"02" жовтня 2008 р.
Справа № 06/35-12А
Суддя господарського суду Волинської області Дем'як В.М., при секретарі Волковій Ю.Ф., розглянувши матеріали справи
за позовною заявою Виробничого сільськогосподарського кооперативу «Муравищенський», с. Муравище Ківерцівського р-ну
до Колективного підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації», м. Луцьк
про скасування рішення реєстратора,
за участю представників сторін:
від позивача Сапожник М.О. - голова СВК
від відповідача Гейзер С.А. - юрисконсульт (дов. № 3848 від 01.10.2008р.),
встановив: Виробничий сільськогосподарський кооператив «Муравищенський» звернувся з позовом до Колективного підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» та просить скасування рішення реєстратора про відмову у реєстрації № 3556 від 17.09.2008р., зобов'язати відповідача зареєструвати за ним право власності на незавершене будівництво адміністративного будинку - контори (70% готовності), що знаходиться в с. Муравище Ківерцівського р-ну Волинської обл. по вул. Центральній, 23г.
Відповідач у відзиві № 3824 від 30.09.2008р. та в судовому засіданні позовні вимоги заперечує на підставі п. 1.6. «Тимчасового положення про порядок реєстрації права власності на нерухоме майно» згідно з яким реєстрація права власності можлива лише на ті об'єкти, будівництво яких завершене та які прийняті в експлуатацію у встановленому законом порядку; оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування фізичним та юридичним особам на новозбудовані, перебудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна за наявності акта на право власності на землю або рішення про відведення земельної ділянки для цієї мети та за наявності акта комісії про прийняття об'єкта і введення його в експлуатацію.
У відповідності із ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частина 2 цієї статті встановлює, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, спір між сторонами стосується права власності на об'єкт нерухомості - адміністративний будинок - контору і не пов'язаний з захистом прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, що виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки позовна вимога Виробничого сільськогосподарського кооперативу «Муравищенський» до Колективного підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» про реєстрацію права власності на адміністративний будинок - контору, то суд дійшов висновку про закриття провадження у справі.
Водночас, суд звертає увагу сторін, що повторне звернення до суду з такою ж самою позовною заявою відповідно до п.3 ст.157 КАСУ не допускається.
Виходячи з наведеного, керуючись ст. 17, п.1 ч.1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ухвалив:
1. Провадження у справі закрити.
2. Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана до адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня проголошення постанови.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя