Постанова від 31.10.2011 по справі 2а/0470/5737/11

31.10.2011 < копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/5737/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБоженко Наталії Василієвни < Текст >

при секретаріЛуговій В.О.

за участю:

представника позивача

представника відповідача ОСОБА_3

Федик О.В. < Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Державного реєстратора виконавчого комітету Дніпропетровської міської про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради, третя особа гаражний кооператив «Придніпровець» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову зазначено, що 29 березня 2011 року позивач направив на адресу Єдиного реєстраційного офісу листа з прохання, на виконання рішення правління кооперативу від 18 березня 2008 року та протоколу засідання правління кооперативу ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ» від 18.03.2008 року №12 внести зміни до ЄДРПОУ в частині відомостей про керівника та виключити ОСОБА_6 з ЄДРПОУ як голову правління ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ». На зазначене звернення з боку державного реєстратора на адресу ОСОБА_5 не надходило жодних відповідей. Бездіяльність державного реєстратора сприяє злочинним діям ОСОБА_6. До цього часу ОСОБА_6, всупереч припису прокуратури, рішенню правління кооперативу, продовжує виконувати владні повноваження голови ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ» та зловживати ними. З огляду на це позивач змушений був звернутися до суду із зазначеним позовом.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позов та просила його задовольнити з підстав викладених в позові.

Представник відповідача позов не визнав та заперечував проти задоволення адміністративного позову, в повному обсязі. Надав до суду письмові заперечення, де зазначив, що державний реєстратор діяв згідно вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців». Документи про зміну керівника ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ» були залишені державним реєстратором без розгляду. На даний час нові звернення до відповідача стосовно внесення змін до відомостей про юридичну особу ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ», які пов'язанні зі зміною керівника не надходили. Отже, порушень з боку державного реєстратора Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради не було.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень не надав, правом участі у судовому засіданні не скористався.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, представника відповідача, суд встановив наступне.

29 березня 2011 року позивач направив на адресу Єдиного реєстраційного офісу листа з проханням, на виконання рішення правління кооперативу від 18 березня 2008 року та протоколу засідання правління кооперативу ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ» від 18 березня 2008 року № 12, просить внести зміни до ЄДРПОУ в частині відомостей про керівника та виключити ОСОБА_6 з ЄДРПОУ, як голову правління ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ».

Судом була витребувана реєстраційна справа ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ» (код ЄДРПОУ 202985533), оригінал якої було оглянуто в судовому засіданні та встановлено, що 31.03.2011 року до відповідача поштою надійшла реєстраційна картка форма № 4 про зміну керівника юридичної особи ГК «ПРИДНІПРОВЕЦЬ», ксерокопія протоколу № 12 загальних зборів від 18.03.2008 року, ксерокопія заяви та ксерокопія доручення.

Повідомленням від 31 березня 2011 року № 33202 державним реєстратором було залишено документи без розгляду, як такі, що не відповідають вимогам, встановленим частиною першою - п'ятою статті 8 Закону про реєстрацію, документи подані не в повному обсязі. Зазначене повідомлення було відправлене, що підтверджується реєстром на відправку кореспонденції.

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» вiд 15.05.2003 № 755-IV (надалі - Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців») є спеціальним Законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.

Згідно вимог частини 1, 2 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» у разі якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.

Статтею 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» визначено вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору. Документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються поштовим відправленням або електронним документом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою.

Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена.

Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.

Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Статути банків, установчі документи інших юридичних осіб, які відповідно до закону підлягають погодженню Національним банком України, іншими органами державної влади, подаються з відміткою про їх погодження відповідно Національним банком України, іншими органами державної влади.

Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними органами державної влади.

Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, приймаються згідно з описом, копія якого видається (надсилається поштовим відправленням з описом вкладення) в день надходження документів заявнику з відміткою про дату їх надходження.

Державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо:

документи подані не за місцем проведення державної реєстрації;

документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону;

документи подані не у повному обсязі;

документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

Якщо документи про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, залишені без розгляду, державний реєстратор видає (надсилає поштовим відправленням з описом вкладення) не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження заявнику відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення без розгляду та подані документи.

Відповідно до ч. 8 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» у разі якщо документи, що подавалися для внесення змін до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі, залишені без розгляду, заявник може повторно звернутися до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення зазначених документів без розгляду.

З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно були залишені документи без розгляду, як такі, що не відповідають вимогам встановленим частиною першою - п'ятою статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», не в повному обсязі та відповідачем направлено відповідне повідомлення.

Згідно частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України суд у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд, згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що представник відповідача надав обґрунтовані заперечення проти позову, що доводять правомірність його рішення, та підтверджують, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, суд вважає, що підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені адміністративного позову ОСОБА_5 до Державного реєстратора виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради, третя особа гаражний кооператив «Придніпровець» про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 27.09.2011р.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >Н.В. Боженко

< Текст >