Постанова від 21.09.2011 по справі 2а/0570/14714/2011

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2011 р. справа № 2а/0570/14714/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретарі Бобильовій Н.Ю.

за участю

представника позивача Бурковій О.М.

представника відповідача не з*явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу

за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську

до Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” в особі філії Луганське спеціалізоване управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж”

про стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську звернулась до суду з позовною заявою до Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” в особі філії Луганське спеціалізоване управління “Електромонтаж” №455 Акціоневрного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” про стягнення коштів.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».

Заслухавши представника позивача та дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.

Відповідач, Акціонерне товариство закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 15 лютого 2005 року, ідентифікаційний номер 01416990.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 20.1.28 ст.20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Згідно із п.п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків прямо передбачено законом.

17 березня 2011 року Луганським спеціалізованим управлінням “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” було подано до позивача декларацію з податку на доходи фізичних осіб №22276, відповідно до якої відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов*язання у розмірі 9851,00 грн.

Ленінською міжрайонною Державною податковою інспекцією м. Луганська було проведено перевірку Луганського спеціалізованого управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” з питань належного оформлення трудових відносин, ведення обліку витрат на оплату праці, наявність заборгованості по заробітній платі та заборгованості по податку з доходів фізичних осіб за період з 01.03.2010 року по 25 лютого 2010р., за результатами якої складено акт №65/17/20180197 від 28 лютого 2011 року та нараховано пеню у розмірі 16240,34грн. за несвоєчасне перерахування до місцевого бюджету за своїм місцезнаходженням податку з доходів фізичних осіб.

Позивачем проведено перевірку Луганського спеціалізованого управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” з питань повноти та своєчасності перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб за період з 16 грудня 2008 року по 26 березня 2010 року, за результатами якої складено акт №225/17/20180197 від 26 березня 2010 року та нараховано пеню у сумі 11605,17грн.

Відповідачем подавалась до Ленінської міжрайонної Державної податкової інспекції м. Луганська податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності № 2664 від 26 січня 2010 року, відповідно до якої відповідачем самостійно визначено сум податкового зобов*язання у розмірі 19099,59 грн. за 2010 рік.

Крім того, відповідачем до податкового органу подавались податкові декларації з податку на доходи фізичних осіб №22276 від 17 березня 2011 року на суму 9851,00 грн., №49864 від 19 березня 2011 року на суму 6628,78 грн., №22281 від 17 березня 2011 року на суму 16328,05 грн.

Згідно з розрахунком податкового боргу Луганське спеціалізоване управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” станом на 27 липня 2011 року має заборгованість з податку з доходів найманих працівників - 27 845,51грн, з податку на доходи фізичних осіб - 19 866,71грн., по орендній платі за землю з юридичних осіб - 15 964,09грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Судом встановлено, що відповідачем зазначена заборгованість не сплачена.

Податковим кодексом України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

З огляду на наведене, оскільки податкове зобов'язання з податку з доходів найманих працівників - 27 845,51грн, з податку на доходи фізичних осіб - 19 866,71грн., по орендній платі за землю з юридичних осіб - 15 964,09грн. Акціонерним товариством закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” в особі філії Луганське спеціалізоване управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” не сплачено в установлений строк, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані.

Відповідно до п. 95.2. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідачу податковим органом була направлена перша податкова вимога форми «Ю1» №1/2160 від 20 жовтня 2008 року в сумі податкового боргу 34280,11 грн., яка була отримана відповідачем 24 жовтня 2008 року.

Луганському спеціалізованому управлінню “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” податковим органом була направлена друга податкова вимога форми «Ю2» №2/2424 від 24 листопада 2008 року в сумі податкового боргу 264 204,09 грн., яка була отримана відповідачем 28 листопада 2008р.

Рішенням №104 від 29 грудня 2008 р. Ленінською МДПІ у м. Луганську було вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків Луганського спеціалізованого управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж”, а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Беручи до уваги те, що сума податкового боргу Акціонерним товариством закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” в особі філії Луганське спеціалізоване управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджена матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню. Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” в особі філії Луганське спеціалізоване управління “Електромонтаж” №455 Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути кошти з Акціонерного товариства закритого типу “Донбаспромелектромонтаж” (ідентифікаційний код 01416990, 83023, місто Донецьк, вул. Кабардинська, буд. 2) з рахункових рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, на суму податкового боргу у загальному розмірі 63 676 грн. 31 коп., а саме:

- по податку на доходи фізичних осіб у розмірі 19 866,71 грн. в дохід місцевого бюджету Ленінського району м. Луганська на р/р 332158000006, код платежу 11010100, отримувач УДК у м.Луганську ГУ ДКУ в Луг.обл. і.к. 24046582, банк: ГУДКУ в Луг.обл., МФО 804013;

- по податку з доходів найманих працівників у розмірі 27 845,51 грн. в дохід місцевого бюджету Ленінського району міста Луганська на р/р 332158000006, код платежу 11010100, отримувач УДК у м. Луганську ГУДКУ в Луг. обл. і.к. 24046582, банк ГУДКУ в Луг. обл., МФО 804013;

- по орендній платі за землю з юридичних осіб у розмірі 15 964,09 грн. в дохід місцевого бюджету Ленінського району м.Луганська на р/р 33214812700006, код платежу 13050200, отримувач УДК у м.Луганську ГУДКУ в Луг.обл. і.к. 24046582, банк: ГУДКУ в Луг.обл., МФО 804013.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя Стойка В. В.