Рішення від 23.09.2008 по справі 41/95

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

РІШЕННЯ

іменем України

23.09.08 р. Справа № 41/95

Суддя господарського суду Донецької області Гончаров С.А.

при секретарі судового засідання Говор О.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом: Маріупольського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Азовського моря, м. Маріуполь

до відповідача: Відкритого акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь», м. Маріуполь

про стягнення 67558,92 грн. шкоди, заподіяної внаслідок перевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарного джерела № 208

При участі представників:

від позивача: Шеленга В.В. - довіреність від 03.07.2008 року № 03/02-984/08

від відповідача: Бугай В.М. - довіреність від 28.12.2007 року № 09-18/1309

в засіданні брали участь: прокурор Теліус В.В. - посвідчення №127

СУТЬ СПОРУ:

Маріупольський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Азовського моря, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь» про стягнення 67558,92 грн. шкоди, заподіяної внаслідок перевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарного джерела № 208.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що у період з 21.02.2007 року по 31.12.2007 року в порушення вимог ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» відповідачем здійснювались наднормативні викиди забруднюючих речовин - завислих речовин - у атмосферне повітря від холодильнику вапна № 4 вапняно-обжигового цеху комбінату (стаціонарне джерело викиду № 208); згідно розрахунків, виконаних Державною екологічною інспекцією Азовського моря, маса забруднюючої речовини, що викинута за вказаний період наднормативно у атмосферне повітря, становить 9,139 тн.

Прокурором зазначено, що згідно «Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», затвердженої наказом Міністерства екологічної безпеки України № 38 від 18.05.95р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 157/693 від 29.05.1995 року, розмір шкоди, заподіяної державі в результаті наднормативного викиду завислих речовин, склав 67558,92 грн., вказану шкоду не відшкодовано відповідачем до теперішнього часу.

Згідно додатково наданих суду письмових пояснень, прокурором зазначено, що з огляду на ст. 35 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», п. 6 Положення про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Положення про Державну екологічну інспекцію Азовського моря, Протоколу розмежування функцій між Державною екологічною інспекцією Азовського моря та Ремкомприроди Криму, Державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в Херсонській, Запорізькій, Донецькій областях і Державними екологічними інспекціями в Херсонській, Запорізькій, Донецькій областях від 15.03.2007 року, відповідач як єдиний майновий комплекс закріплений за Державною екологічною інспекцією Азовського моря щодо здійснення нею державного контролю за додержанням природоохоронного законодавства і перевірка додержання вимог законодавства про охорону атмосферного повітря по вапняно-обжиговому цеху підприємства проведена інспекцією в межах вимог діючого законодавства України.

Позивачем позов прокурора підтримано та пояснено, що відповідач розташований в зоні діяльності Державної екологічної інспекції Азовського моря та є об'єктом її контролю, відповідач віднесений до переліку підприємств, на які поширюється діяльність позивача. Також, позивач не погоджується з висновками відповідача про те, що холодильник вапна № 4 вапняно-обжигового цеху комбінату (стаціонарне джерело викиду № 208) знаходиться поза межами діяльності позивача, оскільки такий цех є структурним підрозділом відповідача по справі, знаходиться на одному промисловому майданчику, перевищення встановлених нормативів викидів на шести джерелах викидів виявлені у 2007 році відомчим лабораторним контролем відповідача, перевірка додержання вимог природоохоронного законодавства з охорони атмосферного повітря та раціонального використання і охорони водних ресурсів відповідача позивачем проводилась в період з 05.05.2008 року по 23.05.2008 року, за результатами перевірки виявлені порушення, в тому числі, в галузі охорони атмосферного повітря, про що складений відповідний акт № 75 та видані приписи, які підписані повноважними посадовими особами відповідача без зауважень.

Відповідач, згідно з відзивом на позовну заяву, проти позовних вимог заперечив, посилаючись на те, що, по-перше, спір за участю Державної екологічної інспекції та суб'єкта господарювання про стягнення суми збитків, спричинених внаслідок порушення природоохоронного законодавства, є публічно-правовим та є справою адміністративною юрисдикції; по-друге, згідно п. 7.1. Положення про Державну екологічну інспекцію Азовського моря діяльність інспекції розповсюджується на територію прибережної захисної смуги шириною 2 кілометри від урізу води Азовського моря, зазначене у позові джерело забруднення атмосфери № 208 - холодильник вапна № 4 вапняно-обжигового цеху комбінату знаходиться на відстані більш ніж 2 км від урізу води Азовського моря, тобто фактично не знаходиться в зоні діяльності позивача, у зв'язку з чим відповідач вважає, що у даній справі інспекція є неналежним позивачем.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд ВСТАНОВИВ:

Старшими державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Азовського моря в період з 05.05.2008 року по 23.05.2008 року було проведено перевірку додержання вимог природоохоронного законодавства відповідача в галузі охорони атмосферного повітря та раціонального використання і охорони водних ресурсів.

Представниками лабораторії захисту повітряного та водного басейна ВАТ «МК «Азовсталь» у присутності уповноважених представників Державної екологічної інспекції Азовського моря, з метою контрольної перевірки стаціонарних джерел викидів було виконано відбір проб викидів стаціонарних джерел, про що складені відповідні акти відбору проб викидів стаціонарних джерел та протоколи вимірювань параметрів газопилового потоку.

В результаті проведеної Державною екологічною інспекцією Азовського моря перевірки встановлено та в акті перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства з охорони атмосферного повітря та раціонального використання і охорони водних ресурсів № 75 від 05-23 травня 2008 року зафіксовано, що у 2007 році було здійснено відомчий лабораторний контроль на 163 джерелах викидів, в ході проведення відомчого аналітичного контролю протягом 2007 року виявлені перевищення встановлених нормативів викидів на шести джерелах викидів, які зафіксовано в первинній обліковій документації (ПОД-1) підприємства, зокрема, актом перевірки встановлено, що 21.02.2007 року лабораторією захисту повітряного та водного басейна ВАТ «Азовсталь» при здійсненні планових лабораторно-інструментальних вимірювань потужності викидів забруднюючих речовин від джерела викиду № 208 ВАТ «МК «Азовсталь» був зафіксований наднормативний викид завислих речовин. За результатами вимірювань встановлено: об'ємна витрата при нормальних умовах - 12600 нм3/рік, середня концентрація завислих речовин - 0,050 г/нм3. За результатами вимірювань від 20.08.2007 року, які проводило атестована ЛЗПВБ ВАТ «МК «Азовсталь» встановлено: об'ємна витрата при нормальних умовах - 13727 нм3/рік, середня концентрація завислих речовин - 0,381 г/нм3. За результатами вимірювань від 06.11.2007 року, які проводило атестована ЛЗПВБ ВАТ «МК «Азовсталь» встановлено: об'ємна витрата при нормальних умовах - 13529 нм3/рік, середня концентрація завислих речовин - 0,046 г/нм3. Результати вимірювань занесені в первинну облікову документацію журнал за формою ПОД-1 по даному джерелу викидів. Протягом 2007 року з 01.01. по 31.2.2007р. наведене порушення не усунуто.

Як вбачається з Журналу відповідача обліку стаціонарних джерел забруднення та їх характеристики, відповідачем виявлено, що з 21.02.2007 року по 31.12.2007 року джерело викиду № 208 (холодильник вапна № 4) вапняно-обжигового цеху відповідача працювало в режимі наднормативного викиду завислих речовин (пилу).

Згідно інформації, наданої відповідачем позивачу листом № 771/025а, джерело викиду № 208 (холодильник вапна № 4) за період з 21.02.2007 року по 31.12.2007 року, працювало в режимі наднормативного викиду завислих речовин 6576 годин.

За результатами перевірки відповідачу видано приписи від 26.05.2008 року до виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства до акту від 05-23 травня 2008 року № 75, яким відповідачу приписано, зокрема, викиди від стаціонарного джерела № 208 привести в відповідність до дозволених обсягів викидів завислих речовин згідно наданого дозволу. В обґрунтування наведено статті 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Згідно наданого позивачем розрахунку розміру відшкодування збитків, які заподіяні Державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарного джерела викиду № 208 «холодильник вапна № 4» вапняно-обжигового цеху відповідача, який розраховано згідно «Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 18.05.95р. № 38 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.05.1995 року за № 157/693, загальна сума збитків за наднормативні викиди забруднюючої речовини (завислі речовини) в атмосферне повітря становить 67558,92 грн.

Господарський суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 40 Закону України “Про охорону навколишнього середовища» використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог, зокрема, здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.

Статтею 51 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища» обумовлено, що підприємства, установи й організації, діяльність яких пов'язана з шкідливим впливом на навколишнє природне середовище, незалежно від часу введення їх у дію повинні бути обладнані спорудами, устаткуванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, зменшення впливу шкідливих факторів, а також приладами контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин та за характеристиками шкідливих факторів.

Згідно статті 10 Закону України “Про охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані, зокрема, здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо; здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік.

Відповідно до ст. 11 цього ж закону викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров'я.

Таким чином, відповідачем порушені вимоги ст.ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря», що підтверджується матеріалами справи, зокрема, актом перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства з охорони атмосферного повітря та раціонального використання і охорони водних ресурсів № 75 від 05-23 травня 2008 року.

У відповідності до вимог ст. 33 Закону України “Про атмосферне повітря» особи, винні у перевищенні обсягів викидів забруднюючих речовин, встановлених у дозволах на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря несуть відповідальність згідно з законом.

Згідно ст. 34 Закону України “Про атмосферне повітря», шкода, завдана порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря, підлягає відшкодуванню у порядку та розмірах, встановлених законом.

Статтею 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища» передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища і в тому числі зобов'язання підприємств відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок таких порушень.

Відповідно до статті 69 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна внаслідок порушення природоохоронного законодавства, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення цього законодавства, повинна відшкодовуватись у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс і методик обрахування розмірів шкоди, що діють на час здійснення порушення або, у разі неможливості встановлення часу здійснення порушення, - на час його виявлення.

Як зазначалось, у зв'язку з порушенням норм природоохоронного законодавства та з урахуванням норм «Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», затвердженої наказом Міністерства сума збитків за наднормативні викиди забруднюючої речовини (завислі речовини) в атмосферне повітря, яка дорівнює 67558,92 грн.

Методика встановлює єдині на території України правила визначення розмірів відшкодування і стягнення збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (п. 4.1. Методики).

Збитки, заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, відшкодовуються підприємствами незалежно від форм власності та видів господарської діяльності (п. 4.2. Методики).

Стягнення платежів за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря не звільняє підприємства від відшкодування збитків за наднормативні викиди (п. 4.3. Методики).

Сума збитків у розмірі 67558,92 грн. не сплачена відповідачем на день подання позову і заявлена прокурором до стягнення.

Доказів відшкодування збитків в сумі 67558,92 грн. відповідачем до матеріалів справи не представлено.

Судом було запропоновано відповідачу, у разі наявності заперечень щодо методики встановлення об'єму засмічуючих речовин, розрахунку кількісних показників таких викидів, розрахунку сум шкоди і т.ін., надати докладні пояснення, які супроводити власними розрахунками, показниками і т.ін.

Проте, відповідачем не було оспорено розмір шкоди, який заявлений прокурором до стягнення з відповідача, а також порядок розрахунку такої шкоди та підстави її визначення, та навпаки, у судовому засіданні представником відповідача пояснено, що заперечення з цього приводу у відповідача відсутні.

Зауваження та заперечення відповідача стосуються лише питання відсутності у Державної екологічної інспекції Азовського моря повноважень щодо здійснення державного контролю за додержанням природоохоронного законодавства на стаціонарному джерелі викиду № 208 (холодильнику вапна № 4 вапняно-обжигового цеху комбінату), оскільки таке джерело викиду фактично не знаходиться в зоні діяльності позивача.

З такими твердженнями відповідача суд не погоджується з огляду на наступне.

Згідно ст. 35 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища здійснюється Радами та їх виконавчими і розпорядчими органами, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, його органами на місцях та іншими спеціально уповноваженими державними органами.

Пунктом 6 Положення про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1524 від 02.11.20065 року, встановлено, що Мінприроди України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в його складі урядові органи державного управління, уповноважений орган виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища в Автономній Республіці Крим, територіальні органи, інспекції, установи та організації, що перебувають в його управлінні.

Згідно Положення про Державну екологічну інспекцію Азовського моря, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 527 від 06.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.01.2007 року за № 39/13306, Державна екологічна інспекція Азовського моря (далі - Інспекція) є спеціальним підрозділом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (далі - Мінприроди) та входить до сфери його управління.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 наведеного Положення Інспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних і районних у містах (у разі їх створення) рад з питань здійснення делегованих їм повноважень органами виконавчої влади щодо контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства, використанням, відтворенням і охороною природних ресурсів підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та господарювання, громадянами України та особами без громадянства, а також іноземними юридичними і фізичними особами, у тому числі, у процесі функціонування діючих підприємств, експлуатації споруд та інших об'єктів, водо-, пило-, газоочисного обладнання, апаратури та інших природоохоронних споруд, уключаючи контроль за наявністю та станом обладнання й апаратури для обліку використання природних ресурсів, систем контролю за викидами (скидами) забруднювальних речовин у навколишнє природне середовище і додержанням установлених термінів їх атестації.

Інспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за виконанням вимог додержання правил, інструкцій, установлених Мінприроди, а також додержанням умов і вимог, установлених відповідно спеціально вповноваженим органом виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища в Автономній Республіці Крим, державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, а саме: дозволів на спеціальне водокористування; дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; лімітів використання природних ресурсів; норм техногенно-екологічної безпеки (підпункт 8 пункту 5 Положення).

Згідно підпунктів 1, 2 пункту 7 Положення про Державну екологічну інспекцію Азовського моря Діяльність Інспекції поширюється на територію від державного кордону України з Російською Федерацією (Новоазовський район Донецької області), територію завширшки сто метрів від урізу води Азовського моря, його заток та лиманів у межах Донецької, Запорізької, Херсонської областей та території Кримського півострова до мису Казантип (смт Щолкіне) включно, а також Арабатської стрілки; усі об'єкти, розташовані в зоні діяльності Інспекції.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Господарського кодексу України підприємство - самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.

Підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо). Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. (ч. 1, 3 ст. 64 Господарського кодексу України).

Згідно ст. 191 Цивільного кодексу України підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності. До складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію, права вимоги, борги, а також право на торговельну марку або інше позначення та інші права, якщо інше не встановлено договором або законом.

Вапняно-обжиговий цех, в якому розміщено і функціонує стаціонарне джерело забруднення атмосферного повітря № 208 «Холодильник вапна № 4» і в якому в процесі проведення планової перевірки 05-23 травня 2008 року виявлено порушення природоохоронного законодавства через наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря за даними відомчого аналітичного контролю, є структурним підрозділом (цехом) єдиного майнового комплексу - ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь»

Згідно Протоколу розмежування функцій між Державною екологічною інспекцією Азовського моря та Ремкомприроди Криму, Державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в Херсонській, Запорізькій, Донецькій областях і Державними екологічними інспекціями в Херсонській, Запорізькій, Донецькій областях від 15.03.2007 року, діяльність Державної екологічної інспекції Азовського моря в межах Донецької області поширюється на підприємства, установи, організації, об'єкти всіх форм власності, розташованих в адміністративних межах м. Маріуполя на південь від умовної межі, що проходить по лінії: вул. Червоної Азовської флотилії - вул. Лазарева - пр. Будівельників - вул. Бахчіванджи - пр. Нахімова - вул. Апатова - вул. Торгова - пр. Шевченка - вул. Набережна - вул. Серго - пр. Перемоги (включаючи ДП «Маріупольський морський торговий порт», ТОВ «СРЗ», ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» та інші) (п. 4.2. Протоколу).

Таким чином, ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» є об'єктом контролю Державної екологічної інспекцієї Азовського моря, та, оскільки стаціонарне джерело викиду № 208 «холодильник вапна № 4» вапняно-обжигового цеху ВАТ «МК «Азовсталь» розташоване на території ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь», є структурним підрозділом (цехом) єдиного майнового комплексу відповідача та є об'єктом, що виник в процесі функціонування відповідача, на такий об'єкт поширюється діяльність Державної екологічної інспекції Азовського моря, а висновки відповідача щодо відсутності у позивача повноважень щодо здійснення державного контролю за додержанням природоохоронного законодавства на зазначеному об'єкті, є помилковими.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України суд покладає на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 20, 40, 51, 47, 68, 69 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 10, 33, 34 Закону України “Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 1, 2, 22, 32, 33, 43, 82-85 Господарського процесуального кодексу України суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Маріупольського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Азовського моря до Відкритого акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь» про стягнення 67558,92 грн. шкоди, заподіяної внаслідок перевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарного джерела № 208 - задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь» (87505, м. Маріуполь, вул. Лепорського, 1, ЄДРПОУ 00191158) на користь Державної екологічної інспекції Азовського моря (87517, м. Маріуполь, пр. Нахімова, 76, р/р 31518903600051 в банку УДК в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 24164947, код платежу 24061600) 67558,92 грн. шкоди, заподіяної внаслідок перевищення нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарного джерела № 208.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь» (87505, м. Маріуполь, вул. Лепорського, 1, ЄДРПОУ 00191158) на користь Державного бюджету державне мито в сумі 675,59 грн.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Металургійний комбінат «Азовсталь» (87505, м. Маріуполь, вул. Лепорського, 1, ЄДРПОУ 00191158) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок № 31216259700004 у ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач: код ЄДРПОУ 34686537, державний бюджет м. Донецьк, Ворошиловський район; призначення платежу: код бюджетної класифікації 22050000) витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах в розмірі 118 грн.

Суддя Гончаров С.А.