Ухвала від 03.11.2011 по справі 2а/0470/14279/11

ф

03.11.2011 < копія >

УХВАЛА

03 листопада 2011 р. Справа №2а/0470/14279/11

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відповідача 1 ОСОБА_2, відповідача 2 ОСОБА_3, відповідача 3 ОСОБА_4, відповідача 4 ОСОБА_5, відповідача 5 Виконавчого комітету Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради, про визнання недійсним та скасування рішення та зобов'язання прийняти рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 01 листопада 2011 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до відповідача 1 ОСОБА_2, відповідача 2 ОСОБА_3, відповідача 3 ОСОБА_4, відповідача 4 ОСОБА_5, відповідача 5 Виконавчого комітету Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради, про:

- визнання недійсним рішення виконкому Ленінської районної ради народних депутатів №331/44 від 12 липня 1991 року;

- скасування рішення виконкому Ленінської районної ради народних депутатів №331/44 від 12 липня 1991 року;

- зобов'язання виконкому Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради прийняти рішення про заборону самовільного будівництва на території домоволодіння за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Флангова, 13.

Відповідно до частини 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлені правила предметної підсудності адміністративних справ. Згідно пункту 1 частини 1 зазначеної статті, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до частини 2 цієї статті, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Суд дійшов висновку, що подана позовна заява не підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду, а підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду згідно правил предметної підсудності відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивачу належить звернутись із зазначеним позовом до місцевого районного суду за місцем проживання.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись статтями 6, 17, 18, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача 1 ОСОБА_2, відповідача 2 ОСОБА_3, відповідача 3 ОСОБА_4, відповідача 4 ОСОБА_5, відповідача 5 Виконавчого комітету Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради, про визнання недійсним та скасування рішення та зобов'язання прийняти рішення -повернути позивачеві.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до належного адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя < (підпис) > І.О. Верба

< для копій >

< для копій >

< для копій >

< для копій > < для копій >

< для копій >