, вул.Артема,157, зал судового засідання - кабінет 212
Господарський суд Донецької області у складі судді Кододової О.В. при секретарі судового засідання Тараненко Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
За позовом Центрально-Міської міжрайонної державної податкової інспекції м. Макіївки
до відповідача Приватного підприємця ОСОБА_1м. Макіївка
про стягнення 7095,28 грн.
представників сторін:
від позивача - Ганушевич В.О.(за дорученням)
від відповідача - не з'явився
Заявлено позов Центрально-Міською міжрайонною державною податковою інспекцією м. Макіївки до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Макіївка про стягнення 7095,28 грн. у доход державного бюджету.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що за відповідачем утворилася заборгованість за порушення ст. 1,4 Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства». Узгоджена сума податкових зобов'язань, не сплачена в строки, встановлені ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000року, визнається податковим боргом платника податків. Прийняті позивачем заходи не привели до погашення податкового боргу, тому заборгованість у розмірі 7095,28 грн. залишається не сплаченою.
Позивач зазначає, що законодавством визначений судовий порядок стягнення несвоєчасно сплачених штрафних санкцій, тому позивач просить стягнути їх з відповідача.
Відповідач у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, заперечення на позов не представив.
Як вбачається з поштового повідомлення № НОМЕР_1 ухвала від 23 серпня 2006 року про відкриття провадження в адміністративній справі була отримана дружиною ОСОБА_1 31 серпня 2006 року.
У зв'язку із нез'явленням в засідання відповідача, розгляд справи відкладався, про що він був належним чином повідомлений шляхом направлення рекомендованою поштою відповідної ухвали за його адресою.
Розгляд справи здійснювався без застосування засобів технічної фіксації судового процесу відповідно до пункту 2-1 розділу 7 “Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні досліджені надані позивачем письмові докази, що знаходяться в матеріалах справи.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши письмові докази, суд встановив:
Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа виконкомом Центрально-Міської районної ради м. Макіївки 29 жовтня 1999року. Свідоцтво № НОМЕР_2. Знаходиться на обліку в Центрально-Міській міжрайонній державній податковій інспекції м. Макіївки як платник податків.
Позивачем 11.06.2003р. проведено документальну перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства приватного підприємця ОСОБА_1 за період з 01.04.2000р. по 31.03.2003р., , в ході якої було встановлено порушення :
- ст. 1, 4 Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» №587-XIV від 09.04.1999року із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 21 грудня 2000 року №2181 - III, а саме заниження збору на розвиток виноградарства , садівництва та хмелярства в сумі 82,25грн.
Позивачем на підставі акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення №НОМЕР_3 від 13.06.2003 року про нарахування штрафних санкцій у розмірі 7562,25грн.
Відповідач оскаржив податкове повідомлення-рішення до Центрально-Міської МДПІ м. Макіївки. Рішенням від 21.07.2003р. №НОМЕР_4 Центрально-Міська МДПІ м. Макіївки залишила без змін податкове повідомлення-рішення від 13.06.2003р. №НОМЕР_3 та винесла податкове повідомлення-рішення №НОМЕР_5 від 22.07.2003р. на суму 7562,25грн.
Відповідач не погодився з винесеними податковими повідомленнями-рішеннями та оскаржив до ДПІ у м. Макіївці. Рішенням від 15.08.2003р. №НОМЕР_6 ДПІ у м. Макіївці скасувала податкове повідомлення №НОМЕР_3 від 13.06.2003 року про обов'язок сплатити донараховану суму податкового зобов'язання із збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та застосовані штрафні санкції у сумі 7562,25грн. та винесла податкове повідомлення-рішення №НОМЕР_7 від 20.08.2003року на суму 7480,00грн.
За рахунок перенесення залишків між платежами сума фінансових санкцій за актом перевірки була зменшена до 7066,70грн.
Таким чином на момент подання позову у відповідача наявний борг у сумі 7095,28грн. у тому числі пеня у сумі 28,58грн.
Статтею 1 Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» №587-XIV від 09.04.1999року із змінами і доповненнями передбачено платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.
Статтею 4 Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» №587-XIV від 09.04.1999року із змінами і доповненнями встановлено збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники, які визначені у статті 1 цього Закону, сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду.
Пунктом 5.3.1. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (надалі - Закон “Про порядок погашення...») передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпункт 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону “Про порядок погашення...» передбачає, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). У разі, якщо звітним (базовим) податковим періодом є рік - податкові декларації подаються протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.
Згідно до п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України №2181 від 21.12.2000року податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідачу були направлені перша податкова вимога №НОМЕР_8 від 03.11.2003 року та друга податкова вимога НОМЕР_9від 20.01.2004 року за якими йому були визначені податкові зобов'язання за порушення граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання.
Згідно до п.6 та п.8 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII органи державної податкової служби забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства та стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій у порядку, передбаченому законом.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України від 21.12.2000року №2181 “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ( надалі Закон №2181) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Пункт 1.3 статті 1 Закону №2181 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 20.02.2003 р. N 550 передбачає, що податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Пунктом 1.2 статті 1 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Несплата фінансових санкцій порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу», органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України ( пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом N 2505-IV від 25.03.2005 ).
Відповідно до положення ст.41 Конституції України та ст.55 Закону України “Про власність» майно може бути безоплатно вилучено (конфісковано) у власника за рішенням (вироком) суду, арбітражного суду.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач суму 7095,28грн. до бюджету не сплатив, тому вона підлягає стягненню у судовому порядку. Вимоги позивача обґрунтовані на законодавстві та підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до п.4 ст. 94 КАСУ, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Конституцією України, Законом України “Про державну податкову службу», Законом України “Про власність», Законом України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» №587-XIV від 09.04.1999року із змінами і доповненнями, Закону України від 21.12.2000року №2181 “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та ст.ст.17-20,69-72,86,94,158-163,167,185,186,254, п.6,7 розділу V11 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,
Позов Центрально-Міської міжрайонної державної податкової інспекції м. Макіївки до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Макіївка про стягнення 7095,28 грн. у доход державного бюджету задовольнити повністю.
Стягнути з до Приватного підприємця ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1народження (ІПН НОМЕР_10, адреса: АДРЕСА_1) на користь державного бюджету України (код платежу 16060100, на р/р31218233500068, який відкрито в управлінні Державного казначейства в Донецькій ообласті, МФО 834016, код ЗКПО 24165243) штрафні санкції за несплату збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у розмірі 7095,28 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження буде подана, але апеляційна скарга не була подана у зазначений строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку .Про апеляційне оскарження постанови суду спочатку подається заява. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через господарський суд Донецької області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кододова О.В.
Надруковано 3 екз.:
1 - у справу
1 - позивачу
1 - відповідачу