Постанова від 04.11.2011 по справі 2а/0470/10396/11

04.11.2011 < копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/10396/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Жукової Є.О.

при секретарі судового засідання Коваленко М.В.

за участю представника позивача ОСОБА_1

за участю представника відповідача Макушева Є.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення №011836282 від 12.04.2011р., -

ВСТАНОВИВ:

17.08.2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська №011836282 від 12.04.2011р. про нарахування суми податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб в сумі 8647грн. 71коп.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним. ОСОБА_3 отримав податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська №011836282 від 12.04.2011р. про нарахування суми податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб в сумі 8647грн. 71коп. та вважає його протиправним, а також таким, що підлягає скасуванню, оскільки ОСОБА_3, згідно вимог ст.281 Податкового кодексу України, є звільненим від сплати податку за землю з фізичних осіб, як пенсіонер (за віком).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.08.2011р. провадження по даній справі було відкрито та справа призначена до судового розгляду, також було зобов'язано позивача надати до судового засідання належним чином завірені копії правовстановлюючих документів на будівлю барачного типу, яка знаходиться у власності ОСОБА_3

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити позов за викладених у ньому підставі, також зазначив, що оскільки ОСОБА_3 не є пенсіонером та не займається підприємницькою діяльністю, то відповідно до вимог ст.281 Податкового кодексу України звільнений від сплати земельного податку.

Відповідач в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог посилаючись на заперечення від 26.09.2011р., в яких зазначив, що відповідно до п.287.6 ст.287 Податкового кодексу України При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно. Тобто, відповідач вважає, що фізична особа - ОСОБА_3 з набуттям права власності на нерухоме майно набуває обов'язків платника земельного податку.

Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: ППР №011836282 від 12.04.2011р.; свідоцтво про придбання приміщення з прилюдних торгів (аукціону); витяг про реєстрацію права власності; пенсійне посвідчення ОСОБА_3; технічний паспорт на громадський будинок - будівлі барачного типу; розрахунок полаткового боргу ОСОБА_3

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, суд наступне.

ОСОБА_3 є власником будівлі барачного типу, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, яка розташована на земельній ділянці загальною площею 0,0689га., право власності позивача підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, а саме: свідоцтвом про придбання приміщення з прилюдних торгів (аукціону) ВВВ№709745 та витягом про реєстрацію права власності ОСОБА_3 на нерухоме майно від 29.04.2004р.

Відповідно до п.14.147 ст.14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно з п.287.6 ст.287 Податкового кодексу України при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Таким чином, на підставі зазначеної вище норми, 12.04.2011р. Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м.Дніпропетровська було винесено податкове повідомлення - рішення №011836282 про нарахування на ОСОБА_3 суми податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб в сумі 8647грн. 71коп., яке направлено на адресу позивача.

Правовідносини сторін щодо спалити сум податкового зобов'язання з земельного податку регулюються нормами Податкового кодексу України від 021.2.2010р. №2755.

Стаття 281 Податкового кодексу України визначає, звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для пенсіонерів (за віком), поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

З матеріалів справи вбачається, що позивач - ОСОБА_3 є власником будівлі барачного типу адміністративно - побутового призначення, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, яка знаходиться на земельній ділянці загальною площею 0,0689га., що підтверджується свідоцтвом про придбання приміщення з прилюдних торгів (аукціону) ВВВ№709745, таким чином зазначена земельна ділянка не відповідає жодному з перелічених типів за видом використання земельних ділянок.

Згідно із ст.66 Земельного кодексу України до земель промисловості належать землі, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд. Землі промисловості можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

Відповідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №1237 від 24.05.2001р., зареєстрованого МЮУ 10.07.2001р.:

- до господарських будівель належать: гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції, сміттєзбиральники, сараї, хліви;

- до господарських споруд належать: колодязі, вигрібні ями, огорожі, ворота, хвіртки, замощення тощо.

Відповідно до ст.269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Пункт 287.6 ст.287 Податкового кодексу України передбачає, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Відповідно до п.286.6 ст.286 Податкового кодексу України за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб.

Судом не приймається до уваги твердження позивача щодо повної відповідності земельної ділянки барачного типу, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, яка знаходиться на земельній ділянці загальною площею 0,0689га. виду її використання за вимогами п.281.2.2ст.281 Податкового кодексу України, оскільки в матеріалах справи міститься свідоцтво про придбання приміщення з прилюдних торгів (аукціону) ВВВ№709745, в якому чітко зазначено, що зазначена будівля є адміністративно - побутового призначення, а отже і використання її підлягає оподаткуванню, відповідно до вимог Податкового кодексу України, до того ж використання такої ділянки позивачем за власним призначенням, в даному випадку з метою збереження матеріальних цінностей, не може бути підставою для зміни виду призначення земельної ділянки, оскільки зазначене використання ділянки не було підтверджено будь - якими доказами з боку позивача.

Також, судом не приймається до уваги посилання позивача на відсутність довідки з Держкомзему, як на підставу визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення №011836282 від 12.04.2011р., оскільки сплата земельного податку з фізичних осіб - власників будівель (споруд) на підставі перелічених вище нормам чинного законодавства України, а саме: ст.286 та ст.287 Податкового кодексу України не ставить обов'язок щодо сплати земельного податку з фізичних осіб в залежність від наявності, чи відсутності такої довідки, а визначення обов'язку щодо такої сплати починається з моменту переходу права власності на будівлю, розташовану на зазначеній земельній ділянці.

Крім того, відповідачем в ході судового розгляду справи було доведено, що розрахунок земельного податку з фізичних осіб був здійснений на підставі норм Податкового кодексу України та рішення Дніпропетровської міської ради №5/25 від 26.12.2007р., яке було чинне на момент здійснення ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська розрахунку такого податку та винесення оскаржуваного податкового повідомлення - рішення №011836282 від 12.04.2011р.

Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд, згідно зі ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене вище, позивачем - не була доведена правомірність та обґрунтованість підстав визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська №011836282 від 12.04.2011р. про нарахування суми податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб в сумі 8647грн. 71коп., натомість відповідачем - суб'єктом владних повноважень було доведено законність підстав винесення такого повідомлення - рішення та були надані суду всі необхідні доказу щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові.

За таких підстав, суд вважає адміністративний позов ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення №011836282 від 12.04.2011р. таким, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення №011836282 від 12.04.2011р. - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 03.11.2011р.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >Є.О. Жукова

< Текст >