25.10.2011 < копія >
19 жовтня 2011 р. Справа № 2а/0470/12073/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіРябчук О.С. < Текст >
при секретаріСоляр О.Ю.
за участю:
представника відповідачаШвед С.Ю. < Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Дніпропетровського обласного центру зайнятості про визнання незаконними дій Дніпропетровського обласного центру зайнятості з приводу невиплати грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 10 місячних посадових окладів згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», стягнення з Дніпропетровського обласного центру зайнятості на користь ОСОБА_4 грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 9600,00 грн., -
28 вересня 2011 року ОСОБА_4 (далі - позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дніпропетровського обласного центру зайнятості (далі - відповідач) про визнання незаконними дій Дніпропетровського обласного центру зайнятості з приводу невиплати грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 10 місячних посадових окладів згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», зобов'язання присвоїти 12 черговий ранг державного службовця поза межами відповідної категорії посад за сумлінну працю у зв'язку з виходом на пенсію, стягнення з Дніпропетровського обласного центру зайнятості на користь ОСОБА_4 грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 9600,00 грн.
Ухвалою суду від 18 жовтня 2011 року адміністративний позов в частині позовних вимог про присвоєння 12 чергового рангу державного службовця поза межами відповідної категорії посад за сумлінну працю у зв'язку з виходом на пенсію повернуто позивачу - ОСОБА_4.
Позивач в судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечувала, просила в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначила, що допомога не виплачена позивачу, оскільки ОСОБА_4 була звільнена на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України, проте з розміром грошової суми, яка заявлена позивачем, а саме - 9600,00 грн., погодилась, зазначивши, що ця сума відповідає дійсному розміру 10-ти посадових окладів позивача і в разі задоволення позову підлягає виплаті.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, суд приходить до наступного висновку.
ОСОБА_4, згідно наказу № 66-ЛС від 03.10.1994 року Криворізького міського центру зайнятості (а.с. 13), була прийнята на посаду бухгалтера ІІ категорії Дзержинського районного центру зайнятості м. Кривого Рогу.
Наказом № 24-ЛС від 03.05.1995 року позивача переведено на посаду бухгалтера І категорії.
Відповідно до наказу № 143-ОС від 31.12.2003 року ОСОБА_4 переведено на посаду спеціаліста І категорії відділу взаємодії з роботодавцями Центрально-Міського районного центру зайнятості.
Наказом № 106-ОС від 06.11.2006 року позивач переведена на посаду провідного спеціаліста відділу взаємодії з роботодавцями Центрально-Міського районного центру зайнятості (а.с. 14).
01 серпня 2011 року відповідно до наказу заступника директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості № 96-ОС від 28.07.2011 року ОСОБА_4 звільнено з займаної посади відповідно до п. 1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України, у зв'язку з реорганізацією (а.с. 6-7).
Відповідно до наказу заступника директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості № 96-ОС від 28.07.2011 року ОСОБА_4 була виплачена вихідна допомога у розмірі середньомісячної заробітної плати, відповідно до статті 44 Кодексу Законів про Працю України та компенсація за 2 календарні дні невикористаної додаткової відпустки.
Грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів, яка виплачується державним службовцям при виході на пенсію, позивачу виплачена не була.
У позовній заяві ОСОБА_4 зазначає, що її середньомісячний посадовий оклад на дату звільнення 01.08.2011 року складав 960 гривень, представник відповідача у судовому засіданні підтвердив зазначені відомості.
Як вбачається з копії трудової книжки ОСОБА_4, позивач на державній службі перебувала з 03.10.1994 року по 01.08.2011 року.
Згідно до довідки Управління Пенсійного фонду України в Саксаганському районі м. Кривого Рогу від 15.09.2011 р. № 808043 ОСОБА_4 перебуває на обліку в Пенсійному фонді України в Саксаганському районі м. Кривого Рогу та отримує пенсію як державний службовець з 04.08.2011р. (а.с. 9).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну службу» державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Згідно до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» № 3721-ХІІ від 06.12.1993 року особам передпенсійного віку, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку, якщо вони мають страховий стаж для чоловіків 25 років, для жінок 20 років, а для осіб які мають право на пенсію на пільгових умовах, - стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.
Частиною 12 ст. 37 Закону України «Про державну службу» передбачено, що державним службовцям у разі виходу на пенсію при наявності стажу державної служби не менше 10 років виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів.
Оцінюючи усі докази, надані суду, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що позивач має стаж державної служби понад 10 років, загальний стаж роботи складає понад 30 років, на час досягнення пенсійного віку ОСОБА_4 працювала на посаді державного службовця, набула права на призначення пенсії державного службовця, яка призначена їй з 04.08.2011 р.
Факт дострокового виходу на пенсію у зв'язку зі звільненням згідно п. 1 ст. 40 КЗпП України не перешкоджає виплаті грошової допомоги в розмірі 10 посадових окладів, передбаченої ст. 37 Закону України «Про державну службу», оскільки позивач вийшов на пенсію як державний службовець при дотриманні всіх вимог статті 37 Закону України «Про державну службу», необхідних для виплати зазначеної допомоги.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_4 до Дніпропетровського обласного центру зайнятості про визнання незаконними дій Дніпропетровського обласного центру зайнятості з приводу невиплати грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 10 місячних посадових окладів згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», стягнення з Дніпропетровського обласного центру зайнятості на користь ОСОБА_4 грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 9600,00 грн. обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню.
Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачу відмовлено, тому судові витрати в розмірі 3,40 грн. підлягають стягненню з Державного бюджету України на користь ОСОБА_4.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_4 до Дніпропетровського обласного центру зайнятості про визнання незаконними дій Дніпропетровського обласного центру зайнятості з приводу невиплати грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 10 місячних посадових окладів згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу», стягнення з Дніпропетровського обласного центру зайнятості на користь ОСОБА_4 грошову допомогу державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 9600,00 грн. - задовольнити частково.
Визнати дії Дніпропетровського обласного центру зайнятості з приводу невиплати ОСОБА_4 грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 10 місячних посадових окладів, згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» - незаконними.
Стягнути з Дніпропетровського обласного центру зайнятості на користь ОСОБА_4 суму грошової допомоги державним службовцям при виході на пенсію в розмірі 9600 грн. 00 коп. (дев'ять тисяч шістсот гривень 00 коп.).
Судові витрати у розмірі 3 грн. 40 коп. (три гривні 40 копійок) стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_4.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 24 жовтня 2011 року
Суддя < (підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.С. Рябчук
< Текст >