19 жовтня 2011 року 2а-4461/11/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Ірпінської ОДПІ Київської області до ФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 7273 грн. 00 коп.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Києво-Святошинської РДА Київської області 25.10.2006 року.
Позивачем 27 липня 2011 року проведено фактичну перевірку відповідача, за результатами якої перевірки складено акт від 27.07.2011 року № 0087/1031/23/НОМЕР_1. Перевіркою встановлено порушення відповідачем п. 1, п. 2 ст. 3 ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 267 Податкового кодексу України, ст. 15 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме здійснювалася реалізація алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
На підставі акту перевірки від 27.07.2011 року позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 01.08.2011 року № 0000932350, яке відповідач отримав 02.08.2011 року, що підтверджується його підписом.
Крім цього, позивачем винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 10.08.2011 року № 0000972350, яке відповідач отримав 11.08.2011 року, що підтверджується його підписом.
Відповідно до ст.. 267 Податкового кодексу України платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять торговельну діяльність у пунктах продажу товарів.
Згідно п. 125.1. ст. 125 Податкового кодексу України за здійснення діяльності, передбаченої статтею 267 цього Кодексу, без отримання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого підпунктами 267.6.4 - 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу (крім діяльності у сфері розваг), суб'єкти господарювання сплачують штраф у подвійному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше подвійного його розміру за один місяць;
Абзацом п'ятим частини другої статті 17 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єктів господарювання у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару , але не менше 1700 гривень.
Відповідачем в добровільному порядку заборгованість сплачена не була.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 183-2, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов Ірпінської ОДПІ Київської області до ФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (08132 АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету заборгованість у сумі 7273 (сім тисяч двісті сімдесят три) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.