Постанова від 26.10.2011 по справі 2а-7843/10/0470

26.10.2011

< копія >

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2011 р. Справа № 2а-7843/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рищенко А. Ю. < Текст >

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області, третя особа - т.в.о. начальника Управління Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області Малий В.В. про визнання дій неправомірними, -

ВСТАНОВИВ:

02.07.2010 року ОСОБА_4 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області, третя особа - т.в.о. начальника Управління Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області Малий В.В. про визнання дій неправомірними.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 29.04.2010 року т.в.о. начальника Управління Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області Малим В.В. неправомірно було винесено щодо нього постанову № 027218 про застосування фінансової санкції у сумі 1 700, 00 грн.

Просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо винесення постанови від 29.04.2010 року № 027218 про застосування фінансової санкції у сумі 1 700, 00 грн. та скасувати її.

У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності вважає необхідним у задоволенні позову відмовити повністю з наступних підстав.

06.04.2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Ваурус» звернулось до начальника Територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Дніпропетровські області з листом вих. № 33 щодо з'ясування обставин по маршруту № 22 «с. Одинкова - пл. Д. Бедного» по відношенню 2-х одиниць транспортних засобів марки «ІКАРУС» № НОМЕР_1, НОМЕР_3, які здійснюють незаконне перевезення пасажирів на протязі січня-березня 2010 року і до теперішнього часу з ж/м «Придніпровський» в ранковий час з 07 год. 30 хв. До 09 год. 00 хв. до пр. Воронцова.

Відповідно до Акту № 144947 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 12.04.2010 року відповідачем була проведена перевірка транспортного засобу: марки - ІКАРУС 256, номерний знак - НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію - НОМЕР_4 водій - ОСОБА_5, документ, що посвідчує особу водія - НОМЕР_5 ДАІ МВС УВС в Дніпропетровській області, 08.12.1990 року, номер дорожнього листа - 109652, серія і номер ліцензійної картки та строк її дії - НОМЕР_6 до 24.01.2011 року, що належить ОСОБА_4.

Так, відповідно до п. 12, 14, 15, 21, 22, 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» за № 1567 від 08.11.2006 року, рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка. Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону. Під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3. Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис. У разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.

Під час проведеної перевірки було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» - не оформлені схема маршруту та квитковий касовий лист.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» (в редакції станом на момент виникнення правовідносин між сторонами) від 05.04.2001 року, № 2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 вказаного Закону, документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України; для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до пояснень водія, він регулярно здійснював перевезення пасажирів по вул. Малогвардійська - Центр, за ціною 2 грн. з особи, що підтверджується даними Акту перевірки № 144947, поясненнями пасажира ОСОБА_6 та фото таблицями. Проте, не надав, передбачені ч. 2 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» для водія автобуса, зокрема, квитково-касовий лист та схема маршруту.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Випуск (впуск) з (на) території України транспортного засобу, що виконує міжнародне перевезення, на якому здійснено порушення транспортного законодавства, здійснюється тільки після надання водієм документа щодо сплати штрафу чи виконання припису органу державного контролю, якщо скарга чи протест на постанову щодо накладання адміністративного стягнення залишилися без задоволення.

При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

На підставі вказаного Акту перевірки № 144947 відповідачем була винесена постанова № 027218 від 29.04.2010 року про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 1 700, 00 грн.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 є суб'єктом господарювання, яким надаються послуги з перевезення пасажирів, ліцензійна картка - НОМЕР_6, строк дії - до 24.01.2011 року, свідоцтво про державну реєстрацію - НОМЕР_7 від 11.01.2006 року, ідентифікаційний код - НОМЕР_2, ліцензія - НОМЕР_8 від 25.01.2006 року Головна автотранспортна інспекція, та відносно якого проводилась рейдова перевірка.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, а також того, що здійснення перевезень пасажирів з порушенням ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» підтверджені матеріалами справи та письмовими поясненнями водія, суд зазначає, що відповідачем правомірно було застосовано до ОСОБА_2 фінансові санкції у сумі 1 700, 00 грн., з урахуванням виявлених правопорушень, а тому підстави для скасування постанови відповідача № 027218 від 29.04.2010 року та визнання дій відповідача неправомірними - відсутні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в задоволення вказаного адміністративного позову необхідно відмовити повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області, третя особа - т.в.о. начальника Управління Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області Малий В.В. про визнання дій неправомірними - відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.

Суддя < (підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >А. Ю. Рищенко

< Текст >