Ухвала від 20.12.2011 по справі 2а/1770/3777/2011

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а/1770/3777/2011

Головуючий у 1-й інстанції: Махаринець Д.Є.

Суддя-доповідач:Пасічник С.С.

УХВАЛА

іменем України

"20" грудня 2011 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:

головуючого судді Пасічник С.С.

суддів: Зарудяної Л.О.

Кузьменко Л.В.,

при секретарі Бєляєвій Т.В. ,

за участю позивача: ОСОБА_1,

представника позивача: ОСОБА_2 - адвоката,

представника відповідача: ОСОБА_3, представника за довіреністю,

< Поле для текста >

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової адміністрації України в Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "09" вересня 2011 р. у справі за позовом ОСОБА_1 < Текст > до Державної податкової адміністрації України в Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу й поновлення на службі в органах податкової міліції ,

ВСТАНОВИВ:

26.08.2011р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної податкової адміністрації в Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу Державної податкової адміністрації в Рівненській області від 05.08.2011 № 58-о в частині його звільнення з органів податкової міліції та поновлення на посаді начальника оперативно-розшукового відділу податкової міліції ДПІ у м. Рівне.

Обгрунтовуючи позов, позивач посилається на порушення відповідачем Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, КЗпП України, оскільки атестація та звільнення його з посади були проведені без його повідомлення та участі й під час перебування на лікарняному.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 09.09.2011р. позов задоволено: визнано протиправним та скасовано наказ Державної податкової адміністрації в Рівненській області від 05.08.2011 № 58-о в частині звільнення майора податкової міліції ОСОБА_1 - начальника оперативно розшукового відділу податкової міліції ДПІ у м.Рівне з органів податкової міліції у запас Збройних сил України за п. 64 п.п. "д" (через службову невідповідність); поновлено ОСОБА_1 в органах податкової міліції на посаді начальника оперативно розшукового відділу податкової міліції Державної податкової інспекції у м.Рівне з 5 серпня 2011 року.

Не погоджуючись з постановою, Державна податкова адміністрація в Рівненській області подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Представник відповідача в судовому засіданні підтримала доводи та вимоги апеляційної скарги.

Позивач та його представник в письмових запереченнях від 30.11.2011р. та в судовому засіданні, вважаючи постанову обгрунтованою та законною, просять останню залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Вислухавши позивача, його представника та представника відповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку обставин справи, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскарженої постанови, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в органах податкової міліції з 11.10.1999р. по 22.01.2009р. та з 02.04.2009р. й займав посаду начальника оперативно розшукового відділу податкової міліції ДПІ у м.Рівне.

Згідно атестаційного листа за результатами атестації, що проводилась 05.07.2011р. за період з травня 2007р. по липень 2011р., начальник оперативно розшукового відділу податкової міліції ДПІ у м.Рівне ОСОБА_1 відповідає займаній посаді за умови усунення недоліків до 05.08.2011р.

За висновками атестаційної комісії щодо атестації за період з липня 2011р. по серпень 2011р. (атестаційний лист від 05.08.2011р.) начальник оперативно розшукового відділу податкової міліції ДПІ у м.Рівне ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню з органів податкової міліції.

Наказом Державної податкової адміністрації в Рівненській області від 05.08.2011 №58-о ОСОБА_1 було звільнено з органів податкової міліції у запас Збройних сил України за п.п. "д" п.64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (через службову невідповідність).

Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції. Особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.1998 №1716 "Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги" встановлено, що особи начальницького складу податкової міліції проходять службу в порядку, встановленому Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. N 114.

Відповідно до підпункту "д" пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас через службову невідповідність.

Згідно пункту 48 вказаного Положення атестація осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу проводиться на кожній із займаних посад через чотири роки, а також при призначенні на вищу посаду, переміщенні на нижчу посаду і звільненні з органів внутрішніх справ, якщо переміщення по службі або звільнення провадиться по закінченні року з дня останньої атестації, а у виняткових випадках незалежно від цього строку.

Порядок проведення атестування особового складу органів внутрішніх справ України передбачено Інструкцією про порядок проведення атестування особового складу органів внутрішніх справ України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 березня 2005 року N181.

Відповідно до пункту 4.7 зазначеної Інструкції при атестуванні слід дотримуватись такого порядку:

- працівник, який атестується, заздалегідь попереджається про час та місце засідання атестаційної комісії;

- атестаційний лист розглядається на засіданні атестаційної комісії у присутності працівника. Атестаційна комісія має право робити запит про надання необхідних документів, що стосуються службової діяльності особи, яка атестується;

- якщо особа рядового і начальницького складу, яка атестується, не з'явилася на засідання атестаційної комісії без поважних причин, то комісія може провести атестування за її відсутності, про що робиться відповідний запис у протоколі засідання атестаційної комісії та атестаційному листі.

Згідно п.4.13 Інструкції затверджені атестаційні листи в тижневий термін надсилаються до органів чи підрозділів внутрішніх справ за місцем служби осіб, які атестувалися, для оголошення результатів. Безпосередні начальники зобов'язані одразу після отримання атестаційних листів оголосити їх результати за місцем служби особам рядового і начальницького складу, які атестувалися. Особа, яка атестувалася, ознайомившись із висновком атестаційної комісії, ставить під ним свій підпис і дату.

Враховуючи те, що атестація була проведена без участі позивача та докази повідомлення його про проведення атестування відсутні, з результатами атестації позивач не був ознайомлений, то судом зроблено правильний висновок про порушення порядку її проведення.

Крім того, з 05.08.2011 року по 25.08.2011 року, тобто на момент звільнення, позивач знаходився на лікуванні, що підтверджено копіями листків непрацездатності позивача.

Згідно ст.40 КЗпП України не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що позивач був звільнений з порушенням норм чинного законодавства, а тому оскаржена постанова, з врахуванням приписів ст.200 КАС України, підлягає залишенню без змін.

Доводи ж апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не є підставою для скасування судового рішення.

Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової адміністрації України у Рівненській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "09" вересня 2011р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя < (підпис) > С.С. Пасічник

судді: < (підпис) > Л.О. Зарудяна Л.В. Кузьменко

< вибирається для КОПІЇ > < Довідник >

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_1 АДРЕСА_1

3- відповідачу Державна податкова адміністрація України у Рівненській області вул.Відінська,12,м.Рівне,33000

< Текст >