Рішення від 14.02.2012 по справі 5015/7254/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.02.12 Справа№ 5015/7254/11

Господарський суд Львівської області у складі судді Ділай У.І.

при секретарі Кохановській Ю.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовною заявою: Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Львівській області, м. Львів

до відповідача: Добротвірської селищної ради Кам'янко-Бузького району Львівської області, смт. Добротвір

за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Відкритого акціонерного товариства «Добротвірський завод «Буддеталь», с. Старий Добротвір

про: зобов'язання прийняти об'єкт права державної власності у комунальну власність територіальної громади

Представники :

Від позивача: ОСОБА_1 - ю/к (Довіреність №18-11-00012 від 03.01.2012р.)

Від відповідача: не з'явився

Від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не з'явився

Представнику позивача роз'яснено права і обов'язки передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Клопотань про технічну фіксацію судового процесу від сторін не поступало.

Суть спору:

На розгляд Господарського суду Львівської області поступила позовна заява за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області, м. Львів до відповідача -Добротвірської селищної ради Кам'янка-Бузького району Львівської області, смт. Добротвір за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Відкритого акціонерного товариства «Добротвірський завод «Буддеталь», с. Старий Добротвір про зобов'язання прийняти об'єкт права державної власності у комунальну власність територіальної громади.

Ухвалою суду від 08.12.2011р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 27.12.2011р. З підстав, викладених в Ухвалах суду від 27.12.2011р., 31.01.2012р. розгляд справи відкладався.

В судовому засіданні 14.02.2012р. представник позивача викладені у позовній заяві вимоги підтримав, просив позов задоволити. Третя особа явки повноважного представника в судове засідання з невідомих причин не забезпечила.

Відповідач в черговий раз явки представника в судове засідання не забезпечив, вимог Ухвал суду від 08.12.2011р., 27.12.2011р. та 31.01.2012р. не виконав.

Враховуючи те, що суду представлено достатньо доказів для вирішення справи по суті, відповідно до ст. 75 ГПК України, справу розглянуто у відсутності представника відповідача.

В процесі розгляду матеріалів справи судом встановлено:

У процесі приватизації державного майна Добротвірського заводу "Буддеталь" регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області створено Відкрите Акціонерне Товариство "Добротвірський завод "Буддеталь".

На підтвердження цього до матеріалів справи позивач долучив Акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу Добротвірський завод «Буддеталь», що складений за результатами інвентаризації державного майна та затверджений Наказом регіонального відділення ФДМ України по Львівській області від 21.03.1996р. за №601.

Як вбачається з Акту оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу Добротвірський завод «Буддеталь», вартість цілісного майнового комплексу (п.13) становить 40 463 714 тис. крб. Відповідно до п.14 Акту, з загальної вартості цілісного майнового комплексу вилучається наступне майно: щодо якого встановлено пільги; щодо якого органом приватизації встановлено особливий режим приватизації (вартістю 62 705 тис. крб.); державний житловий фонд (вартістю 538 514 тис. крб.) а також об'єкти, які не підлягають приватизації. Загальна вартість майна, яке підлягає вилученню з вартості цілісного майнового комплексу, становить 601 219 тис. крб. Вартість майна, яке підлягає включенню до вартості цілісного майнового комплексу (нематеріальні активи, не відображені в балансі (експертна оцінка) становить 5 тис. крб. Вартість майна, що підлягає приватизації (розмір статутного фонду товариства) становить 39 862 500 тис. крб.

Згідно із Планом розміщення акцій ВАТ "Добротвірський завод "Буддеталь", зокрема його розділу 3 "Характеристика статутного фонду ВАТ", до статутного фонду товариства не включено: будинок СКД=2 шестиквартирний за інвентаризаційним №16002 залишковою вартістю 538 514 тис. крб., що знаходиться за адресою: смт. Добротвір.

Тобто, як зазначає позивач, до статутного капіталу новоствореного товариства не увійшла будівля шестиквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Львівська область, Кам'янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Мазепи, 11а.

З огляду на наведене, шестиквартирний житловий будинок за адресою: Львівська область, Кам'янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Мазепи, 11а, є об'єктом права державної власності, що перебуває в сфері управління регіонального відділення, на балансі створеного у процесі приватизації ВАТ Добротвірський завод "Буддеталь".

13.02.2008р. представниками регіонального відділення ФДМ України по Львівській області та ВАТ «Добротвірський завод «Буддеталь»проведено перевірку стану утримання, зберігання та використання державного майна, яке не увійшло до статутного фонду товариства в процесі приватизації та перебуває на його балансі, про що складено Акт б/н від 13.02.2008р. Відповідно до Акту стан утримання державного майна - 6-кв житлового будинку, квартири в якому не приватизовані, є задовільним. Усі комунальні послуги мешканці будинку сплачують ГЖК Добротвірської ТЕС.

Відповідно до Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого Наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.1999 №908/68, одним із способів управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації але перебуває на їх балансі є передача майна у комунальну власність у порядку, передбаченому Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".

Як зазначається в позовній заяві, на виконання вимог чинного законодавства, зокрема Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого Наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.1999 №908/68, ст.3 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", ст. 7 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та п.51 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та ін.., позивач листами від 04.09.2009 №05-13-06013, від 19.04.2010 №05-13-02384, від 21.01.2011 №05-13-00405, від 11.07.2011 №05-13-04082 звертався до Добротвірської селищної ради з ініціативою передати в комунальну власність територіальної громади смт. Добротвір шестиквартирного житлового будинку за адресою: Львівська область, Кам'янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Мазепи, 11а.

Однак, незважаючи на неодноразові звернення позивача, станом на даний час вказаний будинок не переданий у комунальну власність територіальної громади смт. Добротвір, що стало причиною звернення до суду.

Суд заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши та дослідивши докази по справі та оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з наступних підстав:

У процесі приватизації Добротвірського заводу "Буддеталь" регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області створено відкрите акціонерне товариство "Добротвірський завод "Буддеталь". До статутного капіталу створеного ВАТ не увійшла вартість шестиквартирного житлового будинку за адресою: Львівська область, Кам'янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Мазепи, 11а.

Наведене підтверджується Актом оцінки вартості цілісного майнового комплексу Добротвірський завод "Буддеталь" затвердженого Наказом регіонального відділення ФДМ України по Львівській області від 21.03.1996р. за №601 а також Планом розміщення акцій ВАТ "Добротвірський завод "Буддеталь" в матеріалах справи.

Згідно із ст. 7 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", Фонд державного майна України відповідно до законодавства приймає рішення про подальше використання державного майна, яке не увійшло до статутних фондів господарських організацій, але перебуває на їх балансі.

Відповідно до п.1.4 Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого Наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.1999 №908/68, одним із способів управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації але перебуває на їх балансі є передача майна у комунальну власність у порядку, передбаченому Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".

Згідно ч.2 ст.4 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до п.51 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до виключної компетенції міських, селищних, сільських рад належить надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Відповідно до п.51 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування»виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Статтею 6 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" визначено, що передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. У разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах комісію з питань передачі об'єктів утворює та призначає її голову виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач на виконання вимог чинного законодавства ініціював передачу в комунальну власність смт. Добротвір будівлю шестиквартирного житлового будинку, що знаходиться за адресою: Львівська область, Кам'янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Мазепи, 11а.

Виходячи з наведених вище норм, обов'язковою умовою передачі об'єктів житлового фонду, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації, з державної до комунальної власності територіальних громад селищ є прийняття відповідною селищною радою рішення про згоду на таку передачу, якщо інше не передбачено законом.

Доказів на підтвердження згоди Добротвірської селищної ради прийняти в комунальну власність шестиквартирний житловий будинок, що знаходиться за адресою: Львівська область, Кам'янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Мазепи, 11а, сторонами не подано. Як зазначає позивач, жодної відповіді про задоволення або відмову в задоволенні звернення регіонального відділення ФДМУ по Львівській області від відповідача, на час розгляду господарським судом спору, не надходило.

У відповідності з п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на позивача.

На підставі наведеного та керуючись ст. 7 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", ст. 6, ч.2 ст.4 Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", до п.51 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст.4-3, 33, 43, 49, 82-84 ГПК України , суд-

ВИРІШИВ:

1. В задоволенні позовних вимог відмовити.

2. Стягнути з Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Львівській області (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 3. Код ЄДРПОУ 20823070) в доход державного бюджету (Отримувач коштів: ГУ ДКСУ у Личаківському районі м.Львова; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38007620; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; Код банку отримувача (МФО): 825014; Рахунок отримувача: 31215206783006; Код класифікації доходів бюджету: 22030001; Код ЄДРПОУ суду: 03499974) 941,00 грн. судового збору.

3. Наказ на стягнення видати згідно ст.116 ГПК України.

Суддя У.І. Ділай

Повний текст рішення виготовлено та підписано 20.02.2012р.