10.10.2011 10.10.2011
копія
10 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/10836/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Олійника В.М. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції до комунального підприємства "Нові комунальні технології" про стягнення заборгованості , -
29 серпня 2011 року Новомосковська об'єднана державна податкова інспекція звернулась із адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду до комунального підприємства «Нові комунальні технології», в якому позивач просить стягнути з комунального підприємства «Нові комунальні технології» на користь Держави податковий борг в сумі 1186,17 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що комунальне підприємство «Нові комунальні технології» має податковий борг перед бюджетом у сумі 1186,17 грн., з яких по податку на прибуток - 677,00 грн., з комунального податку - 509,17 грн. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується повідомленням Укрпошти. Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд доходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, з 01.01.2011 року Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закон України "Про систему оподаткування" втрачають чинність.
Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати податку на прибуток, комунального податку підприємства виникли до та після набрання чинності Податкового Кодексу України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 року та податкове законодавство, яке діяло до набрання ним чинності, а саме Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закон України "Про систему оподаткування".
Судом встановлено, що комунальне підприємство «Нові комунальні технології» знаходиться на обліку, як платник податків передбачених Законом України «Про систему оподаткування» в Новомосковській об'єднаній державній податковій інспекції.
Комунальне підприємство «Нові комунальні технології» має заборгованість перед бюджетом у сумі 1186,17 грн., яка складається з наступних нарахувань:
31 грудня 2010 року Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності поданні податкової звітності №294/15-10 встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року, 1 квартал 2010 року, 1півріччя 2010 року та за 9 місяців 2010 року, внаслідок чого до відповідача було застосовано штрафну санкцію податковим повідомленням-рішенням від 31.12.10 р. №0002911510 у розмірі 680 грн. 00 коп.
23 червня 2011 року Актом камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток №191/1510 встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ декларацію з податку на прибуток за 2010 рік та за 1 квартал 2011 року, внаслідок чого до відповідача було застосовано штрафну санкцію податковим повідомленням-рішенням від 23.06.11 р. №0002031510 у розмірі 2 грн.00 коп.
Враховуючи наявність переплати по податку на прибуток підприємств, яка рахується по особовому рахунку відповідача, сума податкового боргу, що підлягає стягненню зменшується на 05 грн. 00 коп. та становить 677 грн. 00 коп.
31 грудня 2010 року Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності по комунального податку №514/10/15-324 встановлено, що відповідачем не було подано до Новомосковської ОДПІ податковий розрахунок з комунального податку за І, ІІ та ІІІ квартали 2010 року, внаслідок чого до відповідача було застосовано штрафну санкцію податковим повідомленням-рішенням від 31.12.10 р. №0005531530/0 у розмірі 510 грн. 00 коп.
Враховуючи наявність переплати по комунальному податку, яка рахується по особовому рахунку відповідача, сума податкового боргу, що підлягає стягненню зменшується на 0 грн. 83 коп. та становить 509 грн. 17 коп.
Згідно пп. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 № 2181 -III (даний Закон діяв на момент виникнення відповідних правовідносин та до набрання чинності Податковим кодексом України був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів) (далі - Закон України №2181)платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Згідно до пп. 5.1.1 п.5.1 ст. 5 Закону України №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку).
Відповідно до пп. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України №2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 ст. 17 Закону України №2181 визначено розмір штрафних санкцій у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом.
Згідно пп. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4, пп. 5.2.1 п.5.2, пп. 5.3.1 п. 5.3, пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5, пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Вищезазначені податкові повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися, а тому відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, податкові зобов'язання визначені в даних податкових повідомленнях-рішеннях є узгодженими.
У зв'язку з несплатою заборгованості у встановлені строки Новомосковською ОДПІ на підставі п. 59.1 ст. 59 Податкового Кодексу України платнику податків було направлено податкову вимогу від 10.02.11 р. №114.
Новомосковською ОДПІ було направлено на адресу відповідача повідомлення від 28.07.11 р. №15932/10/24-108 про необхідність вжиття заходів щодо сплати узгодженої податкової заборгованості.
На даний час заборгованість до бюджету залишається не сплаченою.
Відповідно до п.п. 20.1.18, 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.
Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Нові комунальні технології» (код ЄДРПОУ 34675847) на користь Державного бюджету:
- на р/р 33218861700030, одержувач: УДК у м. Новомосковську, банк отримувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код 24230986, код платежу 11020201 в рахунок погашення боргу з податку на прибуток приватних підприємств 677 грн. 00 коп. (шістсот сімдесят сім гривень 00 коп.);
- на р/р 33217828700030, одержувач: УДК у м. Новомосковську, банк отримувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код 24230986, код платежу 16010200 в рахунок погашення боргу з комунального податку 509 грн. 17 коп. (п'ятсот дев'ять гривень сімнадцять копійок).
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно.
Суддя
Постанова не набрала законної сили
10 жовтня 2011 року.
СуддяВ.М. Олійник
В.М. Олійник
В.М. Олійник