26.10.2011 < копія >
19 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/10342/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Жукової
при секретарі судового засідання Коваленко М.В.
за участю прокурора Овчар Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, третя особа -територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення фінансових санкцій в сумі 510грн., -
16.08.2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, в якому прокурор просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету на р/р 31112106700019, МФО 805012, ЗКПО 24230992, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області, накладені на неї адміністративно - господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладання фінансових санкцій №12231 від 28.12.2010р. у сумі 510 (п'ятсот десять)грн.
Позовні вимоги обґрунтовано наступним. Внаслідок порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» на власника транспортного засобу - автомобіля марки «Деу Ланос» д.н.з НОМЕР_1 фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 був накладений штраф в розмірі 510грн., який на час подання даного адміністративного позову не був сплачений відповідачем.
Ухвалою суду від 17.08.2011р. провадження по справі було відкрито та справу призначено до судового розгляду.
07.09.2011р. від представника третьої особи надійшло клопотання про розгляд даної справи без його участі, також зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Прокурор позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити позов у повному обсязі, за викладених у ньому підстав.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи. Поважних причин неявки відповідач суду не надав. Однак на адресу суду повернуся конверт з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Частиною 1 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Всупереч вимогам ч.1 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про зміну місцезнаходження відповідач контролюючі органи не повідомив, тому відповідних змін до Єдиного державного реєстру внесено не було.
Відповідно до ст.35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи.
Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: витяг з ЄДР станом на 12.04.2011р.; акт проведення перевірки №215812 від 03.03.2011р.; постанова №128082 від 28.04.2011р.; графік проведення перевірок на період з 25.04.2011р. по 29.04.2011р.; завдання на перевірку №083395; від 24.02.2011р.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши доводи прокурора, суд встановив наступне.
03.03.2011р. державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було проведено рейдову перевірку, за результатами якої був виявлений факт надання послуг з перевезенням пасажирів без оформлення ліцензійної картки, водієм ОСОБА_5 на автомобілі марки «Деу Ланос» д.н.з НОМЕР_1, чим порушено вимоги ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Посадовими особами, зазначеними вище, був складений акт від 03.03.2011р. №215812 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Акт був підписаний водієм транспорту без зауважень та заперечень, що свідчить про визнання ним скоєного правопорушення.
Начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_6, на підставі п.п.25, 27 Порядку здійснення державного контролю автомобільному транспорті від 08.11.2006р. №1567, винесено постанову від 28.04.2011р. №128082 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції в сумі 510грн. за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, а саме: згідно із ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», тягне за особою накладання штрафу в розмірі 510грн.
Акт від 03.03.2011р. про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за №215812 та постанова від 28.04.2011р. №128082 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції в сумі 510грн. були направлені на адресу відповідача та отримані останнім 10.05.2011р., що підтверджується відміткою про отримання на поштовому повідомленні.
Згідно з ст.218 Господарського кодексу України підставою господарсько - правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Відтак, при вирішені питання про правомірність стягнення адміністративно - господарських санкцій, слід виходи із загальних норм права відносно відповідальності за порушення зобов'язань та встановлення в діях або бездіяльності відповідача складу правопорушення з метою застосування юридичної відповідальності у вигляді адміністративних санкцій. Елементами правопорушення є вина та наявність причинного зв'язку між самим правопорушенням та його наслідками.
На момент звернення позивача до суду, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 не сплатила адміністративно - господарський штраф за порушення вимог ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в розмірі 510грн. до державного бюджету.
У відповідності до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.39 цього Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову.
За таких підстав, суд вважає позовні вимоги Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, третя особа - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення фінансових санкцій в сумі 510грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд , -
Адміністративний позов Криворізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, третя особа - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення фінансових санкцій в сумі 510грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету України (р/р 31112106700019, МФО 805012, ЗКПО 24230992, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладені на нього адміністративно - господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладання фінансових санкцій №12231 від 28.12.2010р. у сумі 510 (п'ятсот десять)грн.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 24.10.2011р.
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >Є.О. Жукова
< Текст >