Постанова від 05.01.2012 по справі 2а/0370/3803/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2012 року < год:хв > Справа № 2а/0370/3803/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації до Відділу державної виконавчої служби Локачинського районного управління юстиції про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації звернулося з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Локачинського районного управління юстиції про визнання протиправною і скасування постанови від 28.11.2011 року про накладення штрафу в сумі 680 грн. 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постанова про накладення штрафу від 28.11.2011 року за невиконання рішення суду є незаконною, оскільки виконати постанову Локачинського районного суду в частині здійснення перерахунку і виплати щорічної разової грошової допомоги ОСОБА_1 в даний час неможливо, тому що виконавчий лист Локачинським районним судом був виданий 2.11.2011 року, коли постанова суду ще не набрала законної сили. Рішення суду позивачем оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду, справа знаходиться на розгляді зазначеного суду, а тому вчиняти певні дії щодо виконання даного рішення управління не може. Крім цього фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок Державного бюджету України. У 2011 році виплата щорічної разової грошової допомоги ОСОБА_1 проводилася відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №341 від 04.04.2011 року та виплачена в повному обсязі. Позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову від 28.11.2011 року про накладення штрафу в сумі 680 грн. 00 коп.

Позивач подав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника

Відповідач в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

В судовому засіданні встановлено, що 17.11.2011 року ВДВС Локачинського районного управління юстиції було відкрито виконавче провадження про зобов'язання Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 недоплаченої щорічної разової допомоги в розмірі 3-х мінімальних пенсій за віком за 2011 рік, та надано боржнику добровільний термін для виконання рішення суду до семи днів.

Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації жодних дій для виконання рішення суду не вчинило, не було проведено перерахунок та виплату разової грошової допомоги.

28.11.2011 року головним державним виконавцем ВДВС Локачинського районного управління юстиції Толось А.М., за невиконання без поважних причин рішення що зобов'язує виконати певні дії, а саме: провести перерахунок та виплату разової грошової допомоги, винесено постанову про накладення на Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації штрафу в сумі 680 грн. 00 коп.

Закон України “Про виконавче провадження” від 21.04.1999 року № 606-XIV (далі Закон № 606-XIV) визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону № 606-XIV державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною 1, 2 статті 25 Закону № 606-XIV державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Відповідно до вимоги частини 1 статті 89 Закону № 606-XIV у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

З матеріалів справи вбачається, що Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації жодних дій для виконання рішення суду не вчинило, не було проведено перерахунок та виплату разової грошової допомоги.

Враховуючи, що Кодекс адміністративного судочинства України, передбачає можливість негайного виконання судових рішень ще до набрання ними законної сили, суд, не приймає до уваги посилання позивача на те, що рішення суду не набрало законної сили та те, що на рішення суду подана апеляційна скарга і справа знаходиться на розгляді в Львівському апеляційному адміністративному суді, оскільки справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації розглянута в порядку скороченого провадження і постанова в частині обов'язку Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації Волинської області здійснити перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги ОСОБА_1 підлягає негайному виконанню, а тому наведені причини не відносяться до поважних та не можуть бути підставою для невиконання рішення суду, яке є обов'язковим до виконання.

Отже, Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації, як сторона виконавчого провадження не вжило жодних передбачених Законом України “Про виконавче провадження” дій для виконання рішення, в тому числі добровільного виконання рішення суду та не надало жодних доказів того, що воно, як боржник по виконавчому листу виконало рішення суду.

Відповідно до частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач належним чином не довів протиправність постанови про накладення на Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації штрафу в розмірі 680 грн. 00 коп. та не надав суду доказів, які б підтверджували виконання рішення суду.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи наведене, оскільки рішення суду по виконавчому листу не виконано, а постанова про накладення штрафу відповідає вимогам Закону України “Про виконавче провадження”, тому суд не вбачає підстав для скасування постанови про накладення штрафу.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про виконавче провадження”, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Управління праці і соціального захисту населення Локачинської районної державної адміністрації до відділу державної виконавчої служби Локачинського районного управління юстиції про визнання протиправною і скасування постанови про накладення штрафу від 28 листопада 2011 року відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий В. Д. Ковальчук