08.11.2011
< копія >
04 жовтня 2011 р. Справа № 2а-15473/10/0470
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій згідно рішення № 201/06 від 13.03.2007 р., -
29 листопада 2010 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду згідно ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 17.11.2010 р., для розгляду за підсудністю надійшла зазначена адміністративна справа.
Ухвалою суду від 02.12.2010 р. справу прийнято до провадження, та призначено її до судового розгляду.
З урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 16.06.2011 р. (том 2 а.с. 98 -99), позивач просить стягнути з Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»фінансові (штрафні) санкції в сумі 23 481 грн. 45 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01.03.2007 р. Красногвардійською районною виконавчою дирекцією Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було проведено перевірку Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»щодо правильності нарахування та перерахування страхових внесків, під час якої було встановлено порушення відповідачем п.2 ч.2 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»від 18.01.2001 р. № 2240-III, яке полягає у тому, що у перевіряємому періоді відповідачем не нараховані та не виплачені страхові внески на виплати, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту»вiд 23.05.1991 № 1060-XII, працюючим робітникам за вислугу років, виплата яких не здійснювалась на протязі 1997-2002 років у зв'язку з відсутністю належного фінансування, внаслідок чого, Красногвардійською районною виконавчою дирекцією Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за результатами перевірки донараховано страхові внески на загальну суму 915 грн. 77 коп., та, відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», застосовано штрафні санкції у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати в сумі 23 481 грн. 45 коп., про що винесено рішення від 13.03.2007 р. № 201/06. Відповідачем зазначене рішення в судовому порядку не оскаржено, в добровільному порядку зазначена заборгованість не сплачена, що стало підставою для звернення до суду.
В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_3 позовні вимоги (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог) підтримав, просив стягнути з відповідача штрафні санкції у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати в сумі 23 481 грн. 45 коп., посилаючись на те, що донараховані за актом перевірки від 01.03.2007 р. страхові внески в сумі 915 грн. 77 коп. сплачені відповідачем добровільно.
Враховуючи надходження від відповідача заяви від 04.10.2011 р. про розгляд справи без участі сторін (т. 2 а.с. 140), проти розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечував.
У письмових запереченнях, наданих до справи раніше, відповідач позовні вимоги не визнав, проти їх задоволення заперечував, посилаючись на те, що підставою для застосування до страхувальника штрафних санкцій за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків є його дії, направлені на приховування або заниження суми заробітної плати, з якої справляються страхові внески. Водночас, він не мав наміру приховувати або занижувати суму заробітної плати з метою уникнути сплати страхових внесків. В обґрунтування цього, позивач зазначає, що Вищим адміністративним судом при розгляді даної справи в касаційному порядку встановлено, що Міський комунальний заклад культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»звертався до відділення Державного казначейства України з платіжними дорученнями для перерахування передбачених законодавством внесків та прибуткового податку з доходів фізичних осіб, проте, відділенням Державного казначейства України до виконання були прийняті лише платіжні доручення на перерахування внесків до Пенсійного фонду України, та податку з доходів фізичних осіб. Позиція Державного казначейства України викладена у листі від 11.04.2007 р. № 34-10/968-4460, згідно якого, нарахування страхових внесків на виплати, зазначені у Законі України «Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту»педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних завладів, не передбачено. Аналогічна позиція викладена у спільному листі Міністерства освіти та науки України та Міністерства фінансів України № 1/9 від 30.11.2005 р., № 31-17000-02-5/25800 від 30.11.2005 р. Крім того, відповідач зазначає, що Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності листом від 22.06.2006 р. № 01-16-1345 рекомендувала районним, міжрайонним, міським виконавчим дирекціям обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до врегулювання питання нарахування та виплати страхових внесків, під час проведення перевірок закладів освіти та прийнятих від них звітів по коштах Фонду (Ф4-ФСС з ТВП) проводити донарахування страхових внесків на виплати, які здійснені згідно Закону України № 1994 в період, що передує дії Постанови Кабінету Міністрів України № 745 (02.06.2006 р.) без застосування штрафних санкцій. Також, на підтвердження факту нарахування страхових внесків, відповідачем надано зведену інформацію про нарахування виплат для здійснення компенсації несплачених педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років та допомоги на створення при наданні щорічної відпустки за період з 01.01.1997 р. по 01.09.2002 р., та дані щодо сум виплат, здійснених за рішенням судів за 1997-2004 роки, а також звіт про заборгованість бюджетних установ (форма № 7д, № 7м) станом на 01.11.2005 р. Крім того, відповідач вказує на те, що позовну заяву подано особою, яка не має повноважень на звернення до суду із адміністративним позовом, оскільки, позов від імені Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підписано директором Красногвардійської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за довіреністю, виданою директором виконавчої дирекції обласного відділення Фонду, водночас, ані Статутом, ані Положенням про відділення Фонду, а також іншими нормативно-правовими актами Фонду районним, міжрайонним, міським виконавчим дирекціям обласного відділення Фонду не надано повноважень представляти інтереси страховика в судових органах, а отже довіреність представнику, який діє в інтересах обласного відділення Фонду, повинно видавати безпосередньо обласне відділення, а не його виконавча дирекція, яка не має на це повноважень та не є юридичною особою.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, судом встановлено наступні обставини.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію, Міський комунальний заклад культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»зареєстровано виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 06.04.1993 р. (т. 1 а.с. 88).
З 16.01.2002 р., Міський комунальний заклад культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»перебуває на обліку у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як страхувальник (т. 1 а.с. 17).
01.03.2007 р. посадовою особою Красногвардійської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду, на підставі посвідчення № 23 від 01.03.2007 р., проведено перевірку Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»з питань правильності нарахування і перерахування страхових внесків за період з 01.04.2006 р. по 31.12.2006 р., за результатами якої складено акт (т. 1 а.с. 18-19).
Перевіркою встановлено, що відповідачем в квітні 2006 року відповідно до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту»науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів»від 09.09.2004 р. № 1994, нараховано працівникам виплати за 1997-2002 роки, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту», на загальну суму 23 481 грн. 45 коп., які своєчасно не були нараховані. Проте, всупереч п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону України № 2240, нарахування і утримання страхових внесків із зазначених виплат відповідачем не проводилось, в звіті Ф4-ФСС з ТВП вони не відображені, внаслідок чого, відповідачем занижено фонд оплати праці на виплати працюючим (том 1 а.с. 18-19).
Дані про нарахування страхових внесків та про стан заборгованості по сплаті внесків викладені у додатках № 1, № 2 до акту перевірки (том 1 а.с. 95-96).
Акт перевірки підписано головним бухгалтером Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»Штанько А.Б. із запереченнями, які листом від 03.03.2007 р. № 2 були надані до Красногвардійської районної дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Заперечуючи проти висновків, викладених у акті перевірки, відповідач зазначив, що страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з виплат надбавок за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки за 1997-2002 роки не утримувалися з працівників і не нараховувалися на фонд заробітної плати на підставі спільного листа Міністерства освіти та науки України та Міністерства фінансів України № 1/9 від 30.11.2005 р. № 31-17000-02-5/25800 від 30.11.2005 р. «Щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2005 р. № 934»за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України та Державним казначейством України, та згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. № 745. Також, відповідач зазначив, що фінансування на виплату заборгованості по ст. 57 Закону України «Про освіту»здійснює Державний бюджет, КЕКВ 1134 «Інші поточні трансферти населенню». На час проведення перевірки, Управління культури та мистецтва міської ради чекало офіційних роз'яснень та допомоги від Міністерства Фінансів України у вирішенні конфліктної ситуації, яка склалася з усіма закладами культури і Фондом соціального страхування (т. 2 а.с. 108).
У відповідь на заперечення, Красногвардійська районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду повідомила відповідача, що відповідно до норм чинного законодавства, враховуючи зміни, внесені згідно Постанови Кабінету Міністрів України Постанову Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. № 745 «Деякі питання, пов'язані із сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якою доповнено Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти з виплати надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки (затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2005 р. № 934), страхові внески на виплати, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту», не підлягають нарахуванню з 02.06.2006 р., у зв'язку з чим, висновки, викладені у акті перевірки від 01.03.2007 р., є правомірними (т. 2 а.с. 109).
За результатами перевірки Міському комунальному закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»донараховано страхові внески на загальну суму 915 грн. 77 коп. (680 грн. 96 коп. -2,9 %, 234 грн. 81 коп. -1 %), та застосовано штрафні санкції на загальну суму 23 481 грн. 45 коп. (в розмірі заниження фонду оплати праці), про що позивачем винесено рішення № 201/06 від 13.03.2007 р. (а.с. 20).
Штрафні санкції згідно зазначеного рішення донараховано позивачем відповідно до абз. 4 ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»N 2240-III від 18.01.2001 (в редакції, що діяла на час винесення рішення), згідно якого, за неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.
Зазначене рішення, згідно поштового повідомлення про вручення кореспонденції, 21.03.2007 р. отримано уповноваженою особою Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6» (т. 2 а.с. 111).
У встановленому законом порядку рішення № 201/06 від 13.03.2007 р. відповідачем не оскаржувалося.
В добровільному порядку нараховані згідно вказаного рішення страхові внески в сумі 915 грн. 77 коп., та штрафні санкції в сумі 23 481 грн. 45 коп., відповідачем також сплачені не були.
У зв'язку з цим, 07.05.2007 р. Красногвардійська районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулась до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про їх стягнення в судовому порядку (том 1 а.с. 3-7).
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 03.07.2007 р. позовні вимоги задоволено повністю (т. 1 а.с. 37-38).
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Міський комунальний заклад культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»оскаржив його в апеляційному порядку.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2008 р. апеляційну скаргу відповідача задоволено частково, постанову господарського суду Дніпропетровської області від 03.07.2007 р. скасовано (з підстав порушення судом норм процесуального права, зокрема, через неналежне повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи), адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності задоволено (т. 1 а.с. 135-136).
Зазначені рішення оскаржені відповідачем в касаційному порядку, за результатами якого, ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06.10.2010 р. касаційну скаргу Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»задоволено, постанову господарського суду Дніпропетровської області від 03.07.2007 р. та постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2008 р. скасовано (з посиланням на неповне з'ясування судами обставин справи та неправильного застосування норм матеріального права), справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд (т. 2 а.с. 76-80).
16.06.2011 р., у зв'язку із добровільною сплатою відповідачем донарахованих страхових внесків в сумі 915 грн. 77 коп., позивачем надано уточнення позовних вимог, згідно якого, він просить стягнути з Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»фінансові (штрафні) санкції в сумі 23 481 грн. 45 коп.
Отже, враховуючи положення ч. 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України щодо розгляду адміністративної справи судом не інакше як за позовною заявою та лише в межах заявлених позовних вимог, суд розглядає справу в межах заяви позивача про уточнення позовних вимог.
Встановивши обставини справи, дослідивши норми чинного законодавства, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі, виходячи з наступного.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18.01.2001 р. № 2240-III, страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Нарахування і сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, здійснюються відповідно до положень Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», та Закону «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 р. № 2213.
Відповідно до ст. 21 Закону України № 2240, та ст. 1 Закону України № 2213, базою для здійснення нарахувань страхових внесків до Фонду є суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, в тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці»та підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб відповідно до вимог Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
Згідно ст. 2 Закону України «Про оплату праці», п.п.2.2.2, 2.3.3 Інструкції зі статистики виплати заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5, надбавка за вислугу років і допомога на оздоровлення, що мають систематичний характер, відносяться до фонду оплати праці.
Відповідно до п.п. 4.2.1 та 4.4 ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 р. № 889, зазначені виплати включаються до складу загального місячного оподаткованого доходу та є базою (об'єктом) для нарахування збору до Пенсійного фонду України і внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту»від 23.12.1991 р. № 1060, держава забезпечує педагогічним і науково-педагогічним працівникам ряд гарантій, в тому числі виплату надбавки за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу залежно від стажу педагогічної роботи, та допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.
Протягом 1997-2002 р.р., фактична виплата цих коштів не здійснювалася у зв'язку з відсутністю фінансування.
Для забезпечення виконання положень Закону України «Про освіту», 09.09.2004 р. прийнято Закон України «Про реструктуризацію заборгованості виплат, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту»від 23.12.1991 р. педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів»№ 1994, яким виплати, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту», визнано кредиторською заборгованістю держави.
Відповідно до п. 4 Порядку погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти з виплати надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2005 р. № 934, відрахування з цих виплат, передбачені законодавством, здійснюються в установленому порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. № 745 «Деякі питання, пов'язані із сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка є чинною з 02.06.2006 р., доповнено Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти з виплати надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2005 р.№ 934, відповідно до п. 3-2 якого, страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, на виплати не нараховуються. Також, установлено, що до сум фактичних витрат на оплату праці для розрахунку витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, не включаються суми виплат, що здійснюються згідно з Законом України «Про реструктуризацію заборгованості виплат, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту»педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів».
Отже, на суми виплат, які нараховані і виплачені у відповідності до Порядку № 934, страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням не нараховуються, починаючи з 02.06.2006 р.
В даному випадку, нарахування та виплата кредиторської заборгованості по надбавці за вислугу років педагогічних працівників, відбулося у квітні 2006 року.
Отже, рішення позивача № 201/06 від 13.03.2007 р., згідно якого відповідачу було донараховано страхові внески в сумі 915 грн. 77 коп. (виходячи із розміру виплачених, але не відображених у звіті коштів в сумі 23 481 грн. 45 коп.), є правомірним та обґрунтованим.
Щодо нарахування відповідачу штрафних (фінансових) санкцій на суму заниженого фонду оплати праці в розмірі 23 481 грн. 45 коп., суд виходить з наступного.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 30 Закону України № 2240, за неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього закону нараховуються страхові внески.
Враховуючи висновок суду про те, що не нараховувати страхові внески на виплати, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту», страхувальники отримали можливість лише з 02 червня 2006 р., а до цього часу, у відповідності до Порядку № 934, відрахування з цих виплат, передбачені законодавством, мали здійснюватися в установленому порядку, суд не вбачає підстав для звільнення відповідача від сплати штрафних санкцій за порушення п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
Суд також зазначає, що рішення № 201/06 від 13.03.2007 р., на підставі якого позивач звертається до суду із позовом про стягнення коштів, відповідачем отримано та у встановленому порядку не оскаржено, а отже, є обов'язковим для виконання.
Посилання відповідача на існування роз'яснень законодавства щодо нарахування страхових внесків на виплати, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту», зокрема, викладених у спільному листі Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України № 1/9 від 30.11.2005 р., № 31-17000-02-5/25800 від 30.11.2005 р., а також у листах Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.11.2006 р. № 01-15/0108, та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 21.08.2006 р. № 01-16-1750, згідно яких рекомендовано не застосовувати відповідальність у вигляді штрафних санкцій за ненарахування страхових внесків на зазначені виплати, не можуть бути взяті до уваги, оскільки лист не є нормативним актом, не проходив державну реєстрацію, а отже, має виключно інформаційний характер. Суд вважає, що застосування відповідачем у правозастосовній діяльності роз'яснювальних листів замість норм закону, порушує принцип пріоритетності законів над іншими нормативними актами. При конкуренції норм закону та роз'яснень, викладених у листах, відповідач безперечно мав керуватися нормами закону.
При цьому, суд також не приймає до уваги посилання відповідача на відсутність його вини у неперерахуванні страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, оскільки на момент здійснення виплат педагогічним працівникам, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту»(у квітні 2006 р.), у відповідності до п. 4 Порядку № 934, відрахування до фондів з цих виплат він мав здійснювати в загальному порядку. Тобто, одержавши у відповідному звітному періоді кошти на ці виплати з Державного бюджету України, відповідач в тому ж звітному періоді з суми нарахованих працівникам виплат мав утримати страхові внески до Фонду.
Твердження відповідача про те, що Вищим адміністративним судом України при перегляді справи в касаційному порядку встановлено факт звернення Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»до відділення Державного казначейства України з платіжними дорученнями для перерахування передбачених законодавством внесків та прибуткового податку з фізичних осіб, у прийнятті яких останнім було відмовлено, є безпідставним.
Так, як вбачається зі змісту ухвали Вищого адміністративного суду України від 06.10.2010 р., зазначені обставини були викладені відповідачем у письмових поясненнях, наданих під час розгляду справи в касаційному порядку, після чого судом касаційної інстанції було зроблено висновок про те, що судами попередніх інстанцій не перевірено доводи відповідача про відсутність його вини у неперерахуванні страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з підстав повернення відділом Державного казначейства України платіжних доручень на перерахування страхових внесків та прибуткового податку з громадян по зазначеним виплатам, та направлено справу на новий розгляд до суду першої інстанції (том 2 а.с. 79).
Під час розгляду справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, документи на підтвердження вищезазначених обставин, зокрема листи-звернення Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6»до відділення Державного казначейства України з платіжними дорученнями для перерахування страхових внесків з виплат, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту»за спірний період, а також відповідь на вказані звернення про повернення платіжних доручень без виконання, відповідачем надані не були.
Суд також вважає помилковим посилання відповідача на відсутність повноважень директора Красногвардійської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на звернення до суду з даним адміністративним позовом. Так, згідно довіреності, виданої 02.04.2007 р. директором Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Хорошиловим М.М., директор Красногвардійської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ОСОБА_4 має право підписувати передбачені законодавством процесуальні документи, які направляються до судових органів для стягнення заборгованості страхувальників по коштах Фонду (т. 1 а.с. 28). Отже, виходячи із змісту повноважень, наданих довіреністю, та враховуючи, що відповідач є страхувальником, і перебуває на обліку саме у Красногвардійській районній виконавчій дирекції обласного відділення Фонду, ОСОБА_4 мала право на підписання позовної заяви та звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості по коштах Фонду.
З урахуванням сукупності встановлених обставин справи, враховуючи, що рішення позивача № 201/06 від 13.03.2007 р. відповідачем не оскаржено, та частково сплачено в добровільному порядку (в розмірі донарахованих страхових внесків в сумі 915 грн. 77 коп.), а також те, що відповідачем не доведено факт відсутності його вини у неперерахуванні в квітні 2006 року страхових внесків з виплат, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту», суд доходить висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ч. 6 ст. 128, ст. ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - задовольнити.
Стягнути з Міського комунального закладу культури «Дніпропетровська дитяча музична школа № 6» (код ЄДРПОУ 02215897) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 25602216060100 у відділенні ДОД ВАТ «Райффайзен банк Аваль», МФО 305653, код ОКПО 26049854, одержувач - Красногвардійська районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності) штрафні (фінансові) санкції згідно Рішення № 201/06 від 13.03.2007 р. в сумі 23 481 грн. 45 коп. (двадцять три тисячі чотириста вісімдесят одна гривня сорок п'ять копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В.Чорна