Постанова від 09.11.2011 по справі 2а-17310/09/0470

09.11.2011

копія

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2011 р. Справа № 2а-17310/09/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барановського Р. А. < Текст >

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Саксаганського району м.Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноцентр "Програма" ЛТД" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Центральна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Кривому Розі звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техноцентр "Програма" ЛТД" про стягнення податкового боргу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що юридична особа ТОВ "Техноцентр "Програма" ЛТД" є платником земельного податку відповідно до закону. Відповідач має податковий борг із орендної плати за земельні ділянки в сумі 188795 грн. 95., який утворився внаслідок несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків, несплати штрафних санкцій та пені. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.

Дослідивши законодавство, що діяло на момент виникнення спірних правовідносин, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ТОВ "Техноцентр "Програма" ЛТД" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа, рішенням виконавчого комітету Криворізької міської ради від 23.03.2006р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідач перебуває на обліку в Центральній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі як платник окремих видів податків, в тому числі, плати за земельні ділянки, про що свідчить довідка податкового органу.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про плату за землю»№2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Статтею 15 Закону України «Про плату за землю»№2535-ХІІ від 03.07.1992 року встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (стаття 14 Закону України «Про плату за землю»№2535-ХІІ від 03.07.1992 року).

Згідно статті 27 Закону України «Про плату за землю», контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Законом України «Про систему оподаткування»№1251-ХІІ від 25.06.1991 року встановлено, що земельний податок є обов'язковим платежем, а платниками податків та зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законодавством покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) у встановлені законом строки.

Центральною МДПІ було здійснено аналіз податкового боргу суб'єктів, підприємницької діяльності - платників податків, в результаті якого встановлено, що у товариства з обмеженою відповідальністю «Техноцентр «Програма» ЛТД» станом на 16.11.09 наявний борг у сумі 188 795грн. 95коп.

У відповідності до Законів України „Про систему оподаткування", „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" підприємство зобов'язано надавати до органів податкової служби документи податкової звітності із правильно ( визначеними сумами податкових зобов'язань, а також сплатити останні. ТОВ «Техноцентр «Програма» ЛТД» в порушення Конституції України не дотримується вимог перелічених вище законодавчих актів.

Станом на 16.11.09 ТОВ «Техноцентр «Програма» ЛТД» має податковий борг з земельного податку на загальну суму 188 795грн. 95коп., в т.ч. 166 787грн. 89коп. - податкові зобов'язання, 21 349грн. 08коп - штрафні санкції, 658грн. 98коп - залишок несплаченої пені, який виник внаслідок несплати податкових зобов'язань визначених:податковими повідомленнями - рішеннями від 16.09.09 №0002581503/0, №0002591503/0, прийнятих на підставі акту перевірки від 16.09.09 №22565/224/1503/20200830; податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки за 2009р.

Станом на 16.11.09 ТОВ «Техноцентр «Програма» ЛТД» має заборгованість перед бюджетом на суму 188 795грн. 95коп., яка на сьогоднішній день не погашена. Підприємством своєчасно не сплачені; податкові зобов'язання, внаслідок чого порушені вимоги п. 5.3 ст. 5, ст.7 також п. п. 19.3.3, 19.3.4 ст. 19 та абз. З п. п.10.1.1 ст.10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Згідно довідки Центральної МДПІ останньою податковою звітністю, яку надано ТОВ «Техноцентр «Програма» ЛТД» до органу державної податкової служби є декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2009 рік (№668 від 21.01.09).

Порядок погашення зобов'язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року.

Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.

Відповідно до статті 4 Закону України №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобов'язання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.

Відповідно до статті 6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання ст.6 Закону України №2181-111 „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" 03.06.09 сформовано першу податкову вимогу №1/301 та 08.07.09 другу податкову вимогу №2/362.

Таким чином, суми заборгованості зі сплати земельного податку, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.

Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 188795, 95 грн. в матеріалах справи відсутні.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ТОВ "Техноцентр "Програма" ЛТД" (ЄДРПОУ 20200830) на користь Державного бюджету (рр33217812700024, код платежу 5113050200, УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код 805012) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки у сумі 188795 (сто вісімдесят вісім тисяч сімсот дев яносто п ять) грн. 95 коп.

Копію постанови направити сторонам у справі.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис)

< Список >

Постанова не набрала законної сили 28.10.11

СуддяР.А. Барановський

Р.А. Барановський