28.10.2011
< копія >
21 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/10353/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді -Юркова Е.О. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.,-
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з вимогою: стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1) фінансову санкцію у вигляді щтрафу в розмірі 1700 гивень (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) до державного бюджету: код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 2424847, р/р 31112106700008, МФО 805012.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскільки ФОП ОСОБА_1 допущено порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами і доповненнями) а саме, встановлено факт зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору, що стало спричиненням застосування до нього фінансової санкції у вигляді штрафу в сумі 1700,00 гривень.
Представник позивача в судове засідання не прибув, до суду надійшло клопотання від Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області з проханням розглянути справу без участі позивача, позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили позов задовольнити.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не проживає». Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрован Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за № НОМЕР_2.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", до системи органів державної податкової служби віднесено ДПА України, державні податкові адміністрації в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції, згідно п.1 ст. 8 цього Закону, на ДПА України, серед інших, покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області, відповідно до Положення про регіональне управління, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 71 від 10.02.2007 р., є територіальним органом Департаменту, та функціонує у складі ДПА в Дніпропетровській області. До функцій регіонального управління Департаменту, відповідно до розділу 3 Положення, належить організація та безпосередня участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосування у випадках, передбачених законом, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства у даних правовідносинах, звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Таким чином, повноваження Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Дніпропетровській області на проведення відповідних контрольних заходів, встановлені законом.
20.07.2010 р., на виконання наданих податковому органу повноважень, згідно направлення № 324 від 20.07.2010 p., фахівцями Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області проведено перевірку рюмочної, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1), юридична адреса: АДРЕСА_2 свідоцтво про державну реєстрацію від 12.01.2006р. №НОМЕР_3, про що складено акт перевірки від 20.07.2010р. № 232/32/НОМЕР_1.
У ході проведення перевірки, виявлено порушення статті 11 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами і доповненнями) а саме, встановлено факт зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору.
Перевірка здійсненна в присутності ФОП ОСОБА_1 який підписав акт перевірки без зауважень, що підтверджується поясненнями відповідача, які маються в матеріалах справи .
З метою досліджень: визначення якості та автентичності марки акцизного збору було направлено на автентичну експертизу вилучену 1 пляшку алкогольної продукції, а саме пляшка горілки «Пшенична хвиля» AM га СП ГОВ «ДАОЛВ» ємність 0,5 л. з наклеєної на неї акцизною маркою з серійним номером 24АААМ 030246 12/09. Безпосередньому дослідженню підлягала акцизна марка з серійним номером 24АААМ 030246 12/09.
Як вбачається зі висновку експертно-технічного дослідження документів МЮУ Дніпропетровського науково - дослідного інституту судових експертиз №1965-10 від 22.07.2010 року, який долучений до матеріалів справи, проведені дослідження свідчать, акцизна марка для алкогольних напоїв з серійним номером 24 АААМ 030246 12/09 наклеєна на пляшку горілки «Пшенична Хвиля» виробництва AM та СП ТОВ «ДА-JIB» ємністю 0,5л. - виготовлена не державним підприємством, що здійснює їх виготовлення.
Абзацом 15 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР передбачено, що фінансові санкції застосовуються до суб'єктів підприємницької діяльності у вигляді штрафів у разі: зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка або підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» та на підставі акту перевірки, регіональним управлінням Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровській області винесено рішення № 040720 від 25.10.2010p., яким застосовано до ФОП ОСОБА_1 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 1700,00 гривень.
Рішення про застосування фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 було надіслано 25.10.10р. вих. №3443/10/32-130.
03 грудня 2010р. фахівцями Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області складено Акт про невручення рішення про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_1.
У день складення зазначеного акту а саме 03.12.2010 року рішення про застосування фінансових санкцій від 25.10.10р.№040720 розміщене на дошці оголошень, яка встановлена, у місці доступному для огляду в приміщенні будинку РУ Департаменту CAT ДПА України в Дніпропетровській області, за адресою: АДРЕСА_3.
Інформації про сплату вищевказаного рішення про застосування фінансових санкцій до РУ Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровській області у встановлені строки не надійшло.
Суд зазначає, що підставою застосування адміністративно-господарських санкцій є виключно правопорушення, якого припустився суб'єкт господарювання.
Згідно ст. 5 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку , додержуючись вимог законодавства.
Статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів на одержання прибутку.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повніші дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення, нести відповідальність передбачену Законом України № 481/95-ВР.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення шляхом стягнення з відповідача штрафних санкцій на користь держави.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, підтверджується матеріалами справи та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного, ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. - задовольнити.
Стягнути стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1) фінансову санкцію у вигляді щтрафу в розмірі 1700 гивень (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) до державного бюджету: код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 2424847, р/р 31112106700008, МФО 805012.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список > Е.О. Юрков
< Текст >