30.12.2011 < копія >
14 грудня 2011 р. Справа № 2а/0470/16231/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіКононенко О. В. < Текст >
при секретаріКухар В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Міського комунального підприємства "Дніпроліфт" про надання дозволу на погашення боргу за рахунок майна
29.11.2011 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Міського комунального підприємства "Дніпроліфт" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу, за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в зв'язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань, відповідно до пункту 14.1.174 статті 14, пункту 129.1.1 статті 129 Податкового кодексу України станом на 20.07.2011 року у боржника виник податковий боргу у розмірі 123 554 грн. 46 коп. Відповідачу були направлені перша та друга податкові вимоги. Позивачем проведено опис активів боржника та складено акт опису активів від 27.08.2009 року, в якому описано майно відповідача.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується поштовою кореспонденцією з відміткою поштового відділення "вибув" від 14.12.2011 року.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджено, що Міське комунальне підприємство "Дніпроліфт" зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 13.02.2003 року.
Згідно довідки Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, на податковий облік відповідач взятий 21.02.2003 року за № 8288.
Станом на 20.07.2011 року за Міським комунальним підприємством "Дніпролфіт" рахується заборгованість перед Державним бюджетом України в розмірі 123 554 грн. 46 коп., яка виникла внаслідок несплати відповідачем зобов'язань з податку на додану вартість у розмірі 108 815 грн. 63 коп. та пені 2 602 грн. 96 коп., з податку доходи фізичних осіб у розмірі 2 482 грн. 70 коп. та пені 10 грн. 36 коп. та з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у розмірі 8 074 грн. 28 коп. та пені у сумі 1 568 грн. 53 коп.
Зазначена заборгованість підтверджена першою податковою вимогою та другою податковою вимогою.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Оскільки правовідносини щодо наслідків несплати платником податків - відповідачем у даній адміністративній справі - податкового боргу виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI, суд вважає за необхідне застосувати норми раніше діючого законодавства в частині узгодження податкового боргу та нарахування пені.
Згідно з підпункту 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) під час виникнення податкового боргу Міського комунального підприємства "Дніпроліфт", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до підпунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно з підпункту 5.4.1 пункту 5.4. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлений термін, визнається сумою податкового боргу.
Статтею 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
27.08.2009 року податковим керуючим Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська складено акт опису активів, на які поширюється право податкової застави: № 38860/10/24-034.
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 02.09.2009 року, майно відповідача згідно акту опису активів № 38860/10/24-034 від 27.08.2009 року, перебуває в податковій заставі.
Враховуючи обставини справи, суд дійшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно до частини 3 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу рішення суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Міського комунального підприємства "Дніпроліфт" про надання дозволу на погашення боргу за рахунок майна задовольнити.
Надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків - Міського комунального підприємства "Дніпроліфт" (ЄДРПОУ 32349917) у розмірі 123 554 (сто двадцять три тисячі п'ятсот п'ятдесят чотири) грн. 46 коп., за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, згідно акту опису активів.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.В. Кононенко
< Текст >