91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
02.09.08 Справа № 2/61.
Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали скарги Державної інспекції з енергозбереження по справі за позовом
Урядового органу державного управління-державної інспекції з енергозбереження, м. Київ
до Луганського обласного комунального спеціалізованого підприємства "Луганськтеплокомуненерго", м. Луганськ
про стягнення 499 557 грн. 30 коп.
в присутності представників:
від позивача -Мелещенко Л.В., дов. № 12/139-1612 від 26.06.08,
від відповідача -не прибув,
від ДВС -Кисіль О.М., держ. виконавець, дов. б/н від 05.07.08,
Державна інспекція з енергозбереження (далі -Інспекція) звернулась до суду зі скаргою без номеру та дати на дії Жовтневого відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції (далі -ВДВС) з вимогами:
- визнати незаконними дії ВДВС по зупиненню виконавчого провадження, відкритого на виконання рішення господарського суду Луганської області № 2/61 від 13.04.06,
- скоротити строк зупинення виконавчого провадження, відкритого ВДВС на виконання рішення господарського суду Луганської області від 13.04.06. № 2/61;
- зобов'язати ВДВС провести дії з примусового стягнення з боржника, ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго", на користь державного бюджету підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 300000,00 грн., а також на користь Інспекції 4995,57 грн. державного мита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Відповідач, ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго", вимоги ухвали суду від 19.08.08 не виконав, пояснень щодо скарги не надав, участь представника у судовому засіданні не забезпечив, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.
ВДВС у відзиві на скаргу від 01.08.08 № 11557, просить у задоволенні скарги відмовити, посилаючись на п. 15 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.99 № 606-ХІV (далі -Закон 606), вимоги Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" від 23.06.05 N 2711-IV (далі -Закон 2711) та факт знаходження боржника у Реєстрі підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості.
Скаржник, Інспекція, в обгрунтування скарги посилається на прийняте господарським судом Луганської області рішення по справі № 2/61 від 13.04.06 про стягнення з відповідача на користь держбюджету підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 300 тис. грн. та судових витрат у розмірі 5113,57 грн., за яким було видано два накази на стягнення зазначених коштів.
ВДВС було відкрите виконавче провадження за вказаними наказами постановою від 01.06.06, однак 08.06.06 держвиконавець постановою зупинив виконавче провадження у зв'язку з внесенням боржника, ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго", до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості.
Інспекція вважає, що норма пункту 15 ст. 34 Закону 606 повинна застосовуватись лише у разі, якщо виконавче провадження щодо підприємства-боржника було відкрито і в ході проведення виконавчих дій здійснюється реєстрація цього підприємства шляхом його внесення до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до закону.
Відповідно до наказу Мінпалива та енергетики України від 10.11.05 № 568 ЛОКСТП "Луганськтеплокомуненерго" вважається таким, що бере участь у процедурі погашення заборгованості з 10.11.05, тоді як зупинення виконавчого провадження пов'язане з моментом внесення боржника до Реєстру. Таким чином, підприємство-боржник за цією справою було внесено до Реєстру з 10.11.05, а виконавче провадження за наказами у справі було відкрито 01.06.06.
Скаржник, посилаючись на ст. 2 Закону 2711, за якою дія цього Закону поширюється на підприємства ПЕК, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії, стверджує, що заборгованість, яку має боржник, не є наслідком неповних розрахунків за енергоносії у розумінні п. 1.4 ст. 1 Закону 2711, оскільки нераціональне використання енергоресурсів не належать до того виду заборгованості, на яку застосовуються механізми списання, реструктуризації, часткової оплати на період до 01.01.09. За таких обставин, на думку Інспекції, дія Закону 2711 не поширюється на заборгованість, яка має місце між стягувачем та боржником.
Інспекція посилює свої доводи посиланням на постанову ВГСУ від 06.03.07 у справі № 2-1/11837-2006.
Крім того, скаржник вважає, що строк зупинення виконавчого провадження має бути скорочений виходячи з такого.
Спеціальним законом щодо здійснення виконавчого провадження є Закон 606, статтею 36 якого передбачено, що строки зупинення виконавчого провадження можуть бути скорочені судом без будь-яких особливих умов або підстав для такого скорочення.
Необхідність скорочення строку зупинення виконавчого провадження, на думку скаржника обумовлена:
· статтею 124 Конституції України, за якою судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України,
· частиною 1 статті 6, статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо права стягувача на справедливий і відкритий розгляд спору упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом,
· порушенням права стягувача на володіння майном через тривале зупинення виконавчого провадження.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст. 77, 86 ГПК України, суд
1. Розгляд справи відкласти на 18.09.08 на 11 год. 20 хв., який відбудеться за адресою: м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3-а, каб. № 335.
2. Зобов'язати відповідача -надати пояснення на скаргу Інспекції з нормативним обґрунтуванням.
Суддя А.Г.Ворожцов