Ухвала від 25.10.2011 по справі 2а-361/10

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2011 р. Справа № 63627/11

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську Волинської області на постанову Нововолинського міського суду Волинської області від 11.02.2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії за віком,-

встановила:

У січні 2011 року позивач звернувся з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську Волинської області про зобов'язання відповідача ровести перерахунок пенсії відповідно до вимог ст.ст. 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Позивач позовні вимоги мотивував тим, що продовжував працювати після призначення пенсії по віку і має право на проведення її перерахунку. Він звертався до управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську з заявою про перерахунок пенсії відповідно до вимог ст.ст. 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та п/п 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", однак управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську йому відмовило у перерахунку пенсії. Просив позов задоволити.

Постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 11.02.2011 року позов задоволено. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську Волинської області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до ст. 40, 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та п.п. 3 п.11 постанови КМУ №530 від 28.05.2008 року, з 01.09.2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення і перерахунку пенсії за попередній 2009 рік, з урахуванням виплачених сум.

Постанову суду оскаржило управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську Волинської області. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову постанову, якою в позові відмовити.

Апелянт стверджує, що відповідно до спільного листа-роз'яснення Міністерства праці та соціальної політики України від 11.03.2009 №20/0/18-09/039 та Пенсійного фонду від 11.03.2009 №4096/02-01, частиною 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що позивач є пенсіонером та продовжує працювати. Управління Пенсійного Фонду України в м. Нововолинську здійснило перерахунок його пенсії, використовуючи показник середньої заробітної плати за 2007, що зменшувало його середній заробіток. При проведенні перерахунку не було застосовано показник середньої заробітної плати за попередній 2009 рік, хоч такий перерахунок обумовлений в п/п 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

Умови призначення та здійснення перерахунку пенсії визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до ч. 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Суд першої інстанції дійшов до вірного висновку, що при перерахунку пенсій в 2010 році відповідач повинен був взяти за основу показник середньої заробітної плати за 2009 рік, а не застосовувати такий за 2007 рік, адже із змісту частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за № 1058-ІХ витікає, що для перерахунку пенсій застосовується показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.

Колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.

З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 197, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області залишити без задоволення, а постанову Нововолинського міського суду Волинської області від 11.02.2011 року по справі №2а-361/11/0312 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: І. Олендер

В. Каралюс