Копія
Справа № 2270/14524/11
26 грудня 2011 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретарі Русіновій М.М.
за участі:
представника позивача:
представника прокуратури: Зацепанюк О.М.,
Шкадька В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора Деражнянського району в інтересах держави в особі Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку < 3-тя особа > до Відкритого акціонерного товариства "Орбіта" < 3-тя особа > про стягнення штрафних санкцій, -
Прокурор Деражняського району в інтересах держави в особі Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до Відкритого акціонерного товариства "Орбіта" у якому просить стягнути із відповідача на користь Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в дохід Державного бюджету 51000 грн., судові витрати стягнути з відповідача, у разі задоволення позову видати виконавчий лист на надіслати його на адресу стягувача.
Представник позивача позовні вимоги підтримав лише у частині стягнення заборгованості, просив їх задоволити.
Представник прокуратури погодився із позовними вимогами представника позивача та просив задоволити адміністративний позов у частині стягнення заборгованості із відповідача.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився повторно. На адресу відповідача надсилалася копія ухвали про відкриття провадження рекомендованим листом із повідомленням про вручення кореспонденції вперше, та вдруге - судову повістку також було направлено рекомендованою кореспонденцією, однак на адресу суду повернулось два конверти із вкладенням. причиною повернення листів відділення поштового зв'язку вказало: "За закінченням терміну зберігання".
Так, відповідно до ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Представник позивача та прокуратури наполягали на проведенні судового розгляду за відсутності представника відповідача. За таких обставин, з врахуванням думки прокурора та представника позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши доводи представника прокуратури та представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази у їх єдності, взаємозв'язку та сукупності, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задоволити із підстав, наведених нижче.
Судом встановлено, що прокуратурою Деражняського району було проведено перевірку діяльності ВАТ "Орбіта". Проведеною перевіркою виявлено, що у порушення п.1 Глави 7 Розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" звіт за 2010 рік до Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів станом на 01.06.2011 р. не подано.
28 липня 2011 року позивачем винесено постанову про порушення справи про адміністративне правопорушення на ринку цінних паперів.
04 серпня 2011 року Хмельницьким територіальним управлінням цінних паперів та фондового ринку складено:
Акт №148-ХМ про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого у порушення п.1 Глави 7 Розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" ВАТ "Орбіта" не розмістила у загальнодоступній інформаційній базі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку даних регулярну річну інформацію - звіт на 2010 рік станом на 30.04.2011 року та відповідач повинен нести відповідальність згідно п.6 ч.1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні";
Акт №148-ХМ про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого у порушення п.1 Глави 7 Розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" ВАТ "Орбіта" не опубліковано у офіційному друкованому виданні регулярну річну інформацію - звіт на 2010 рік станом на 30.04.2011 року та відповідач повинен нести відповідальність згідно п.5 ч.1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні";
Акт №150-ХМ про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого у порушення п.1 Глави 7 Розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" ВАТ "Орбіта" не подано до Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку даних регулярну річну інформацію - звіт на 2010 рік станом на 01.06.2011 року та відповідач повинен нести відповідальність згідно п.7 ч.1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
На підставі вищевикладеного, 04 серпня 2011 року Хмельницьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів №148-ХМ, №149-ХМ, №150-ХМ, якими постановлено розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ "Орбіта" призначити на 12 серпня 2011 року.
12 серпня 2011 р. Хмельницьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №148-ХМ на суму 17000 грн., постанову №149-ХМ на суму 17000 грн., постанову №150-ХМ на суму 17000 грн.. Загальна сума штрафних санкцій, накладених на Відкрите акціонерне товариство "Орбіта" складає 51000 грн.
У відповідності до Глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №15941, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
У відповідності до положень п. 5,6,7 ч.1 ст .11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 11 цього ж Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушення законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Порядок накладання штрафів регулюється ст. 12 зазначеного Закону, згідно якої уповноваженою особою позивача складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів, який разом з документами, що стосуються справи, направляються посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Відповідач у порядку визначеному ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» винесені постанови у адміністративному та/або судовому порядку не оскаржив, в добровільному порядку зазначені санкції не сплатив.
Стаття 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає, що стягнення штрафів, накладених Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку передбачено за рішенням суду.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та повністю доведений у судовому засіданні дослідженими доказами, тому суму застосованих штрафів необхідно стягнути з відповідача на користь державного бюджету.
На підставі наведеного, керуючись п. 8 ч. 1 ст. 11, ст. 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» ст.ст. 9, 11, 86, 159 -163, 167 КАС України суд, -
Адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Орбіта" на користь Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в дохід Державного бюджету України 51000 грн. (п 'ятдесят одну тисячу грн.) штрафних санкцій.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 27 грудня 2011 року
< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк