Справа № 2а-7203/09/1770
22 грудня 2011 року 14год. 10хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не прибув,
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
третьої особи позивача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненського транспортного прокурора в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція в м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області
до Суб'єкта підприємницькоїдіяльності - фізичної особи ОСОБА_2
про стягнення фінансової санкції, -
Рівненський транспортний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція у м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 2380,00 грн.
В подальшому статус відповідача було уточнено, як суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи.
Прокурор, представник позивача та третьої особи в судове засідання не прибули, подали клопотання про розгляд справи без їх участі.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув повторно, причини неприбуття суду не повідомив. На адресу відповідача надсилалась копія ухвали про поновлення провадження у справі та повідомлення-виклики до суду. Однак, конверт повернувся з відміткою поштового відділення про причини невручення. Відповідно до частини 4 статті 33 КАС України, відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце судового розгляду належним чином.
Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень частини 6 статті 12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
У відповідності до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року та ст.1 постанови Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується. Згідно Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України №888 від 14.12.2005 року та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України №1573/11853 від 28.12.2005 року, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотранс-інспекції.
Пунктом 4 Положення визначено, що основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.
Відповідно до пункту 5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи суб'єкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Судом встановлено, що актом №75484 від 15.10.2008 року "Про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом", при перевірці транспортного засобу марки Volkswagen, держномер ВК 3082 АВ, що належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_2 зафіксовано ряд порушень, а саме: відсутність у водія транспортного засобу Volkswagen, держномер ВК 3082 АВ посвідчення водія, реєстраційних документів транспортного засобу, дорожнього листа, ліцензійної картки на транспортний засіб, договору із замовником транспортних послуг, документу, що засвідчує оплату транспортних послуг, відмітки про проходження водієм передрейсового медичного огляду та передрейсового технічного стану транспортного засобу, відмітки ДАІ та ГАТІ про виконання нерегулярного перевезення пасажирів, тобто тих документів, які обов'язково повинні у нього бути в силу вимог статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.7).
Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справи про зафіксовані вказаним актом порушення (а.с.8). За результатами розгляду вказаного акту начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області 12.12.2008 року винесено постанови №71001 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 передбаченої абзацом 12 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року фінансової санкції в сумі 680 грн. (а.с.5) та №11000 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 передбаченої абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року фінансової санкції в сумі 1700 грн. (а.с.6). Дані постанови були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням (а.с.8).
Слід відзначити, що постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області №71001 та №11000 від 12.12.2008 року було оскаржено відповідачем в судовому порядку і постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 14.04.2010 року у справі №2а-543/10/1770, в задоволенні позовних вимог суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області про визнання дій посадових осіб неправомірними та нечинними постанов відмовлено. Вказана постанова ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2011 року залишена без змін (а.с.42-43).
В силу вимог статті 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до цього, судом приймаються без доказування обставини, встановлені постановою Рівненського окружного адміністративного суду №2а-543/10/1770 від 14.04.2010 року, а саме щодо правомірності прийняття начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області постанов про застосування фінансових санкцій №71001 та №11000 від 12.12.2008 року, сума заборгованості по яким є предметом стягнення в дані справі.
Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.
За таких обставин суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог.
Судові витрати по справі згідно частини 4 статті 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 до Державного бюджету України фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 2380 (дві тисячі триста вісімдесят) грн. 00 коп., які перерахувати на р/р 31113106700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, одержувач - ВДКУ в м. Рівне, код платежу 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя < Підпис > Друзенко Н.В.