25 листопада 2011 року Справа № 2а/2370/7848/2011
25.11.11
12 год. 45 хв. м.Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Гараня С.М.,
при секретарі -Гоменюк О.Ю.,
за участю представника позивача державної податкової інспекції у місті Черкаси ОСОБА_1 - за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 28.10.2011р., в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість зі сплати податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб та зі сплати податку з доходів найманих працівників на загальну суму 8153 грн. 22 коп.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Відповідач по справі, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, про причину неприбуття не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив провести розгляд справи за його відсутності на підставі наявних матеріалів.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та оцінивши письмові докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що подання підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
ОСОБА_2 як фізична особа - підприємець зареєстрована виконавчим комітетом Черкаської міської ради 19.10.1999 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, та перебуває на обліку у державній податковій інспекції у місті Черкаси як платник податків та платежів до бюджетів та інших державних цільових фондів з 01.11.1999 року.
Станом на 18.10.2011р. відповідач має непогашену податкову заборгованість зі сплати податку на додану вартість в сумі 7550 грн., що підтверджується актом перевірки від 11.07.2011 р. № 1050/17-2107/НОМЕР_1 та податковим повідомленням -рішенням від 20.07.2011 р. № 0001931702, згідно якого боржнику нараховано грошового зобов'язання за основним платежем у сумі 7172 грн. та штрафні санкції за заниження суми податку на додану вартість за жовтень 2009 року, листопад 2009 року, грудень 2009р., січень 2010 року, лютий 2010 року, березень 2010 року, квітень 2010 року, травень 2010 року, червень 2010 року, липень 2010 року, серпень 2010 року в сумі 1793,00 грн., яке вручено відповідачу, що підтверджується підписом на податковому повідомленні-рішенні.
Таким чином сума заборгованості зі сплати податку на додану вартість становить 7550 грн. (8965 грн. -сума по податковому повідомленню-рішенню від 20.07.201 1р. №0001931702 -1415 грн. -переплата).
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має непогашену податкову заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 347 грн. 47 коп., відповідно до зворотнього боку облікової картки платника станом на 28.09.2011 р., що підтверджується розрахунком авансових платежів № 0011991701 від 01.03.2011 р. з терміном сплати до 14.08.2011 р.
Отже, сума заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб становить 374 грн. 47 коп. (375 грн. -0,53 грн. переплата).
Станом на 18.10.2011 р. відповідач має непогашену податкову заборгованість зі сплати податку з доходів найманих працівників у сумі 228 грн. 75 коп., що підтверджується актом перевірки від 11.07.2011 р. № 1050/17-2107/НОМЕР_1 та податковим повідомленням -рішенням від 20.07.2011 р. № 0001941702, згідно якого боржнику нараховано грошового зобов'язання за основним платежем у сумі 915 грн. та штрафні санкції в сумі 228 грн. 75 коп., яке вручено відповідачу, що підтверджується підписом на податковому повідомленні-рішенні.
Отже, сума заборгованості зі сплати податку з доходів найманих працівників становить 228 грн. 75 коп. (915 грн. -сума по податковому повідомленню-рішенню 20.07.2011р. №0001931702 -915 переплата + 228 грн. 75 коп.).
Відповідно до ст. 67 Конституції України та ст. 16 Податкового кодексу України, відповідач як платник податків і зборів зобов'язаний самостійно сплачувати суми податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями, розрахунками та податковими повідомленнями-рішеннями.
Згідно п. 9.1.2. ст. 9 Податкового кодексу України податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків та зборів.
Відповідно ст. 162 Податкового кодексу України платниками податку є: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.
Відповідно до п. 161.1. ст. 161 Податкового кодексу України, ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, одержаних (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.4 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Стаття 168 Податкового кодексу України встановлює порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету:
У відповідності до п. 171.1. ст. 171 Податкового кодексу України особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.
Пунктом 9.1.3 ст. 9 Податкового кодексу України визначено, що податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків та зборів.
Відповідно п. 14.1.178. ст. 14 Податкового кодексу України, податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу.
Згідно п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платником податку є будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України відповідачеві направлено податкову вимогу від 04.08.2011 р. за № 4915, яка отримана відповідачем 29.08.2011 р., про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення.
19.09.2011 р. у державному реєстрі рухомого майна зареєстрована податкова застава з терміном дії до 19.09.2016р., відповідно до копії витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.
Згідно ст.123 Податкового кодексу України, зазначено, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган; рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків; дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом; результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Отже, заборгованість зі сплати податку на додану вартість, зі сплати податку з доходів фізичних осіб та зі сплати податку з доходів найманих працівників не погашена відповідачем, що підлягає до сплати в бюджет в сумі 8153 грн. 22 коп.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов державної податкової інспекції у місті Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості -задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, з рахунків у банках, що обслуговують платника, на користь бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси податковий борг в сумі 8153 (вісім тисяч сто п'ятдесят три) грн. 22 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. У разі застосування судом частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений 30 листопада 2011 року.
Суддя С.М. Гарань