Постанова від 10.01.2012 по справі 2а/0370/3509/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2012 року < год:хв > Справа № 2а/0370/3509/11

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,

ВСТАНОВИВ:

16 грудня 2011 року Луцька об'єднана державна податкова інспекція (ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, перебуває на обліку як платник податків у Луцькій ОДПІ , однак, в порушення вимог чинного законодавства більше як протягом одного року не подає у встановленому порядку декларацій, звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Ухвалою судді від 19 грудня 2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 2а/0370/3509/11 відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Відповідач заперечень проти позову не подав.

28 грудня 2011 року ухвала судді від 19 грудня 2011 року, направлена на адресу державної реєстрації відповідача, повернулася з відміткою відділення зв'язку «за закінченням терміну зберігання».

Згідно із частиною 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 26 березня 2003 року зареєстрований виконавчим комітетом Луцької міської ради як суб'єкт підприємницької діяльності та з 31 березня 2003 року перебуває на обліку у Луцькій ОДПІ як платник податку з доходів фізичних осіб, що підтверджується довідкою державного реєстратора виконавчого комітету Луцької міської ради з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7) та довідкою Луцької ОДПІ від 07 листопада 2011 року № 18003 (а.с.4).

Згідно із пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, чинній до 31 грудня 2010 року) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (ПК України), що набрав чинності з 01 січня 2011 року, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Пунктом 49.2 статті 49 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Довідкою Луцької ОДПІ від 11 листопада 2011 року № 10832/10/17-1 (а.с.5) стверджується, що відповідач не подає податкової звітності з 25 травня 2009 року, тобто, більше одного року, а також відсутня заборгованість відповідача по платежах до бюджету.

Згідно із частиною 2 статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено право органів державної податкової служби в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб -підприємців.

Оскільки відповідач не подавав з моменту державної реєстрації більше як протягом одного року до Луцької ОДПІ податкових декларацій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Керуючись статтями 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статтей 46, 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова

Попередній документ
20954102
Наступний документ
20954104
Інформація про рішення:
№ рішення: 20954103
№ справи: 2а/0370/3509/11
Дата рішення: 10.01.2012
Дата публікації: 23.01.2012
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Волинський окружний адміністративний суд
Категорія справи: