Постанова від 28.10.2011 по справі 2а/0470/10285/11

28.10.2011 08.09.2011

< копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/10285/11

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Власенко Д.О. , розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Прокурора Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження до Приватного акціонерного товариства «Криворізький міськмолокозавод № 1», третя особа - Територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області про стягнення заборгованості у розмірі 9128,24 грн , -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження 15 серпня 2011 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до ПАТ «Криворізький міськмолокозавод № 1», третя особа - Територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області про стягнення в дохід Державного бюджету України заборгованості у розмірі 9128,24 грн. В обґрунтування позову позивач зазначив, що проведеною прокуратурою Кіровського району м. Дніпропетровська перевіркою встановлено, що державним інспектором територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровський області 15 лютого 2011 року при проведенні планової перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів ПАТ «Криворізький міськмолокозавод № 1» виявлено нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів за рахунок перевитрати природного газу внаслідок перевищення фактичної витрати палива на вироблення 1 Гкал (кг.у.п./Гкал) понад встановленої норми паровими котлами Е-1, 0-0, 9Г-3. № 4,3 встановленими у котельні ПАТ «Криворізький міськмолокозавод №1». По результатам перевірки до даного підприємства застосовано Постанову про застосування економічних санкцій за нераціональне (неефективне) використання ПЕР № 15-5/3.12-18 від 15 лютого 2011 року на суму 9128,24 грн.

Відповідачем копія ухвали про відкриття скороченого провадження отримана 26 серпня 2011 року, що підтверджується поштовим повідомленням, яке наявне в матеріалах справи.

Представник ПАТ «Криворізький міськмолокозавод № 1» 05 вересня 2011 року надав письмові заперечення на адміністративний позов. Відповідно до наданих заперечень представник відповідача вказує, що при визначенні кількості спожитого газу позивач використовував обчислювач об'єму газу «Універсал-02», заводський номер 1209, у якого, згідно до свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки від 15.09.2009 року за № 904, границі допустимої основної відносної похибки не перевищує ± 0,2%. При проведенні розрахунку на предмет наявності перевитрати природного газу позивачем не враховано передбаченої похибки в вимірювальному засобі. Представник відповідача вказує, що, розрахункова цифра спожитого газу складає - 1478200 м. Перевитрата газу за даними позивача складає - 1454 м. У відсотковому відношенні: (1454 : 1478200) * 100 = 0,0983% ~ 0,01%. Похибка приладу обліку газу вища за розраховану позивачем цифру перевитрати газу: 0,2% > 0,01%.

Згідно пункту 4 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Дослідивши письмові докази, проаналізувавши чинне законодавство, приходжу до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.

З матеріалів справи вбачається, що за результатами перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області 15.02.2011 року складено акт № 15-5/3.21-10, відповідно до висновків якого встановлені наступні порушення з боку ПАТ «Криворізький міськмолокозавод № 1», а саме: перевитрати природного газу викликана недодержанням технологічної дисципліни, внаслідок перевищення фактичної витрати палива 1 Гкал понад нормативної паровими котлами Е-1.0-0.9-Г3 СТ. № 4.3 встановленими у котельні; у підприємства відсутні пароконденсатний баланс; перевитрати електроенергії спричинені недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування - відхилення фактичного коефіцієнту потужності від величини нормативного (граничного) значення в електромережах); енергетичний паспорт відсутній; відсутні режимні карти на парогенераторі «Certuss Universal-1800»; відсутність затверджених в установленому порядку норм питомих витрат паливо-енергетичних ресурсів на одиницю виробленої продукції на 2011 рік /а.с. 5-12/.

Щодо усунення порушень з боку ПАТ «Криворізький міськмолокозавод № 1» 15.02.2011 року Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області було винесено Припис до акту № 15-5/3.21-10 від 15.02.2011 року щодо усунення порушень /а.с. 13/.

Відносно ПАТ «Криворізький міськмолокозавод № 1» 15.02.2011 року на підставі акту № 15-5/3.21-10 від 15.02.2011 року, щодо перевитрат природного газу викликана недодержанням технологічної дисципліни, внаслідок перевищення фактичної витрати палива 1 Гкал понад нормативної паровими котлами Е-1.0-0.9-Г3 СТ. № 4.3 встановленими у котельні, було винесено постанову № 15-5/3.12-16 про застосування економічних санкцій у сумі 9128,24 грн. /а.с. 14/.

Свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки за № 904 від 15.09.2011 року, щодо обчислювача об'єму газу «Універсал-02» № 1209, встановлено, що прилад визнаний придатним до застосування згідно ГРЕМ.020000.002 КЕ, границі допустимої основної відносної похибки перетворення і обчислення витрат і об'єму газу зведеного до нормальних умов, обчислювача «Універсал-02» не перевищує + 0,2 % /а.с. 22/.

Правові, економічні, соціальні та екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань та організацій, розташованих на території України, а також для громадян, визначені Законом України «Про енергозбереження».

Відповідно до п.п. 1, 3 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2000 року №1039, державна інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, що діє у складі Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) і йому підпорядковується, та виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів.

Згідно з Положенням про територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області, затвердженого наказом Державної інспекції з енергозбереження №211 від 08.10.2007 року, Територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області є структурною одиницею урядового органу державного управління -Державної інспекції з енергозбереження, яке у межах своєї компетенції бере участь у реалізації державної політики та здійснює державний контроль у сфері енергозбереження.

Відповідно п. «е» ч. 1 ст. 11 Закону України «Про енергозбереження» від 01.07.1994 року № 74/94-ВР, економічні заходи для забезпечення енергозбереження передбачають ведення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами.

Згідно п. 6.2 Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, які затверджені наказом Держкомнафтогазу від 01.11.1994 року № 355, для надійної та економної експлуатації газоспоживаючого обладнання споживач зобов'язаний дотримуватись затверджених норм споживання природного газу на одиницю виробленої продукції, підтримувати економний режим роботи газоспоживаючого обладнання, застосовувати заходи по зменшенню питомих витрат природного газу при забезпеченні необхідної якості кінцевої продукції.

Відповідно ч.ч. 1, 4 ст. 27 Закону України «Про енергозбереження» порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність. Юридичні і фізичні особи повинні відшкодувати збитки, заподіяні ними внаслідок порушень законодавства про енергозбереження, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Статтею 101 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що недотримання встановленого режиму споживання газу - тягне за собою накладення штрафу на керівників, заступників керівників, головних енергетиків (головних механіків), начальників цехів та служб підприємств, установ і організацій від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно п.п. 16-18 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, затвердженого Наказом Державного комітету України з енергозбереження від 04.08.2000 року № 64, підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування. У разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку. Рішення щодо застосування до підприємства підвищеної плати може бути оскаржено в установленому законом порядку.

Згідно ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, а також зважаючи на те, що відповідачем не оскаржено в установленому Законом порядку Постанову Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області № 15-5/3.12-16 від 15.02.2011 року про застосування економічних санкцій у сумі 9128,24 грн., штраф у добровільному порядку не сплачено, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження про стягнення заборгованості з ПАТ «Криворізький міськмолокозавод № 1» підлягають задоволенню. Суд не бере до уваги доводи відповідача щодо неправильності проведення замірів обчислення об'ємів газу, оскільки це не є предметом розгляду даного адміністративного суду.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4-15, 71, 86, 94, 159-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Кіровського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження до Приватного акціонерного товариства «Криворізький міськмолокозавод № 1», третя особа - Територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області про стягнення заборгованості у розмірі 9128,24 грн. - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Криворізький міськмолокозавод № 1» (р/р 26001301142298 ЦМФ ПАТ «ПІБ», МФО 305493, код за ЄДРПОУ 00444932) в дохід Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081200, р/р 31214202700026 в УДКУ Центрально-міського району м. Кривий Ріг, МФО 805012, код 24237497) заборгованість зі сплати економічної санкції у сумі 9128,24 грн. (дев'ять тисяч сто двадцять вісім гривень 24 копійки).

Судові витрати по справі не стягуються.

Відповідно до положень п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України постанова підлягає негайному виконанню відповідачем.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.ст. 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >Д.О. Власенко

< Текст >