Постанова від 03.11.2011 по справі 2а-13094/10/0470

03.11.2011

< копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2011 р. Справа № 2а-13094/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чорної В.В.

при секретарі судового засідання Молчановій В.В.

за участі представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно - ревізійного управління в Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Мар'янське житлово-комунальне підприємство»про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

20 жовтня 2010 року Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області (далі -КРУ в Дніпропетровській області) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить зобов'язати Комунальне підприємство «Мар'янське житлово-комунальне підприємство»(далі -КП «Мар'янське ЖКП») виконати вимоги контрольно-ревізійного відділу в Апостолівському районі Дніпропетровської області (далі -КРВ в Апостолівському районі Дніпропетровської області) № 26/492 від 28.05.2010 р. на загальну суму 53 266 грн. 06 коп., а саме: відшкодувати кошти безпідставного використання паливно-мастильних матеріалів на суму 30 642 грн. 09 коп., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи; вжити заходів для повернення недоотриманих доходів за надані послуги з водопостачання на суму 19 282 грн. 54 коп., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи; відшкодувати касові видатки на міжміські телефонні розмови приватного характеру на суму 781 грн. 77 коп., в тому числі за рахунок винних осіб; відшкодувати касові видатки на суму 869 грн. 26 коп., в тому числі за рахунок винних осіб; відшкодувати касові видатки на відрядження на суму 1 690 грн. 40 коп., в тому числі, за рахунок винних осіб.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що, у відповідності до ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», вимоги органу контрольно-ревізійної служби про усунення порушень, виявлених в ході ревізії, є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що ревізуються чи перевіряються. Враховуючи, що під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Мар'янське ЖКП»було виявлено порушення у фінансово-господарській діяльності підприємства, відображені в акті ревізії № 310-19/26 від 18.05.2010 р., Контрольно-ревізійним відділом в Апостолівському районі Дніпропетровської області на адресу відповідача направлено обов'язкові для виконання вимоги про усунення порушень (лист № 26/492 від 28.05.2010 р.). Проте, зазначені обов'язкові вимоги залишилися невиконаними, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, в судове засідання двічі не з'явився, заперечень проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався. За таких обставин, у відповідності до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто без участі представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши чинне законодавство, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»№ 2939-ХІІ від 26.01.1993 року, головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 8, ст. 9 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) у районах, містах і районах у містах проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Судом встановлено, що в період з 01.04.2010 р. по 18.05.2010 р., у відповідності до питань програмної ревізії, з відома та в присутності виконуючого обов'язки директора КП «Мар'янське ЖКП»ОСОБА_2, фахівцями КРВ в Апостолівському районі Дніпропетровської області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Мар'янське ЖКП»за період з 01.01.2008 р. по 31.03.2010 р.

За результатами ревізії, складено акт ревізії № 310-19/26 від 18.05.2010 р., в якому відображено ряд виявлених порушень фінансово-господарської діяльності відповідача. Акт ревізії без заперечень підписано в.о. директора КП «Мар'янське ЖКП»ОСОБА_2 (а.с. 9-23).

На підставі ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», КРВ в Апостолівському районі Дніпропетровської області було сформовано та викладено у листі від 28.05.2010 р. № 26/492 вимоги, які, згідно особистого підпису, 28.05.2010 р. отримано виконуючим обов'язки директора КП «Мар'янське ЖКП»ОСОБА_2 (а.с. 7-8).

Згідно пунктів 4-6, 8-9 зазначених вимог, відповідача, зокрема, було зобов'язано: провести претензійно-позовну роботу щодо стовідсоткового відшкодування коштів безпідставного використання паливно-мастильних матеріалів винними особами в сумі 30 642 грн. 09 коп. (п. 4), провести претензійно-позовну роботу щодо повернення коштів за надані послуги з водопостачання в сумі 19 282 грн. 54 коп. (п. 5); здійснити повне відшкодування касових видатків на міжміські телефонні розмови приватного характеру в сумі 781 грн. 77 коп. за рахунок винних осіб (п. 6); здійснити повне відшкодування касових видатків, а саме, незаконно виплачених підзвітних коштів в сумі 1 134 грн. 26 коп., за рахунок винних осіб (п. 8); здійснити повне відшкодування касових видатків, а саме, незаконно виплачених коштів на відрядження на загальну суму 1 750 грн. 40 коп., за рахунок винних осіб (п. 9).

Відповідач зазначені обов'язкові вимоги органу контрольно-ревізійної служби у встановленому законом порядку не оскаржував, але в добровільному порядку їх не виконує. Вважаючи вимоги узгодженими, та з огляду на сплив встановленого строку на їх добровільне виконання, позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України України щодо розгляду адміністративної справи судом не інакше як за позовною заявою та лише в межах заявлених позовних вимог, суд при розгляді даної справи досліджує питання лише щодо зобов'язання відповідача виконати пункти 4-6, 8, 9 вимог КРВ в Апостолівському районі Дніпропетровської області № 26/492 від 28.05.2010 р. Інші порушення, виявлені під час ревізії, та питання з приводу їх усунення, знаходяться поза межами розгляду даної справи.

При вирішенні спору, суд виходить з наступного.

Ревізією наявності власних, орендованих транспортних засобів, користування транспортними послугами сторонніх підприємств, установ та організацій встановлено, що на балансі КП «Мар'янське ЖКП»знаходиться три транспортних засоби -легкові автомобілі, які були орендовані у громадян ОСОБА_3 (договір від 01.01.2008 р.), ОСОБА_4 (договір від 05.01.2009 р.), ОСОБА_5 (договір від 15.06.2009 р.), які у різні періоди займали посаду директора КП «Мар'янське ЖКП». Водночас, зазначені договори не засвідчені нотаріально, що суперечить п. 2 ст. 799 Цивільного кодексу України, відповідно до якого, договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню.

Також, ревізією дотримання порядку оформлення подорожніх листів встановлено, що в порушення п. 2.1-2.3, 2.6, 2.7 Інструкції про порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 17.02.1998 р. № 74, у подорожніх листах відповідальною особою не зазначалося найменування та код режиму роботи (робота у буденні дні, відрядження, робота у вихідні дні, тощо), в подорожніх листах відсутній запис про номер посвідчення водія, видача подорожніх листів не реєструвалася у диспетчерському журналі за наступними реквізитами: дата видачі, номер подорожнього листа, в подорожніх листах відсутні показання спідометра як при виїзді автомобіля з гаража, так і при поверненні автомобіля, не заповнені «Витрати пального за нормою», «Витрати пального фактично»та «Загальний пробіг». Вищевказані порушення призвели до незаконного використання бензину на загальну суму 30 642 грн. 09 коп. (з них у 2008 р.-12,84 тис. грн., у 2009 р. -15,27 тис. грн., у 1 кварталі 2010 р. -2,53 тис. грн.), що є порушенням ч. 1, 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»від 16.07.1999 р. № 996.

Розрахунки безпідставно використаного бензину по КП «Мар'янське ЖКП»відображені в реєстрах, які є додатками до акту ревізії № 310-19/26 від 18.05.2010 р., та підписані виконуючим обов'язки директора КП «Мар'янське ЖКП»ОСОБА_2 (а.с. 24-29).

Також, з пояснень колишнього бухгалтера підприємства ОСОБА_6, наданих під час ревізії, вбачається, що договори оренди транспортних засобів укладалися колишніми керівниками підприємства; вимоги законодавства щодо їх нотаріального посвідчення, йому не були відомі (додаток № 19 до акту ревізії).

Крім того, ревізією фінансово-господарських операцій за статтями доходів, а саме, порівняльним аналізом отримання доходів від надання послуг водопостачання та виконання договірних умов, відповідно до проведених контрольних заходів, а саме, зняття показників лічильників у споживачів, встановлено 10 випадків недотримання вимог п. 4 договорів в частині ціни та порядку розрахунків за надані послуги, які здійснюються споживачами не пізніше 30-го числа поточного місяця. При проведенні контрольного зняття показників лічильників води встановлено, що показники на лічильниках споживачів мали значно більші показники, ніж зафіксовано в особових картках на підприємстві. В результаті проведеного розрахунку встановлено недоотримання доходів підприємством від надання платних послуг з водопостачання на загальну суму 5 074 грн. 82 коп. Дане порушення виникло з вини головного бухгалтера, який, відповідно до своїх обов'язків, та п. 4 Типового договору на постачання послуг централізованого водопостачання, повинен своєчасно надавати споживачам рахунки за надані послуги.

Також, ревізією розрахунків споживачами за надані послуги з водопостачання без використання вимірювальних приладів (довідка зустрічної звірки від 14.05.2010 р. № 310-19/25 з Мар'янською сільською радою, яка є балансоутримувачем дитячих садків «Дзвіночок»та «Сонечко») встановлено, що відповідно до укладеного договору від 27.02.2009 р., «Постачальник»зобов'язується здійснювати подачу питної води, а «Споживач»- прийняти та оплатити комунальні послуги відповідно до поданих заявок, лімітів, розрахунків. За ревізуємий період «Споживач»- Мар'янська сільська рада жодного разу не проводила розрахунків за спожиту воду.

Відповідно до п. 38 Нормативних санітарних правил обладнання та утримання дитячих дошкільних закладів від 12.10.2006 р. № 3231-85, та довідки щодо фактичної чисельності дітей в дитсадках Мар'янської сільської ради за період з 01.01.2008 р. по 01.04.2010 р., позивачем зроблено розрахунок витрат води на утримання дитячих садків за ревізуємий період, за виключенням червня, липня, серпня, вересня 2009 року, відповідно до довідки ДПП «Кривбаспромводопостачання»про припинення подачі води КП «Мар'янське ЖКП». За результатами проведеного розрахунку, встановлено, що в порушення ч.ч. 1, 3, 5 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Комунальним підприємством «Мар'янське ЖКП» недоотримано доходи від надання послуг з водопостачання дитячим садкам, які утримуються за рахунок коштів Мар'янської сільської ради, на загальну суму 14 207 грн. 72 коп. (в тому числі за 2008 р. -7 800,85 грн., за 2009 р. -4 776,23 грн., за 1 квартал 2010 р. -1 630,64 грн. Зазначені розрахунки відображені в зведеному реєстрі нарахування недоотриманої суми коштів від надання платних послуг з водопостачання дошкільним дитячим закладам, які знаходяться на балансі Мар'янської сільської ради та утримуються за її рахунок, за період з 01.01.2008 р. по 31.03.2010 р., який є додатком до акту ревізії, та підписаний виконуючим обов'язки директора КП «Мар'янське ЖКП»ОСОБА_2 без зауважень (а.с. 30).

Таким чином, у зв'язку з невідображенням дебіторської заборгованості за надані платні послуги, підприємством недоотримано доходів на загальну суму 19 282 грн. 54 коп. (5 074 грн. 82 коп. + 14 207 грн. 22 коп.).

Крім того, ревізією витрат на зв'язок, шляхом перевірки розшифровок про надані послуги міжміського зв'язку ВАТ «Укртелеком»та авансових звітів, квитанцій про сплату послуг, по КП «Мар'янське ЖКП»встановлено окремі випадки оплати за рахунок готівкових коштів підприємства міжміських телефонних розмов приватного характеру без подальшого відшкодування працівниками, загалом на суму 781 грн. 77 коп., що є порушенням п. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Зведений реєстр авансових звітів, згідно яких витрачено готівку на послуги зв'язку, в тому числі приватних міжміських розмов, наведено у додатку до акту ревізії, підписаному в.о. директора ОСОБА_2, та касиром ОСОБА_7 (а.с. 31). Несвоєчасне відшкодування витрат телефонних розмов приватного характеру (мобільного зв'язку) призвело до внесення недостовірних даних до фінансової звітності по рядку 070 «адміністративні витрати»форми № 2 «Звіт про фінансові результати»за 2008 рік на суму 64 грн. 44 коп., за 2009 рік на суму 717 грн. 33 коп., у зв'язку з чим порушено ч. 1 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Згідно пояснень в.о. директора ОСОБА_2, відсутність на підприємстві книги обліку телефонних розмов пояснюється незнанням вимог чинного законодавства, а випадки користування службовим телефоном для розмов приватного характеру -недостатнім контролем (а.с. 32).

Окрім цього, ревізією дотримання законодавства в ході списання готівки з каси відповідно до видаткових касових документів при відсутності необхідних первинних документів (угод, актів виконаних робіт) встановлені випадки безпідставної виплати заробітної плати позаштатним працівникам готівкою по видаткових ордерах в 2008 році на суму 651 грн. 26 коп., чим порушено ч. 3 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Також, зазначене порушення призвело до завищення витрат підприємства ряд. 240 форми № 2 «Звіт про фінансові результати», що є порушенням Положення (стандарту) бухгалтерського обліку № 3, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.1999 р. за № 937/3690.

Розрахунок суми безпідставно виданої заробітної плати позаштатним працівникам (відсутні первинні документи), а також перелік відсутніх фінансових документів наведено у додатку № 48 до акту ревізії, який підписано керівником КП «Мар'янське ЖКП»ОСОБА_2 та касиром ОСОБА_7 (а.с. 33).

Крім того, ревізією правильності оплати витрат на господарські потреби за період з 01.06.2009 р. по 31.12.2009 р. встановлено випадки придбання товарно-матеріальних цінностей за кошти, видані під звіт, без надання підтверджуючих розрахункових документів (касового чеку, товарного чеку, розрахункової квитанції).

Таким чином, в порушення ч. 3 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», підзвітними особами без належним чином оформлених документів в жовтні, грудні 2008 року витрачено готівкові кошти на суму 238 грн.

Також, без видання відповідного наказу, аванси під звіт, які були видані керівнику ОСОБА_8 в квітні 2008 року, були витрачені ним на картку поповнення рахунку «Київстар»в сумі 25 грн., що підтверджено авансовим звітом від 18.04.2008 р. № 159. Зазначене порушення призвело до незаконного завищення витрат та викривлення звітності, що є порушенням ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Крім того, шляхом співставлення записів по касовій книзі, співставленням даних меморіального ордеру № 8 з даними ордеру № 1 за лютий 2009 року встановлено, що колишньому керівнику ОСОБА_4 під особистий підпис з каси підприємства видано під звіт кошти в сумі 200 грн., в тому числі: по видатковому касовому ордеру № 71 від 25.02.2009 р. -40 грн., по видатковому касовому ордеру № 74 від 26.02.2009 р.- 40 грн., по видатковому касовому ордеру № 75 від 27.02.2009 р.- 150 грн., по видатковому касовому ордеру № 76 від 27.02.2009 р.- 30 грн., які не відображені в бухгалтерському обліку по меморіальному ордері № 8 «Накопичувальна відомість за розрахунками з підзвітними особами». Розпорядженням Мар'янської сільської ради від 15.06.2009 р. ОСОБА_4 звільнений, а підзвітні кошти в касу підприємства не внесені і матеріали на ці кошти не придбані, що є порушенням п. 2.11 розділу 2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637. Зазначене порушення призвело до завищення суми дебіторської заборгованості по розрахунках з підзвітними особами у рядку 180 форми звітності «Баланс», внаслідок чого порушено ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Дане порушення допущено керівником ОСОБА_4 та касиром ОСОБА_7, яка у письмових поясненнях пояснила зазначений факт помилкою (а.с. 38).

Касир ОСОБА_7 у своїх письмових поясненнях також підтвердила факт порушень в частині недотримання ліміту в касі, нездійснення реєстрації прибуткових та видаткових ордерів в журналі, надання коштів під звіт особам, які не повністю відзвітували за раніше надані кошти, видача з каси заробітної плати позаштатним працівникам без підтвердження фактичного виконання ними робіт, відсутність розрахункових документів при придбанні за готівку матеріальних цінностей, тощо пояснюючи їх наявність недосконалим знанням чинного законодавства (а.с. 36).

Отже, матеріалами справи підтверджено факт незаконної виплати підзвітних коштів на загальну суму 1 134 грн. 26 коп. (651,26+238+220+25), які були частково відшкодовані під час ревізії на суму 265 грн.

Таким чином, сума незаконно виплачених та невідшкодованих відповідачем підзвітних коштів становить 869 грн. 26 коп.

Крім того, ревізією розрахунків з підзвітними особами встановлено, що в порушення п. 1.12 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59, відповідачем здійснено 67 незаконних (без видання відповідних наказів) виплат коштів на відрядження, що призвело до безпідставного нарахування та виплати коштів на відрядження та покриття добових витрат на загальну суму 1 750 грн. 40 коп., в тому числі, у 2008 році -1 065 грн. 40 коп., у 2009 році-685 грн. Розрахунок зазначених витрат додано до акту ревізії (додаток № 50), та підписано керівником ОСОБА_2 та касиром ОСОБА_7 (а.с. 34-35).

Касир ОСОБА_7 пояснила наявність зазначених порушень незнанням норм чинного законодавства (а.с. 36).

Відображення зазначених операцій за відсутності відповідних підтверджуючих документів (наказів на відрядження) призвело до незаконного завищення витрат та викривлення звітності, що є порушенням ч. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У зв'язку з частковим відшкодуванням відповідачем незаконних витрат на відрядження в сумі 60 грн., залишок невідшкодованих витрат становить 1 690 грн. 40 коп.

З урахуванням встановлених в судовому засіданні обставин справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість пунктів 4-6, 8, 9 обов'язкових вимог КРВ в Апостолівському районі Дніпропетровської області.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Жодних доказів щодо усунення порушень, вказаних у вимогах, що викладені в листі КРВ в Апостолівському районі Дніпропетровської області від 28.05.2010 р. № 26/492, або вчинення дій, спрямованих на оскарження даних вимог, відповідачем до суду не подано.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідачем не було надано жодних доказів, які спростовують вимоги адміністративного позову.

Отже, заявлені позивачем вимоги про зобов'язання відповідача виконати пункти 4-6, 8, 9 обов'язкових вимог КРВ в Апостолівському районі Дніпропетровської області тими способами, які викладений безпосередньо у вказаних вимогах, підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області - задовольнити.

Зобов'язати Комунальне підприємство «Мар'янське житлово-комунальне підприємство» виконати вимоги контрольно-ревізійного відділу в Апостолівському районі Дніпропетровської області № 26/492 від 28.05.2010 р. на загальну суму 53 266 грн. 06 коп., а саме:

- пункту четвертого, щодо відшкодування безпідставно використаних паливно-мастильних матеріалів на суму 30 642 грн. 09 коп., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи;

- пункту п'ятого, щодо повернення недоотриманих доходів за надані послуги з водопостачання на суму 19 282 грн. 54 коп., в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи;

- пункту шостого, щодо відшкодування касових видатків на міжміські телефонні розмови приватного характеру на суму 781 грн. 77 коп., в тому числі за рахунок винних осіб;

- пункту восьмого, щодо відшкодування касових видатків з виплати підзвітних коштів на суму 869 грн. 26 коп., в тому числі за рахунок винних осіб;

пункту дев'ятого, щодо відшкодування касових видатків на відрядження на суму 1 690 грн. 40 коп., в тому числі, за рахунок винних осіб.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складений 18.10.2011 року.

Суддя В.В.Чорна